به گزارش پارس به نقل از عصر ایران نعمت الله ترکی در حاشیه آغاز به کار نمایشگاه های بهاره در شهر تهران اظهار داشت: هفته آینده جلسه ای با شهرداری داریم تا زمین هایی را در اختیار ما قرار دهد و بتوانیم مراکز دائمی توزیع کالا در تهران ایجاد کنیم.

وی افزود: تفاهم اولیه با سرمایه گذاران انجام گرفته است تا در این زمین ها مراکز توزیع را ایجاد کنند.
معاون برنامه ریزی استانداری تهران گفت: تهران با ۸/۵ میلیون نفر جمعیت باید مراکز دائمی توزیع کالا داشته باشد و صرفا ۲۰ فروشگاه زنجیره ای نمی تواند پاسخگوی نیاز مردم باشد.


وی در عین حال در خصوص زمان توزیع سبد دوم کالا گفت: براساس هماهنگی صورت گرفته وزارت صنعت زمان توزیع را می داند و ما در این خصوص اطلاعی نداریم.


این اظهارات در حالی است که معلوم نیست توزیع سبد کالا به عنوان مسکّن تا کی ادامه پیدا می کند. با این وصف جای شگفتی است که هزینه های هنگفتی برای تاسیس مراکز توزیع کالا در جهت انجام یک کار موقت صورت گیرد. از سوی دیگر طبق اظهارنظر مسئولان ارشد دولت، قرار است اساسا نظام هدفمندی یارانه ها دچار تغییر شود و بخش قابل توجهی از یارانه بگیران حذف شوند. با این وصف، آیا عقلانی است برای کاری که حاشیه اصلی هدفمندسازی یارانه هاست، ساختمان ها، و مراکز و بوروکراسی گسترده و جدیدی تاسیس شود؟ !