هر خانه ای نیاز به استفاده از گل های آپارتمانی لوکس و لاکچری دارد. این گل ها علاوه بر بالا بردن روحیه شما، باعث اکسیژن سازی، افزایش زیبایی خانه و پرستیژ بالاتر می شوند. پس دارا بودن گل های زینتی خانگی و استفاده آن ها، مزیت های بیشتر نسبت به گیاهان ارزان قیمت دارد. پس اگر هزینه برایتان مطرح نیست و می خواهید بهترین های بازار گل ایران را از هر گل فروشی درو کنید، مطالعه این مقاله برای شما واجب است!

لیست گیاهان آپارتمانی گران قیمت (15 مورد برتر)

گیاهان گران آپارتمانی معمولا از یک سری ویژگی های نگهداری مشترک برخوردار هستند. به طور مثال تمام آن ها می توانند در شرایط بسته آپارتمان رشد خوبی را تجربه کنند. همچنین اکثریت گیاهان آپارتمانی گران قیمت با نور غیرمستقیم رشد می کنند. اما ظاهر آن ها کاملا با یکدیگر متفاوت است. در لیست زیر نام برخی از محبوب ترین گل های زینتی آپارتمانی گران قیمت برای خرید گل های آپارتمانی لاکچری، ذکر شده اند.

· برگ انجیری ابلق (variegated Monstera3 Deliciosa)

· فیلودندرون جویپی (Philodendron joepii)

· برگ انجیری آبلیکوا (Monstera obliqua peru)

· آلوکازیا آزلانی (Alocasia Azlanii)

· فیکوس آلاستیکا (Burgundy Rubber Tree)

· پول چینی (Pilea Peperomioides)

· سینگونیوم پودوفیلوم (variegated)

· پولیشیاس فابیان (Polyscias)

· فیکوس آمستل (Ficus Alii)

· زاموفیلیا (ZZ Plant)

· تیلاندسیا (Tillandsia)

· مارانتا (Red Prayer)

· گالاتیا گورخری (Zebra)

· سرخس آشیانه پرنده (Bird’s Nest)

· فیکوس بونسای (Ficus Bonsai)

1. برگ انجیری ابلق (variegated Monstera Deliciosa)؛ گیاه ثروت

در بین گیاهان آپارتمانی گران قیمت به جرات می توان گفت که برگ انجیری ابلق گران ترین و محبوب ترین گل است. البته که گونه های مختلفی از این گل وجود دارند و هر کدام با قیمت متفاوتی به فروش می رسند؛ اما گونه دونسای این گل گران ترین نوع برگ انجیری است. بر روی برگ های این گل، حفره هایی کوچک وجود دارند که باعث خاص بودن آن شده اند.

همچنین لازم است بدانید که در تمام نقاط دنیا، از این گل به عنوان نماد صروت یاد می کنند. برخی از افراد مخصوصا در فرهنگ فنگ شویی، بر این باور هستند که این گل با توجه به نمادی که دارد، می توان ثروت آفرین باشد.

قیمت در برخی از نسخه های خاص: 3500 یورو

2. فیلودندرون جویپی (Philodendron joepii)؛ برگ های خاص

فیلودندرون جویپی

برای خرید گیاهان آپارتمانی گران قیمت اگر به دنبال نوعی از گل با برگ های خاص هستید، این گل را به شما پیشنهاد می کنیم. فیلودندرون جویپی برگ اصلی آن کشیده است و دو برگ کوچک زیر در پایین آن وجود دارد. اگر به ظاهر برگ های آن دقت کنید، رنگ سبز تیره براق را بر روی آن می بینید؛ به طوری که انگار جنس برگ چرم است. این گل به عنوان یک نوع گل گران قیمت آپارتمانی جدید محسوب می شود.

قیمت: بیش از 1000 یورو

3. برگ انجیری آبلیکوا (Monstera obliqua peru)؛ کوچک ولی خاص و گران

نوعی دیگر از گیاه برگ انجیری که از قیمت زیادی در گل فروشی های آنلاین و حضوری برخوردار است، برگ انجیری آبلیکوآ می باشد. این گل نهایتا می تواند تا 15 سانتی متر رشد کند؛ اما چیزی که باعث خاص بودن آن شده، برگ های آن است. در حال حاضر قیمت برگ انجیری آبلیکوآ نزدیک به 3 هزار دلار می باشد. برگ های این گیاه توری مانند هستند؛ چیزی که در هر گلی دیده نمی شود.

این موضوع باعث شده تا زیبایی و جذابیت زیادی در آن به وجود بیاید. در چند سال اخیر اینفلوئنسر های زیادی اقدام به تبلیغ این گل کرده اند و این نیز یکی از دلایل افزایش قیمت آبلیکوآ بوده است. به طور کلی گونه های بگر انجیری به ظاهر خاص برگ های خاص معروف هستند و هیچ غنچه در آن ها رشد نمی کند.

قیمت: 600 یورو

4. آلوکازیا آزلانی (Alocasia Azlanii)؛ گیاهان آپارتمانی گران قیمت کمیاب

آلوکازیا آزلانی

یکی از گیاهان آپارتمانی گران قیمت که بسیار کمیاب هم است، آلوکازیا آزلانی می باشد. این گل در کشور مالزی پرورش داده می شود و معمولا گلخانه ای است. هر جایی نمی توان آن را پیدا کرد؛ اما معمولا گل فروشی های آنلاین آن را به فروش می رسانند. اگر این گل را از نزدیک ببینید، غرق زیبایی آن می شود؛ چرا که رنگ جذاب آن و رده های بنفشی که بر روی آن وجود دارد، بسیار به چشم می آید. این گل گران قیمت لاکچری هر منزلی را می تواند لوکس و بی نظیر کند.

قیمت برخی از مدل های خاص: 860 یورو

قیمت مدل های عادی: حدود 50 یورو

5. فیکوس آلاستیکا (Burgundy Rubber Tree)؛ بلند و مرتفع

فیکوس آلاستیکا می تواند تا 7 متر رشد کند؛ در واقع این گل با توجه به زیبایی و ارتفاعی که دارد، می تواند ظاهر فوق العاده لاکچری را در منزل شما به وجود بیاورد. رشد خوب این گل آپارتمانی گران قیمت بستگی به میزان توجه شما به آن است. در ابتدا باید دقت داشته باشید که نیاز به نور غیر مستقیم دارد. در ادامه برای آبیاری باید به فصل توجه داشته باشید.

به طور مثال اگر در فصول بهار یا تابستان قرار دارید، آن را مرتب آبیاری کنید به گونه ای که خاک آن همیشه مرطوب بماند؛ در این دو فصل رشد خیلی خوبی را تجربه می کند. اما در فصول سرد پس از خشک شدن خاک، آن را آبیاری کنید. این گونه گل به اندازه یک درختچه رشد می کند.

قیمت برخی از مدل های خاص: 916 یورو

قیمت مدل های عادی: حدود 35 یورو

6. پول چینی (Pilea Peperomioides)؛ رشد در رطوبت

پول چینی

اگر می خواهید برای دکوراسیون محیط هایی مثل حمام خود هزینه کنید، در بین گیاهان آپارتمانی گران قیمت می توانید سراغ پول چینی بروید. این گل می تواند در رطوبت رشد خیلی خوبی را تجربه کند. همچنین در زیر نور های مصنوعی مثل چراغ حمام، رشد می کند و هیچ مشکلی ندارد. پول چینی را می توانید حتی به صورت آویزان هم نگهداری کنید.

قیمت: 37 یورو

7. سینگونیوم پودوفیلوم (variegated)؛ گیاهان آپارتمانی لاکچری

این گل به صورت رونده رشد می کند اما بوته ای است؛ در واقع ساقه های آن کنترل شده رشد می کنند و می توانید از نفطه از فضای منزل خود با با پوشش ساقه ها و برگ های زیبایی که دارد تزئین کنید. به همین دلیل جزو گلهای گران قیمت آپارتمانی محسوب می شود. اگر قصد خرید گل سینگونیوم پودوفیلوم را از گل فروشی های آنلاین دارید، باید دقت داشته باشید که در فصول بهار و تابستان حتما خاک آن را دائما مرطوب نگهدارید. همچنین باید آن را هفته ای یکبار غبارپاشی کنید. این گل برای رشد نیاز به نور غیرمستقیم دارد.

قیمت مدل های خاص: 4400 یورو!

قیمت مدل های عادی: از 350 یورو

8. پولیشیاس فابیان (Polyscias)؛ لوکس ترین گل آپارتمانی

پولیشیاس فابیان

پولیشیاس فابیان را می توان یکی از لوکس ترین گیاهان آپارتمانی دانست. این گل دارای ساقه های بسیار تنومندی است که ظاهر فوق العاده زیبایی را به وجود آورده اند. به همین دلیل علاوه بر منزل، از آن می توانید در محیط های کاری مانند شرکت نیز استفاده کنید. این گل دارای برگ های کوچک و با رنگ های زیبایی مثل سبز روشن و تیره است.

خاک پولیشیاس فابیان باید دارای زهشکی مناسبی باشد تا آب از آن به راحتی عبور کند. این گل جزو گیاهان آپارتمانی گران قیمت محسوب می شود و خرید آن با قیمت قابل توجهی همراه است.

قیمت: 40 یورو

9. فیکوس آمستل (Ficus Alii)؛ زیباترین گل آپارتمانی

فیکوس آمستل دارای برگ های کشیده و بلندی است؛ معمولا این گونه از گل ها با ریزش برگ رو به رو می شوند؛ اما این گل شامل کمترین ریزش برگ در فصول سرد است؛ لذا از این بابت جای نگرانی نیست. برگ های این گل شامل رنگ های سبز روشن با لبه های تیره هستند. فیکوس آمستل نیاز به آبیاری زیادی دارد؛ لذا از این بابت باید مرتبط خشک بودن خاک آن را بررسی کنید. معمولا ساقه های باریک این گل را باغبان ها می بافند و شکل زیبایی را به این گل می دهند.

قیمت: بین 100 الی 300 یورو

10. زاموفیلیا (ZZ Plant)؛ گیاهان آپارتمانی گران قیمت

زاموفیلیا

یکی از گل های گران قیمت آپارتمانی که نزد ایرانی ها از محبوبیت زیادی برخوردار است، زاموفیلیا می باشد. این گل به معنای واقعی آپارتمانی است؛ چرا که نیاز به توجه خیلی زیادی ندارد؛ کافی است سه بار در ماه آن را آبیاری کنید. از همه مهم تر این که قابل تکثیر است؛ لذا با یک بار خرید گل زاموفیلیا، می توانید آن را چندین بار تکثیر کنید.

همچنین گیاه زاموفیلیا نیاز به نور خیلی کمی دارد؛ در واقع در فضا های بدون نور هم به خوبی رشد می کند. زاموفیلیا در اکثر گل فروشی های حضوری و آنلاین فروخته می شود. به طور مثال از طریق گل فروشی آنلاین گلمون می توانید اقدام به خرید آن کنید.

قیمت: از 25 الی 150 یورو

11. تیلاندسیا (Tillandsia)؛ گلهای زینتی آپارتمانی گران قیمت

شاید برایتان عجیب باشد که بدانید گل تیلاندسیا نیاز به خاک و آب ندارد؛ کمتر گلی پیدا می شود که بدون نیاز به خاک و آب رشد کند. این گل آب مورد نیاز خود را از طریق رطوبت موجود در هوا دریافت می کند. همچنین ظاهر فوق العاده جذابی دارد. به همین دلیل به یکی از گیاهان آپارتمانی گران قیمت تبدیل شده است. همچنین نباید از ظاهر و برگ های زیبایی که دارد غافل شویم.

قیمت: از 35 یورو

12. مارانتا (Red Prayer)؛ زیبا و دلنشین

مارانتا

برگ های سبزی تیره ای را تصور کنید که بر روی آن رده های قرمز وجود دارد؛ این ها مشخصات ظاهری گل مارنتا هستند. با توجه به رنگ های زیبایی که بر روی برگ های این گل وجود دارند، ظاهر لاکچری و زیبایی می تواند در منزل شما ایجاد شود. مارنتا یکی دیگر از گل های آپارتمانی گران قیمت است.

قیمت مدل های خاص: 90 یورو

قیمت مدل های عادی: 13 یورو

13. کالاتیا گورخری (Zebra)؛ گل گران قیمت آپارتمانی

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی گران قیمت که می توانید بخرید؛ کالاتیا گورخری است. دلیل نام گذاری این گل به دلیل شباهت نقش و ظاهر برگ های آن با گور خر است. برگ های این گیاه سبز تیره همراه با رده های سفید رنگ بر روی آن است. برای خرید کالاتیا گورخری باید بدانید که این گل به آبیاری و نور زیادی نیاز ندارد؛ همچنین می تواند تا 20 سانتی متر رشد کند.

14. سرخس آشیانه پرنده (Bird’s Nest)؛ رشد آسان

سرخس آشیانه پرنده

در بین تمام گیاهان آپارتمانی گران قیمت به جرات می توان گفت که انواع سرخس، از فروش زیادی برخوردار هستند. این گل به دلیل رشد آسانی که دارد، بسیار برای نگهداری در منازل آپارتمانی مناسب است. به طوری که می تواند در نور کم رشد خوبی را تجربه کند. همچنین به دلیل ظاهر لوکس و زیبایی که دارد، از قیمت زیادی برخوردار است. سرخس آشیانه پرنده برگ های پر پشتی دارد و آن را می توانید حتی به صورت آویزان در منزل خود قرار دهید.

قیمت: 14 یورو

15. فیکوس بونسای (Ficus Bonsai)؛ گیاهان آپارتمانی گران قیمت مینیاتوری

گیاهان بونسای در واقع شکل کوچک، مینیاتوری و پرورش داده شده درخت های بزرگ هستند. فیکوس بونسای توسط باغبانان ژاپنی پرورش داده شده و قیت زیادی دارد. خرید فیکوس بونسای از گل فروشی های آنلاین زیادی امکان پذیر است. این گل درختچه ای شکل تنه قوی دارد و برگ های زیبایی را شامل می شود. به توجه به ویژگی های خاصی که نسبت به گیاهان دیگر دارد، می تواند ظاهر متفاوتی را در منزل شما ایجاد کند.

قیمت: 70 یورو

بهترین گل گران قیمت آپارتمانی کدام گیاه است؟

گل های آپارتمانی زینتی گران قیمت به صورت کلی جزو بهترین گل ها هستند که شما با کنار گذاشتن هزینه به عنوان یک فاکتور انتخاب، فقط به ظاهر و ویژگی های این گیاهان فکر می کنید. پس قطعا این بهترین گلهای گران قیمت آپارتمانی، بهترین انتخاب برای نگهداری در منزل شما هستند. گل هایی مثل بونسای، سینگونیوم پودوفیلوم و گروه گلهای زینتی Monstera می باشد.