پرداخت خلافی موضوعی است که اگر قبل از سفر نسبت به استعلام و تصفیه آن اقدام نکنید، در جاده توقیف شده و زمان، انرژی و نشاط مسافرت را از دست خواهید داد.

به همین دلیل در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ساده‌ترین، سریع‌ترین و امن‌ترین روش پرداخت خلافی خودرو آشنا کرده و نحوه تصفیه از طریق آن را آموزش دهیم.

11

اهمیت پرداخت خلافی خودرو

با توجه به اینکه اگر میزان خلافی خودرو شما بیشتر از 3 میلیون تومان شود، پلیس راهور این اجازه را دارد تا در جاده، خیابان یا هر مکان دیگری اقدام به متوقف‌کردن و بازخواست شما کند، می‌توان نتیجه گرفت که پرداخت‌کردن خلافی خودرو از اهمیت زیادی برخوردار است.

باید اضافه کنیم در صورتی که اقدام به پرداخت‌کردن خلافی خودرو نکنید و پلیس راهور، ماشین شما را توقیف کند، تا زمانی­که میزان خلافی را به صفر نرسانید، قادر به ترخیص خودرو خود نخواهید بود.

اما با در نظرگرفتن اینکه در گذشته انجام این کار به‌جز مراجعه به مراکز پلیس + 10 و تلف‌شدن مقدار زیادی زمان و انرژی با هیچ روش دیگری ممکن نبود، در ادامه با ما همراه بمانید تا شما را با یک راهکار ساده و سریع آشنا کنیم.

روش‌ های پرداخت خلافی خودرو به‌ کمک سوپر اپلیکیشن تاپ

اپلیکیشن تاپ نرم‌افزاری است که با استفاده از آن می‌توان در سریع‌ترین زمان ممکن از خلافی خودرو استعلام گرفته و آن را پرداخت کرد.

در این نرم‌افزار می‌توان به 3 روش مختلف نسبت به استعلام خلافی خودرو و تصفیه پرداخت. این روش‌ها عبارت‌اند از:

  • استعلام و پرداخت خلافی با پلاک: این روش نیازمند احراز هویت و پرداخت موردی دارد که کارمزد آن 5200 تومان است.
  • استعلام و پرداخت‌کردن خلافی با پلاک: این سرویس امکان پرداخت بدون احراز هویت و به‌صورت یک‌جا را برایتان فراهم کرده و کارمزد آن مشابه روش قبل 5200 تومان است.
  • استعلام و پرداخت‌کردن خلافی با شناسه قبض و پرداخت: این روش نه تنها نیازی به احراز هویت ندارد، بلکه کارمزد آن صفر بوده و امکان تسویه آنی در سامانه راهور ناجا را برای شما فراهم می‌کند.

مزایای استفاده از تاپ جهت پرداخت‌ کردن خلافی خودرو

این اپلیکیشن امکان اتصال به سامانه راهور ناجا را فراهم کرده و پرداخت و ثبت آنی را برایتان انجام می‌دهد. همچنین باید اضافه کرد که امنیت سوپر اپلیکیشن تاپ به‌واسطه اتصال به بانک مرکزی کاملا تضمین شده است.

علاوه بر این امکان پرداخت موردی و یک‌جا در اختیار شما قرار دارد. از این رو با توجه به اینکه از طریق تاپ می‌توانید جزئیات خلافی خود را همراه با تصویر، ساعت وقوع و مکان آن مشاهده کنید، انتخاب یکی از روش‌های گفته‌شده برای شما ساده‌تر خواهد شد.

لازم به ذکر است که رابط کاربری سوپر اپلیکیشن تاپ ساده بوده و نحوه کار با آن دشوار نیست. در نهایت باید گفت که امکان بازبینی آخرین استعلام بدون پرداخت هزینه توسط این نرم‌افزار برایتان ایجاد شده است.

آیا به­ کمک تاپ فقط می‌توان پرداخت خلافی خودرو را انجام داد؟

پاسخ به این سوال خیر است؛ زیرا سوپراپلیکیشن تاپ علاوه بر پرداخت‌کردن خلافی، 73 سرویس کاربردی دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد. این سرویس‌ها در دسته‌بندی‌هایی که در ادامه نوشته‌ایم قرار می‌گیرند:

  • خدمات بورس، بانک و بیمه توسط تاپ ارائه می‌شود.
  • امکان فین تک و پرداخت در تاپ وجود دارد.
  • انواع خدمات خودرویی از جمله پرداخت خلافی به‌کمک اپلیکیشن تاپ صورت می‌گیرد.
  • در تاپ شاهد انواع خدمات گردشگری خواهید بود.
  • سلامت و سبک زندگی از دیگر خدماتی است که در این اپلیکیشن وجود دارد.

نحوه پرداخت ­کردن خلافی خودرو به‌ کمک تاپ

برای انجام این کار کافی‌است به بخش خدمات خودرویی تاپ مراجعه کرده و با واردکردن شماره پلاک، شماره تماس و کد ملی یکی از روش‌های استعلام و پرداخت را انتخاب کنید. در نهایت با اتصال به درگاه بانک مرکزی، مقداری خلافی خود را به صفر برسانید.

22

سوپراپلیکیشن تاپ را از کجا دانلود کنیم؟

امکان دانلود این اپلیکیشن از طریق تمام پلتفرم‌های امن و معتبر نظیر گوگل پلی، بازار، مایکت و چارخونه وجود دارد. همچنین لازم به ذکر است که وب‌سایت تاپ شرایط دانلود نسخه ios و اندروید را به‌طور مستقیم برای کاربران فراهم کرده است.

جمع­بندی

پرداخت خلافی از جمله اقداماتی است که قبل از شروع سفر باید نسبت به انجام آن اقدام کنید. زیرا اگر پلیس راهور به‌خاطر عدم پرداخت‌کردن جریمه‌هایی که مرتکب شده‌اید، ماشین‌تان را توقیف کند، تا زمانی که مقدار خلافی‌تان را به صفر نرسانید، توانایی آزاد کردن خودرو را نخواهید داشت.

به همین دلیل با توجه به اینکه هیچ‌کس علاقه‌ای به داشتن چنین تجربه تلخی در سفر ندارد، پیشنهاد می‌کنیم که با استفاده از سوپراپلیکیشن تاپ، ابتدا از خلافی خود استعلام گرفته و در نهایت آن را پرداخت کنید.

استفاده از این اپلیکیشن کمک می­کند تا بدون مراجعه به مراکز پلیس + 10 و پرداخت هزینه کمتر، نیاز خود را از بابت صفرکردن خلافی خودرو خود برطرف کنید.

این اپلیکیشن نه تنها امکان پرداخت­کردن خلافی را برای شما فراهم می‌کند، بلکه با بیش از 73 سرویس کاربردی در زمینه‌های امور بانکی، بورس، فین تک و خدمات گردشگری قادر به پاسخگویی تمام نیازهای شما از بابت داشتن یک سوپر اپلیکیشن است.