با توجه به اینکه لوازم خانگی تولیدی برند بوش Bosch طرفداران زیادی در بازار ایران دارد، درصورتی‌که مشکلاتی برای این محصولات خانه و آشپزخانه ایجاد شود، دسترسی به نمایندگی بوش برای اطمینان از انجام تعمیرات تخصصی و دسترسی به قطعات یدکی اورجینال، مهم و ضروری خواهد بود.

در مواقعی امکان دارد بر اثر نوسانات برق، استفاده نادرست، استهلاک دستگاه یا برخی اختلال‌های دیگر لوازم برقی آشپزخانه و خانگی بوش دچار مشکل شوند که تعمیر آن‌ها در یک نمایندگی معتبر و زیرنظر تکنسین‌های ماهر به رفع این مشکلات کمک می‌کند اما کدام نمایندگی بهتر است؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بهترین مرکز خدمات پس از فروش بوش را به شما معرفی کنیم.

نمایندگی بوش چه کاری انجام می دهد؟

در مواقعی که یکی از لوازم خانگی شرکت بوش را خریداری می‌کنید، هنگام نصب و راه اندازی یا بروز هرگونه مشکل و اختلال در عملکرد دستگاه پیداکردن یک نمایندگی معتبر اهمیت زیادی دارد.

در اصل نمایندگی خدمات بوش به مراکزی گفته می‌شود که با دریافت مجوزهای لازم از کمپانی Bosch و سازمان حمایت از مصرف کننده در ایران، می‌تواند خدماتی را درراستای نصب و راه‌اندازی و تعمیر لوازم خانگی برند بوش به مشتریان ارائه دهد.

به‌طور معمول کارشناسانی که از سوی نمایندگی بوش برای نصب اعزام می‌شوند، ضمانت‌نامه خرید کالا را برای شما تایید می‌کنند که با استفاده از این برگه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که درصورت بروز هرگونه اختلالی امکان استفاده از خدمات پس‌از فروش بوش وجود دارد.

مزایای استفاده از خدمات پس از فروش نمایندگی بوش

هنگامی که یک نمایندگی مجاز و معتبر را برای دریافت خدمات پس از فروش بوش و انجام تعمیرات لوازم خانگی این برند انتخاب می‌کنید، می‌توانید از مزایای بسیار خوبی برخودار شوید که شامل موارد زیر هستند:

 • تعمیر زیرنظر تکنسین متخصص: در نمایندگی معتبر بوش انجام تعمیرات، توسط تکنسین‌های مجرب و آموزش‌دیده انجام می‌شود تا با استفاده از دانش و تجربه خود بتوانند مشکلات و اختلال‌های پیش‌آمده برای لوازم خانگی را به‌سرعت تشخیص دهند و رفع کنند.
 • استفاده از قطعات اصل و باکیفیت: در یک نمایندگی معتبر بوش از قطعات اصل و باکیفیت استفاده می‌شود که در این حالت می‌توانید نسبت به بهبود عملکرد دستگاه و کارایی مناسب آن مطمئن باشید.
 • دریافت گارانتی: به‌طور کلی تمامی خدمات در نمایندگی‌های معتبر بوش همراه با یک گارانتی ارائه می‌شود تا اطمینان حاصل کنید که درصورت بروز هرگونه مشکل، امکان استفاده از خدمات بوش برای شما به‌صورت رایگان امکان‌پذیر است.
 • بالابردن عمر مفید دستگاه: فرایندهای تخصصی ازسوی تکنسین‌های اعزامی نمایندگی معتبر بوش با بهترین کیفیت و امکانات انجام می‌شود و ازاین‌طریق عملکرد و طول‌عمر دستگاه افزایش پیدا می‌کند.

نمایندگی بوش برای تعمیر چه وسایلی خدمات ارائه می دهد؟

ازآنجایی‌که مراجعه به نمایندگی‌های معتبر و تخصصی می‌تواند خدمات و مزایای بسیار خوبی را برای شما به‌دنبال داشته باشد به‌منظور انجام تعمیر بوش برای وسایل و دستگاه‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، می‌توانید از این مراکز کمک بگیرید.

خدمات و تعمیرات ظرفشویی بوش

خدمات و تعمیرات ظرفشویی بوش

ازجمله مشکلات متداولی که برای ماشین ظرفشویی‌های بوش به‌وجود می‌آید و باید با کمک یک تعمیرکار ماهر و متخصص نسبت به عیب‌یابی و رفع آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید شامل موارد زیر می‌شود:

 • سرریزکردن: زمانی که ارتفاع آب در ماشین ظرفشویی به حد معینی می‌رسد معمولا سوئیچ با ارسال سیگنال باعث حرکت شناور می‌شود پس درصورتی‌که هرکدام از این قطعات دچار مشکل شوند، شاهد سرریزکردن دستگاه خواهید بود.
 • نشتی: از دیگر مشکلاتی که توسط تعمیرکاران نمایندگی بوش عیب‌یابی و برطرف می‌شود باید به بروز اختلال‌های دررابطه‌با درزگیری یا کارایی نامناسب عایق اشاره کرد که باعث نشتی در اطراف در ماشین ظرفشویی می‌شود.
 • عدم تخلیه آب: بعضی مواقع امکان دارد که آب دستگاه به‌درستی تخلیه نشود که در این وضعیت ممکن است مجرای ماشین ظرفشویی دچار گرفتگی شود.
 • ظرف‌ها به‌خوبی تمیز نمی‌شود: اگر بعداز پایان کار دستگاه متوجه شوید که ظرف‌ها به‌خوبی تمیز نشده‌اند بهتر است به جای اینکه به فکر تعویض ماشین ظرفشویی بیفتید از یک تکنسین ماهر برای بررسی مشکل کمک بگیرید.

کارنکردن کلیدهای دستگاه یا لرزش و صداهای ناهنجار از دیگر مشکلاتی است که امکان دارد برای ماشین ظرفشویی ایجاد شود و در این مواقع نیازمند تعمیر ظرفشویی بوش هستید.

خدمات و تعمیرات لباسشویی بوش

خدمات و تعمیرات لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش از بهترین برندهای موجود در بازار است که در برخی از مواقع امکان دارد دچار مشکلاتی شود که عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه کند و باید از تعمیرات تخصصی در نمایندگی بوش کمک بگیرید.

برای ماشین‌های لباسشویی نیز امکان دارد مشکلات متنوعی ایجاد شود که اولین و مهم‌ترین اصل برای انجام فرایند تعمیر توسط تکنسین‌های نمایندگی بوش پیداکردن منشاء اختلال است که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • عدم تخلیه آب: درصورتی‌که ماشین لباسشویی آب را به‌خوبی تخلیه نمی‌کند امکان دارد که چنین مشکلی مربوط به پمپ تخلیه باشد که به‌طور معمول با ایجاد صدای ناهنجاری همراه است.
 • نچرخیدن دیگ لباسشویی: زمانی که ماشین در حالت آماده‌به‌کار است اما دیگ نمی‌چرخد به‌منزله زنگ خطری برای خرابی موتور دستگاه خواهد بود که باید به‌سرعت از یک نمایندگی مطمئن کمک بگیرید.
 • داغ‌کردن دستگاه: هیدرواستات لباسشویی یکی از قطعاتی است که در تنظیم کنترل سطح آب نقش دارد و درصورتی‌که مشکلی برای کارایی این بخش به‌وجود آید معمولا نشانه‌هایی به‌صورت گرم‌شدن بیش از حد لباسشویی را نشان می‌دهد.
 • بازنشدن در لباسشویی: امکان دارد که بعد از اتمام مراحل شست‌وشو در لباسشویی به‌درستی باز نشود و در این حالت می‌توانید برای بازکردن آن از ضامن اضطراری استفاده کنید و بعد از آن برای پیگیری مشکل از تکنسین‌های نمایندگی درخواست کمک کنید.
 • بدنه ماشین لباسشویی برق دارد: نقص فنی و خرابی در اتصالات داخلی دستگاه، زنگ‌زدگی پریز برق، فرسودگی سیم‌پیچ‌ها و برخی موارد دیگر می‌تواند منجر به بروز چنین مشکلی شود که مراجعه به نمایندگی‌های معتبر می‌تواند درزمینه تعمیرات دستگاه به شما کمک کند.

به این مسئله دقت کنید که اگر برای تعمیر لباسشویی بوش نیاز به تعویض قطعات باشد، بهتر است از نمایندگی‌های مجاز برای این کار درخواست کنید تا ازاین‌طریق مطمئن شوید که روند کار دستگاه بعداز مدت کوتاهی مجددا با مشکل روبه‌رو نمی‌شود.

خدمات و تعمیرات جاروبرقی بوش

خدمات و تعمیرات جاروبرقی بوش

وظیفه اصلی یک تعمیرکار که ازسوی نمایندگی بوش به بررسی و رفع مشکلات جاروبرقی می‌پردازد این است که دستگاه را به‌طور صحیح و اصولی تعمیر کند تا مجددا دچار نقص فنی نشود.

باید به این نکته دقت داشت که عدم رعایت استانداردهای لازم در زمان تعمیر جاروبرقی بوش باعث بروز آسیب‌های جدی برای این دستگاه می‌شود که بدون شک خسارات مالی زیادی را برای شما به‌همراه دارد.

تعمیرکاران متخصصی که دانش و مهارت کافی برای انجام این کار را در اختیار داشته باشند قادر هستند تا مشکلاتی به شرح زیر را دررابطه‌با جاروبرقی بوش مورد بررسی قرار دهند و به رفع‌ آن‌ها بپردازند:

 • کاهش قدرت مکش: ممکن است مسدودشدن مسیر مکش هوا باعث شود تا جاروبرقی کارکرد درستی نداشته باشد که درصورت عدم توجه به این مسئله، موتور دستگاه آسیب می‌بیند.
 • خاموش‌شدن ناگهانی: دلایل متنوعی برای خاموش‌شدن ناگهانی جاروبرقی بوش وجود دارد که شامل اختلال موتور، افزایش دمای دستگاه و عدم عملکرد بلبرینگ یا پروانه‌ها می‌شود که بهتر است با مشاهده این اختلال به‌سرعت با یک نمایندگی در ارتباط باشید.
 • صداهای ناهنجار: اگر متوجه شوید که جاروبرقی شما صدایی ناهنجار و غیرطبیعی دارد ممکن است دلیل چنین وضعیتی، خراب‌شدن بلبرینگ یا اتصالات باشد.
 • عملکرد ضعیف: ازجمله دلایلی که تکنسین‌های مجرب نمایندگی برای این مورد در نظر می‌گیرند مربوط به مسدود‌شدن لوله، فیلترهای کثیف یا مشکلات قطعات داخلی است.
 • خرابی سیم جمع‌کن: چنانچه جاروبرقی شما به‌درستی فرایند جمع‌کردن سیم را انجام نمی‌دهد احتمالا نیاز به تعویض یا تعمیر قطعه مربوط دارید.

خدمات و تعمیرات یخچال بوش

خدمات و تعمیرات یخچال بوش

برای کسانی که از یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش استفاده می‌کنند باتوجه به اینکه هزینه مورد نیاز برای خرید این محصولات بالا است و جزء لوازم ضروری خانه به‌شمار می رود درصورت بروز آسیب، دسترسی به نمایندگی بوش اهمیت زیادی دارد.

هرچند عمر مفید انواع یخچال‌های برند بوش بالا است اما به‌طور معمول هر نوع دستگاه الکترونیکی در طول دوران استفاده کاربرد امکان دارد دچار ایرادهایی شود که شاید برخی از آن‌ها به‌راحتی قابل حل باشند اما در موارد دیگر نیاز به تعمیر یخچال بوش توسط یک تکنسین آموزش‌دیده دارید.

بدون شک زمانی که مشکل دستگاه مربوط به سوئیچ، موتور، برد یا دیگر قطعات فنی باشد شما نمی‌توانید کاری برای برطرف‌کردن این اختلال‌ها انجام دهید و بدیهی است که عیب‌یابی و تعمیر آن‌ها کار یک تعمیرکار حرفه‌ای خواهد بود.

برای اینکه متوجه شوید کدام‌یک از مشکلات احتمالی برای یخچال نیاز به این دارد که با نمایندگی معتبر بوش تماس بگیرید، در ادامه تعدادی از رایج‌ترین ایرادهای دستگاه را برای شما ارائه می‌دهیم:

 • خنک‌نشدن یخچال بوش امکان دارد به‌دلیل خرابی کمپرسور، ترموستات، فن اواپراتور، کثیفی کویل کندانسور یا خراب‌بودن نوار دور در باشد.
 • گرفتگی لوله‌های آب‌سردکن یا فیلتر آب، آسیب به سوئیچ و خرابی برد ازجمله مواردی است که در بروز مشکل برای عملکرد آب سردکن دخیل هستند.
 • نشتی آب در یخچال بوش نیز از دیگر مواردی است که باید توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای مورد بررسی قرار گیرد.
 • شنیدن صداهای بلند و غیرعادی معمولا ناشی از خرابی قطعات داخلی یخچال بوش است.
 • مشکل در گاز، دیفراست، فن، برد یا تنظیمات اشتباه روی دستگاه نیز به‌عنوان دلایلی مد نظر قرار می‌گیرند که می‌تواند باعث یک‌سره کارکردن یخچال بوش شوند و مشکلاتی را به‌وجود آورند.

خدمات و تعمیرات قهوه ساز بوش

خدمات و تعمیرات قهوه ساز بوش

ازآنجایی‌که دستگاه قهوه‌ساز بوش برخلاف دیگر لوازم خانگی کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد امکان دارد پیداکردن تکنسینی که آشنایی کامل با قطعات و تعمیرات این وسیله داشته باشد نیز کمی دشوار به‌نظر برسد.

البته باید این را هم در نظر بگیرید که قطعات داخلی قهوه‌‌ساز از پیچیدگی‌های خاصی برخودار هستند و به همین علت تعمیر قهوه ساز بوش به مهارت و دانش فنی در کنار تجربه کافی نیاز دارد.

ایرادها و مشکلاتی که برای این وسیله به‌وجود می‌آید امکان دارد فنی یا غیرفنی باشند و زمانی که از نمایندگی بوش برای دریافت تعمیرات کمک می‌گیرید در ابتدا فرایندهای مورد نیاز برای بررسی ایرادهای زیر انجام می‌شود:

 • روشن‌نشدن دستگاه: درصورتی‌که دکمه پاور یا اتصال به برق هیچ مشکلی نداشته باشد، لازم است که برد و قطعات داخلی قهوه‌ساز بوش توسط تعمیرکار عیب‌یابی شود.
 • مشاهده خطای قراردادن نازل شیر: ازجمله ایرادهای متداولی که در دستگاه قهوه‌ساز قابل مشاهده است مربوط به ارور Attach Milk Frother خواهد بود که اگر با جابه‌جایی نازل برطرف نشود امکان دارد نیاز به تعویض یا تعمیر این بخش داشته باشد.
 • سردبودن قهوه: عدم تنظیم دمای دستگاه یا خرابی المنت گرمایش به‌عنوان مواردی هستند که در زمان مراجعه به نمایندگی بوش به‌عنوان دلایل اصلی برای بروز این مشکل مد نظر قرار می‌گیرد.
 • عدم خروج قهوه از نازل: در چنین وضعیتی موتور و گیربکس قهوه‌ساز بوش با مشکلات جدی مواجه می‌شود و احتمالا نیاز به تعویض هدر یا دم‌کن دستگاه داشته باشید.
 • خطای خالی‌بودن مخزن آب: با مشاهده اخطار خالی‌بودن آب در مخزن درحالی‌که مقدار کافی مایع در این بخش وجود دارد ممکن است شناور یا سنسور دچار مشکل شده باشد.
 • شنیدن صدای سوت: هنگام شنیدن صدای سوت این احتمال وجود دارد که شیر برقی در قسمت دم‌کن دچار مشکل و ایراد شده باشد و باید آن را تعویض کنید.

خدمات و تعمیرات فر بوش

خدمات و تعمیرات فر بوش

چنانچه از فر توکار بوش استفاده می‌کنید باید به این نکته دقت داشته باشید که این دستگاه نیز در برخی از مواقع می‌تواند دچار خرابی و اختلال شود و با توجه به اینکه پیداکردن قطعات اصل و اورجینال توسط هر تعمیرکاری امکان‌پذیر نیست بهترین کار این است که از نمایندگی بوش برای این منظور کمک بگیرید.

تعمیر فر بوش شامل عیب‌یابی و برطرف‌کردن ایرادهایی می‌شود که در قطعاتی همچون ترموستات، فن، المنت‌های گرمایشی، لامپ، صفحه‌نمایش، فندک و دیگر بخش‌های فنی به‌وجود می‌آید که مشکلات زیر را به‌همراه دارد:

 • عدم عملکرد چراغ داخلی
 • گرم‌نشدن فر
 • کارنکردن فندک
 • خاموش‌شدن سریع فر بوش
 • عدم تنظیم دما در زمان آماده‌به‌کار
 • خرابی جوجه‌گردان
 • بسته‌نشدن در دستگاه

سناپویان، بهترین انتخاب برای استفاده از خدمات نمایندگی بوش

شرکت گروه تجاری سناپویان به‌عنوان یکی از معتبرترین نمایندگی‌های رسمی برند بوش بیش از 20 سال است که درزمینه ارائه خدمات مورد نیاز برای نصب، تعمیر و سرویس دوره‌ای این محصولات فعالیت می‌کند.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در شرکت سناپویان برای ارائه خدمات بوش مد نظر قرار می‌گیرد، به‌کارگیری تکنسین‌های مجرب و کاربلدی است که با استفاده از قطعات اصل و باکیفیت، تعمیرات مورد نیاز را انجام می‌دهند.

درضمن این مجموعه به‌منظور اطمینان بیشتر متقاضیان، قطعات یدکی و لوازم جانبی اصل برند بوش را نیز عرضه می‌کند تا شما در زمان استفاده از این خدمات، اطمینان کافی درخصوص عملکرد مناسب آن‌ها داشته باشید.

جمع‌بندی

نمایندگی بوش به‌عنوان یک مرکز معتبر خدمات پس از فروش بوش شناخته می‌شود که با دریافت مجوزها و تاییدیه‌های لازم از کمبانی Bosch به‌صورت رسمی فعالیت خود را درزمینه نصب، راه‌اندازی، تعمیر و سرویس‌های دوره‌ای انواع لوازم خانگی این برند انجام می‌دهد.

درصورتی‌که از انواع لوازم خانگی بوش همچون ماشین لباسشویی، فر توکار، قهوه‌ساز و اسپرسوساز، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی و شارژی و یخچال فریزر استفاده می‌کنید، می‌توانید از خدماتی که شرکت سناپویان برای نصب و تعمیر آن‌ها ارائه می‌دهد، بهره‌مند شوید.