به گزارش پارس به نقل از فارس، غلامحسین حسینی نیا در مورد پروژه های مسکن مهر در حال ساخت توسط تعاونی ها اظهار داشت: از یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دست ساخت توسط تعاونی ها حدود ۸۴۰ هزار به اتمام رسیده و بقیه دردست ساخت است

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس بررسی های انجام شده در پروژه‏ های مسکن مهر، حدود ۶ درصد از واحدهای ساخته شده توسط تعاونی ها، نیمه فعال و نزدیک به دو درصد آنها غیرفعال است.

وی نبود یا کمبود خدمات زیربنایی از قبیل آب، برق، گاز و شبکه فاضلاب، عدم توانایی سازنده و در مواردی اختلافات مالی سازنده با تعاونی ها و کمبود آورده اعضا یا سوءمدیریت در برخی از تعاونیها را از جمله مشکلات واحدهای غیرفعال عنوان کرد.

وی گفت: به منظور هماهنگی، نظارت، پیگیری و تسریع در اجرای پروژه‏ ها و همچنین رفع مشکلات آنها، کمیته‏ ای مشترک بین دو وزارتخانه راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مسئولیت قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر و اینجانب تشکیل شده است.

حسینی نیا تصریح کرد: تاکنون وضعیت پروژه‏ های مسکن مهر در ۲۱ استان کشور در کمیته بررسی و در خصوص موضوعاتی نظیر بیمه، مالیات، تسهیلات و کمک های اعتباری مورد نیاز پروژه‏ ها و همچنین وضعیت اعضاء و نیز تعاونی ها تصمیماتی اتخاذ و طی بخشنامه‏ ای مشترک جهت اجرا به همه استانها ابلاغ شده است.