تا حالا شده تصمیم گرفته باشید از کشوری دیدن کنید، ولی فکر کردن در مورد مشکلات اخذ ویزای آن شما را از انجام‌دادن این کار منصرف کرده باشد! دولت ایران تلاش کرده با عقد قراردادهایی میان خود و کشورهای مختلف جهان مسیر را برای سفر و اخذ ویزا راحت‌تر کند! برای مثال ویزای دبی برای ایرانیان در گذشته مدت زمان یک هفته‌ای برای صدور نیاز داشت ولی در حال حاضر 24 ساعته صادر می‌شود!  ایرانیان برای سفر به 42 کشور جهان نیاز به دریافت ویزا ندارند و فقط باید با خرید بلیت هواپیمای خود قدم به دنیای جدیدی بگذارند! اما کدام کشور‌ها؟

صدور آسان ویزای روسیه برای ایرانیان

با بهتر شدن هر چه بیشتر روابط ایران و روسیه و امضای قرارداد‌های توسعه صنعت گردشگری، ویزای این کشور نیز برای ایرانیان در مدت زمان 2 تا 7 روز کاری بسته به نیاز متقاضی صادر می‌شود! اخذ ویزای روسیه شرایط خاصی ندارد و شما فقط باید پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و یک دعوتنامه رسمی از این کشور داشته باشید. این دعوتنامه را می‌توانید از شرکت‌های مسافراتی تهیه کنید. البته به دلیل اینکه اخذ ویزای روسیه نیاز به انگشت‌نگاری ندارد اکثر متقاضیان برای دریافت این ویزا به دفاتر مسافراتی مراجعه‌ می‌کنند.

با ویزای فرودگاهی به عروس خاورمیانه سفر کنید!

لبنان از سال 1392 مقررات ویزا را برای اتباع ایرانی آسان‌تر کرد، به طوری که شهروندان ایرانی می‌توانند با در دست گرفتن پاسپورت خود و به همراه داشتن پول نقد ویزای فرودگاهی 30 روزه دریافت کنند. در صورتی بخواهید بیشتر از این مدت زمان در این کشور بمانید می‌توانید 1 بار ویزای خود را تمدید کنید.

سفر با ویزای فروگاهی به ماداگاسکار

جزیره ماداگاسکار واقع در اقیانوس هند در سواحل جنوب شرقی آفریقا است که بعد از بورنئو، گرینلند و گینه‌نو چهارمین جزیره بزرگ در جهان به شمار می‌رود. این کشور برای ایرانیان ویزای فرودگاهی 90 روزه صادر می‌کند. برای اخذ ویزای این کشور باید بلیط پرواز خود را از قبل رزرو کرده باشید و واچر هتل هم به افسر فرودگاه ارائه دهید.

سفری راحت به مالدیو با ویزای فرودگاهی

با اینکه مالدیو در ایران سفارت‌خانه ندارد ولی ایرانیان برای دریافت ویزای این کشور هیچ مشکلی در پیشرو ندارند و به راحتی بعد از ورود به فرودگاه مالدیو مجوز اقامت 30 روزه برایشان صادر می‌شود. این ویزا تا دو بار برای 30 روز قابلیت تمدید دارد.

سفر 90 روزه به کنیا با ویزای الکترونیکی

ویزای لکتورنیکی کنیا به شما اجاره می‌دهد به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. این ویزا با این که 90 روزه است، ولی برای یک‌بار نیز قابلیت تمدید دارد. البته کشور کنیا ویزای مولتی 1 و 5 ساله نیز صادر می‌کند. شرایط شما تعیین‌کننده اعتبار ویزای شما است. شاید شما از کشور کنیا درخواست ویزای 1 ساله کرده باشید، ولی به تشخیص اداره این کشور به شما ویزای 5 ساله اعطا شود!

22

سفر 30 روزه به قطر با ویزای فرودگاهی

ایرانیان برای ورود به این کشور ویزای فرودگاهی دریافت می‌کنند. با ویزای فرودگاهی قطر حدود ۳ ماه اعتبار دارد؛ اما شما فقط ۳۰ روز می‌توانید با این ویزا در این کشور اقامت داشته باشید. به طور معمول ریجکت ویزای قطر وجود ندارد مگر اینکه نوع ویزای درخواستی خود را اشتباه اعلام کنید! ۲۴ ساعت پس از ارائه درخواست ویزای قطر و پرداخت هزینه آن، ویزای صادر شده در قالب ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

بدون ویزا به مالزی سفر کنید

مالزی به شهروندان ایرانی اجازه می‌دهد به مدت 14 روز بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند؛ در صورتی که بیشتر از این مدت زمان بخواهید در مالزی اقامت کنید باید به صورت آنلاین از درگاه درخواست ویزای الکترونیکی این کشور روادید درخواست کنید.

اقامت 45 روزه در گرجستان بدون ویزا

ایرانیانی که گرجستان را برای سفر توریستی خود انتخاب کرده‌اند، نیازی به اخذ ویزا ندارند، زیرا با انعقاد قرار داد دو جانبه میان ایران و گرجستان، این کشور ویزای خود را برای توریست های ایرانی لغو کرده است؛ و ایرانیان می‌توانند بدون نیاز به ویزا 45 روز در گرجستان اقامت داشته باشند. همچنین این ویزا تا یک بار قابل تمدید است.

سفر به عراق بدون ویزا تا 30 روز

ایرانیان در حال حاضر برای سفر به کشور عراق تا 30 روز نیاز به ویزا ندارند! در صورتی که بخواهید از این مدت زمان بیشتر در عراق اقامت داشته باشید باید یک بار از مرز زمینی، دریاییی یا هوایی این کشور حتی چند لحظه خارج شد و دوباره وارد عراق شوید.

صدور ویزای هند بدون هیج شرایط خاصی

ویزای هند برای ایرانیان به صورت انفرادی یا در قالب تور گروهی و به صورت لیبل (الصاق برچسب در پاسپورت متقاضی) صادر می‌شود. نرخ ریجکتی ویزای هند بسیار پایین بوده و سخت‌گیری خاصی برای صدور آن وجود ندارد؛ اما باز هم امکان رد شدن درخواست برخی از متقاضیان به دلایل مختلف وجود دارد. برای اخذ این ویزا باید حدودا 10 روز صبر کنید، زیرا مدت زمان جواب‌دهی ویزای هند ۷ روز کاری است. اخذ ویزای هند هیچ شرط خاصی ندارد و شما تنها باید پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشید.

33

سفر 14 روزه به عمان بدون ویزا

مسافران ایرانی که قصد سفر به کشور عمان را دارند، می‌توانند تا 14 روز بدون ویزای عمان در این کشور اقامت داشته باشند؛ برای این 14 روز نیز بایستی در فرودگاه، 21 ریال عمان (‌230 هزارتومانی) پرداخت کنند. پس از این مدت‌زمان نیز باید از عمان خارج شوند، زیرا این مجوز اقامت دیگر قابل تمدید نیست.

مشکلات اخذ ویزا را فراموش کنید! 

شاید در نگاه اول دریافت ویزای توریستی کشورهای دبی، روسیه و عمان ساده به نظر برسد، اما قطعاً ویزای انفرادی و 30 روزه کشور عمان و سایر ویزاها پیچیدگی‌های خاص خود را دارد! پیشنهاد ما مراجعه به شرکت‌های مسافرتی نام آشنا و معتبر در زمینه اخذ ویزا است. آژانس‌های توریستی به شما کمک می‌کنند تا فرایند اخذ ویزا را به آسان‌ترین شکل ممکن پشت سر بگذارید. ویزالند معتبر‌ترین مرجع فارسی ویزا در ایران به شما اطلاعات دقیقی از نحوه اخذ، شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا را می‌دهد تا خودتان بتوانید برای روادید مورد نیازتان قدم وردارید.