مبلمان اداری در یک شرکت، نشان دهنده اهمیتی است که مدیریت آن برای فعالیت خود، کارکنان و مشتریان خود قائل است. امروزه از آنجایی که بسیاری از افراد ساعات زیادی را پشت میز خود می گذرانند، بحث کیفیت، راحتی و ارگونومی مبلمان اداری بسیار مهم شده است.

مبلمان اداری یک دفتر نشان دهنده اهمیتی است که مدیریت این دفتر برای فعالیت خود، کارکنان و مشتریان خود قائل است. امروزه از آنجایی که بسیاری از افراد ساعات زیادی را پشت میز خود می گذرانند، بحث کیفیت، راحتی و ارگونومی مبلمان اداری بسیار مهم شده است. بدیهی است که هر چه از برند لوکس تری مبلمان اداری خود را از آن بخرید، کیفیت بالاتری دارد و هزینه بیشتری نیز باید پرداخت کنید.

شاید سوال شما این باشد که چه چیزی باعث می شود قیمت برخی از برندها به خصوص برندهای لوکس نسبت به سایر برندها، گاها تا چندین برابر شود. در این مقاله به بررسی ویژگی هایی می پردازیم که بر قیمت یک برند تاثیر می گذارند. همچنین بخشی را به معرفی بهترین برندهای ایرانی و خارجی در این زمینه به همراه قیمت آنها اختصاص داده ایم. اگر قصد خرید مبلمان اداری لوکس برای دفتر خود را دارید، این مقاله را دنبال کنید.

عوامل موثر در قیمت مبلمان اداری

برای خرید مبلمان اداری از برندهای لوکس باید هزینه بیشتری پرداخت کرد. اما این هزینه دقیقا چقدر است؟ یکی از ویژگی هایی که یک برند را حرفه ای نشان می دهد، قیمت بالا نیست، بلکه توجیه قیمت آن است. در واقع، مشتری علاوه بر پرداخت بیشتر، قطعاً انتظارات خاص خود را نیز دارد. در اینجا ما ویژگی های موثر برای لوکس تر کردن مبلمان اداری و در نتیجه گران تر کردن را شرح می دهیم.

طراحی ارگونومیک

مهمترین ویژگی مبلمان اداری با کیفیت بالا طراحی ارگونومیک آن است. ارگونومی به معنای هماهنگی ساختار و مهندسی مبلمان با بدن انسان است. در نگاه اول این ویژگی ساده به نظر می رسد اما چنین طراحی اصلا ساده نیست. برندهای معتبر و لوکس از تیم های طراحی متخصص در این زمینه استفاده می کنند و حتی گاهی بودجه ای را برای تحقیق اختصاص می دهند.

طراحی ارگونومیک شامل مزایای زیر است:

خستگی کمتر بدن در حین کار

کاهش آسیب های بدن مانند کمردرد و غیره.

راندمان کاری را افزایش دهید

طراحی ارگونومیک مبلمان فرآیند تولید را طولانی تر و گران تر می کند. به همین دلیل است که هر چه صندلی یا میز اداری راحت تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است.

 

کیفیت ساخت

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت مبلمان اداری، کیفیت ساخت، کیفیت مصالح به کار رفته در ساخت آن است. طیف مواد اولیه مورد استفاده در ساخت مبلمان اداری از پلاستیک بی کیفیت گرفته تا فوم های هوشمند و دستگیره های روکش طلا متفاوت است.

کیفیت ساخت در سه عامل زیر موثر است:

دوام مبلمان

ظاهر زیبا

راحتی در استفاده

مواد با کیفیت بالا، مانند چوب طبیعی، فایبرگلاس با کیفیت بالا، چرم طبیعی و پارچه های اثاثه یا لوازم داخلی درجه یک بادوام تر و گران تر هستند. امروزه برندهای لوکس و گران قیمت از فوم های هوشمند در قسمت های مختلف صندلی اداری خود استفاده می کنند که می تواند با توجه به آناتومی فرد استفاده کننده به خوبی فرم داده و راحتی بیشتری را برای آنها به ارمغان آورد. علاوه بر این، ظاهر صندلی برای مدت طولانی بدون تغییر باقی می ماند.

کیفیت ساخت علاوه بر دوام و سهولت استفاده در لوکس شدن میز کار بسیار موثر است. این امر به ویژه برای بسیاری از شرکت‌هایی که در سطوح کلان ملی یا بین‌المللی فعالیت می‌کنند یا مشتریانی لوکس دارند، مهم است. پوشاندن قسمت هایی از مبلمان مانند قسمت بالای صندلی با فلزات گرانبها، نقره یا طلا، نمونه ای از اقداماتی است که برندهای مبلمان اداری لوکس در محصولات خود به کار می برند.

ویژگی های مبلمان اداری از هر نوعی که باشد مطمئناً باید قابلیت های بیشتری نسبت به نمونه های مشابه آن که در خانه استفاده می شود داشته باشد. از مهمترین ویژگی های میز و صندلی اداری می توان به قابلیت تنظیم آن ها اشاره کرد. قسمت های مختلف یک صندلی حرفه ای از یک برند لوکس در جهات مختلف و در حالت های مختلف قابل تنظیم است. این حالت ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • حالت استراحت

  • نحوه کار با کامپیوتر

  • حالت نوشتن

  • حالت مکالمه تلفنی

این ویژگی ها برای برخی از کارمندان یا مدیران بسیار مهم است و باعث افزایش راحتی و کارایی آنها می شود. صندلی با این ویژگی‌ها را به صورت آنلاین و آفلاین در فروشگاه های معتبری مانند مبلمان اداری راما عرضه می شوند و در ramachoob.com قابل مشاهده است.

قیمت صندلی در اروپا و آمریکا از 400 تا 1.5 میلیون دلار متغیر است. .با مقایسه قیمت برندهای ایرانی در کشورمان، برندهای زیادی در زمینه تولید مبلمان اداری فعالیت می کنند که برخی از آنها کالاهای لوکس و نزدیک به استانداردهای جهانی را در سبد محصولات خود دارند. برخی از این برندها عبارتند از:

راما

نیلپر

لیو

جلیس

این در حالی است که قیمت محصولات نیلپر، جلیس و لیو نسبتاً گرانتر از سایر برندها است .درمقابل برند راما در کنار کیفیت بالا، مناسب‌ترین قیمت را به بازار عرضه می‌کند. برند نیلپر معروف‌ترین برند ایرانی است. با این حال نمی توان تاثیر برند معروف آن را در قیمت آن نادیده گرفت. برند راما نسبت به سایر برندهای مبلمان اداری ایرانی، محصولات باکیفیت، مدرن و به روزتری تولید می کند.

حرف آخر

مبلمان اداری یکی از تاثیرگذارترین عناصر در کارایی افراد، سلامت جسمانی و همچنین وجهه شرکت در نزد مشتریان است. هر چه چنین مبلمانی لوکس‌تر و باکیفیت‌تر باشد، قیمت آن بیشتر می شود. از مهم ترین ویژگی های موثر بر قیمت مبلمان اداری می توان به درجه ارگونومی، کیفیت ساخت و ویژگی های اضافی مبلمان اشاره کرد.

معمولا برای خرید مبلمان با کیفیت باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. به همین دلیل قیمت برندهای معتبر بین المللی و سپس ایرانی از اکثریت تولیدکنندگان ناشناس مبلمان اداری بالاتر است. مارک هایی مانند Steelcase و هرمان میلر برند معروف آمریکایی قیمت های نسبتا بالایی دارند که گزینه مناسبی برای خرید در ایران نیستند. اما در ایران برند نیلپر است که با توجه به معروفیت بالای آن قیمت بالایی دارد. در حال حاضر مبلمان اداری راما با توجه به کیفیت بسیار بالا و همچنین قیمت مناسبی که نسبت به برندهای خارجی و ایرانی دارد و خدمات پس از فروش بالایی که به مشتریان خود ارائه می دهد، بهترین گزینه برای خرید در ایران می‌باشد.