امروزه با رشد روز افزون کسب و کارها، نیاز به یک سیستم جامعه حسابداری بیش از پیش احساس می شود. این نرم افزار می‌بایست علاوه بر سرعت بخشیدن به کارها، دقت انجام فرآیندهای مختلف را نیز در حد قابل قبولی افزایش دهد. اگر به دنبال کسب اطلاعات شاخص و کامل در خصوص نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم هستید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید؛ زیرا تلاش ما بر این است تا شما را از تحقیقات بیشتر در این خصوص بی نیاز کنیم.

1

نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم چیست؟

امروزه سرعت انجام کارها علاوه بر کیفیت آن، از اهمیت بالایی برخوردار است. مقوله حسابداری از این موضوع استثنا نیست. این مسئله به حدی حیاتی شده است که کسب و کارهای کوچک نیز در کنار کسب و کارهای بزرگ دست به دامن نرم افزارهای حسابداری شده اند. سازمان‎ها با بهره گرفتن از نرم افزار حسابداری دقت و سرعت در مجموعه خود را تا حد قابل توجهی بالا خواهند برد و همین دقت بالا می تواند نتیجه موثری در پیشرفت کارها داشته باشد.

نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم یک نرم افزار جامعه و همه جانبه در حوزه حسابداری محسوب می شود که مخصوص کسب و کارهای کوچک طراحی شده است. مطابق با نیازها و خواسته‌هایی که شرکت ها دارند در بخش‌هایی نظیر حوزه‌های نرم افزار خدماتی، نرم افزار بازرگانی، نرم افزار تولیدی و نرم افزار پیمانکاری و در نهایت نرم افزار پخش به کاربر کمک زیادی می کند که فرآیندهای کسب و کار خود را به سادگی و با هوشمندی هر چه تمام‌تر مدیریت و سازمان دهی کند.

2

تاریخچه و فعالیت‌های شرکت همکاران سیستم

همکاران سیستم یکی از شرکت های سرشناس در حوزه نرم افزارهای اداری و سازمانی است. این شرکت در سال 1366 تاسیس شد و از همان ابتدا کار خود را پرقدرت شروع کرد. شرکت همکاران سیستم به صورت گروهی و با اقدامات سه نفر از مجربین حوزه نرم افزار اداره می شود. این شرکت از همان ابتدا شعاری را برای خود انتخاب کرد و ماشینی کردن فرآیندهای سازمانی را در دستور کار خود قرار داد. گروه همکاران سیستم سعی داشت نرم افزارهایی را طراحی و روانه بازار کند که موانعی زیادی را از جلوی پای ادارات و سازمان ها بردارد و به سرعت در میان کسب و کارها مرسوم و محبوب شود.

شرکت همکاران سیستم سعی دارد نرم افزارهای زیادی را به سازمان ها و صنایع بزرگ و کوچک ارائه دهد. فرقی ندارد که یک سازمان در حوزه تولیدی، بازرگانی و یا خدماتی فعالیت داشته باشد، همکاران سیستم به دنبال ارتقای سطح فعالیت سازمان ها و سرعت بخشیدن به آن ها است. البته نرم افزارهای طراحی شده در این گروه قرار بود علاوه بر تسریع رسیدگی به امور، دقت فوق العاده ای را نیز به کسب و کارها هدیه دهد.

فعالیت های گروه همکاران سیستم کار را به جایی رسانده که در حال حاضر می توان آن‌ها را بزرگترین شرکت خصوصی در زمینه تولید، طراحی و ارائه نرم افزار دانست. این شرکت خصوصی سرشناس با عرضه کردن راهکارهای هوشمند نرم افزاری به مشاغل در اندازه های مختلف که شامل شرکت ها، سازمان ها و موسسات بزرگ، متوسط و کوچک است و در صنایع مختلف هم گام با آن ها در پیشرفت سریع کسب و کارشان همراه آن ها است. بسته نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم، دشت، راهکاران، راهکار بخش عمومی، نرم افزار سهام فصل همکاران، نرم افزار حسابداری و صورت های مالی تلفیقی و... از جمله مهم ترین دستاوردهای شرکت همکاران سیستم هستند.

3

مزیت نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم

همان طور که در بالا به اختصار اشاره کردیم، نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم نقش موثری در سازمان ها و ادارات کوچک و متوسط خواهد داشت و کسب و کارها در این زمینه را برای انجام امور حسابداری یاری می کند. مدیریت کسب و کارهای کوچک بسیار مورد اهمیت است و باید به آن توجه کرد. از این رو، مدیریت کسب و کارهای کوچک باید بسیار علمی و هوشمندانه انجام شود. کسب و کارهای کوچک اغلب در فعالیت های خود با چالش هایی در حوزه مدیریت مالی و حسابداری رو به رو می شوند.

مشکلاتی مثل مدیریت وجوه نقد و گزارش گیری های مختلف، پرداخت حقوق کارکنان و محاسبه کردن اضافه حقوق، پایان سال مالی، مدیریت چک ها و غیره از جمله مهم ترین چالش های پیش روی مدیران کسب و کارهای کوچک است. نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم کارکردی ساده دارد و از این رو در بین مدیران شرکت های بازرگانی، تولیدی، صنایع، خدماتی، تولیدی و... بسیار محبوب بوده و توسط بسیاری از کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم به دلیل شناخت بالا از شرایط بازار توانسته بسیار از ضعف ها و چالش های پیش روی مدیران را برطرف سازد. اغلب شرکت ها با بهره مندی از این نرم افزار توانسته اند درک درستی از نقاط ضعف و قوت سیستم خود به دست آورده و با اتکا به همین شناخت، منابع مالی را در جهت پیشرفت و ارتقای خدمات سازمان خود مدیریت و کنترل کنند.

4

ویژگی نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم

یکی از مهم ترین ویژگی های نرم افزار سپیدار در این است که سعی دارد یکپارچگی را در خود به همراه داشته باشد. یک خودرو برای حرکت مطلوب به سمت مقصد لازم است تمام اجزای خود را در حرکت و فعالیت یکپارچه کند و یک زنجیر به همراه تمام حلقه های خود است که می تواند کارایی داشته باشد. این که نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم همواره سعی اش بر این بوده است که با آخرین تغییرات روز انطباق پیدا کند و گزارش هایی مثل ارزش افزوده، مالیات حقوق، گزارش های خرید، فروش فصلی و بیمه تامین اجتماعی در سپیدار تعریف شده است و تغییراتش از راه باشگاه مشتریان در اختیار کاربر قرار می گیرد. مهم ترین ویژگی های نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم به شرح زیر است:

 • آماده سازی و نصب آن با سرعت بسیار بالا در کم ترین زمان ممکن انجام می شود.
 • دریافت کردن به سهولت انواع گزارش های مروری و نمودارهای مدیریتی در قالب های Word-Excel-Pdf
 • با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی ارتباط گرفتن با شرکت های خارجی را آسان کرده
 • در این نرم افزار امکان استفاده از جند زبانی و چند ارزی وجود دارد.
 • سپیدار با درست کار کردن و در واقع یکپارچگی بین سیستم های خودش سبب شده است که کسب و کار فردی که از این نرم افزار استفاده می کند با سرعت بالاتری پیش رود.

5

امکانات نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم

نرم افزار سپیدار جزو محبوب ترین‌ نرم افزارهای حسابداری در بین مدیران سازمان های مختلف اعم از تولیدی، صنایع، خدماتی، بازرگانی و... محسوب می شود. این نرم افزار با امکانات خود قادر است تمامی نیازهای کسب و کارهای کوچک را برطرف سازد و فرآیندهای حسابداری را در مدت زمان کم و با دقت بسیار بالا به سرانجام برساند. مهم ترین امکانات نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم به شرح زیر است:

 • تحریر کردن دفاتر قانونی به آسان ترین شکل ممکن و پیوست ضمیمه به سندهای حسابداری
 • انواع کد گذاری کردن پیش فرض مناسب شرکت های تولیدی، خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی و پخش
 • انجام اتوماتیک عملیات هایی که در پایان سال مالی صورت می گیرد و پر حجم و زمان بر است.
 • تبدیل ارزها و واحدهای پولی مختلف و ارز پایه در عملیات های تجاری و صادر کردن سند تبدیل ارز
 • گزارش های گردش حساب ها و مانده حساب در سطوح به صورت کلی یا به تفکیک دلخواه مخاطب
 • طبقه بندی حساب ها در سطوح گروه، کل، معین، تفضیلی
 • طبقه بندی بندی های حسابداری بر مبنای نوع آن افتتاحیه، اختتامیه، بستن حساب ها و سیستم صادر کننده

6

انواع سیستم نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم

زمانی که برای انجام کارها به محیط نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم ورود پیدا می کنیم، خواهیم دید که بیشتر شرکت ها اولین اقدامی که انجام می دهند بخش هایی را تهیه می کنند که مربوط می شود به حسابداری، مشتریان و فروش، تامین کنندگان و انبار و حسابداری حقوق و دستمزد، باید این گونه بیان داشت که حتی حسابداران یا افرادی که به تازگی در رشته حسابداری فارغ التحصیل شده اند و تجربه کافی در زمینه حسابداری ندارند با کمی تلاش به راحتی می توانند با این بخش از نرم افزار کار کنند. در ادامه سعی داریم به بررسی انواع نرم افزار سپیدار بپردازیم.

دریافت و پرداخت سپیدار

در تنمامی کسب و کارها، مدیریت دارایی و وجوه نقد جزو اساسی ترین وظایف است. این موضوع تبدیل به نوعی دغدغه برای صاحبان کسب و کار شده است. نرم افزار سپیدار همواره شما را از تاریخ سررسیدها و چک های دریافتی و پرداختی مطلع می کند و این موضوع می تواند مدیران مالی شرکت ها را در انجام امور یاری کند. در صورتی که شرکتی از زمان پرداخت و یا دریافت چک های خود آگاه نباشد، ممکن است اهداف کسب و کار به خطر افتاده و ضرر زیادی متحمل سازمان شود. مهم ترین بخش هر کسب و کاری مدیریت مالی و مدیریت وجه نقد است که نرم افزار سپیدار قادر است این مسئولیت را به بهترین شکل ممکن بر عهده بگیرد.

حقوق و دستمزد سپیدار

بر کسی پوشیده نیست که اگر شرکت، کسب و کار، سازمان و یا اداره ای بخواهد بازدهی قابل قبولی داشته باشد و خدمات شرکت خود را در سطح بالایی نگه دارد، لازم است که رضایت مندی کارکنان و پرسنل خود از سیستم را به حد قابل توجهی افزایش دهد. از این رو، می بایست که شرکت ها توجه ویژه ای به حقوق و مزایا و پرداخت آن در زمان مقرر داشته باشند. سیستم حقوق و دستمزد نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم در این زمینه نیز به کمک مدیران مالی شرکت ها آمده است. همچنین در بخش حقوق و دستمزد سیستمی به نام گزارش گیری کمک کرده مدیران و صاحبان کسب و کار از میزان پرداختی ها بایگانی دقیقی داشته باشند. تمامی این امکانات باعث رضایت مندی کارکنان و به تبع آن رشد و پیشرفت کسب و کارها خواهد شد.

دارایی ثابت سپیدار

اینکه صاحبان کسب و کار اطلاع کافی درباره دارایی ثابت خود داشته باشند از اهمیت به سزایی برخوردار است. مدیران باید آگاهی کافی در خصوص هزینه های شرکت و استهلاک داشته باشند. این مسئله باعث می شود تا با محاسبه چنین هزینه هایی بتوانند بهای تمام شده خدمات و محسولات خود را بهتر ارزیابی کنند. دارایی ثابت در واقع آن دسته از دارایی ها را تشکیل می دهد که در مدت یک سال نمی توان آن ها را خرج نمود. برای مثال می توان به املاک، ماشین آلات و غیره اشاره کرد. نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم به صاحبان کسب و کارها این امکان را می دهد تا با اطلاع دقیق از دارایی های ثابت خود بتوانند تصمیمات بهتری برای حفظ و مدیریت دارایی های خود داشته باشند.

مشتریان و فروش سپیدار

سیستم مشتریان و فروش نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم تلاش داشته است تا بخشی را تدارک ببیند که با بهره مندی از آن بتوان اطلاعات دقیقی درباره مشتریان به دست آورد. با استفاده از همین سیستم می توان بر اعتماد و رضایت مندی مشتریان افزود و همین رضایت مندی کلیدی برای بازگشایی دروازه های پیشرفت یک سازمان و کسب و کار است. سیستم مشتریان و فروش با بررسی و ارزیابی فعالیت های بسیاری از مشاغل طراحی شده و در طراحی آن مشکلات کسب و کارها و نیازهای مشتری نیز به طور کامل لحاظ شده است.

لازم به ذکر است که مشتریان بخش اصلی یک کسب و کار را تشکیل می دهند. بسیاری از سازمان ها تمام تلاش خود را بر روی جذب مشتریان جدید معطوف می کنند. در حالی که جلب رضایت مندی مشتریان قدیمی از اهمیت بالاتری برخوردار است؛ زیرا با حفظ مشتریان قدیمی می توان به سود سرشاری دست یافت و کسب و کار را رونق داد. علاوه بر این می توان از جذب مشتریان به سازمان رقیب جلوگیری کرد. برای ادامه یافتن این رضایت ضروری است که در سریع ترین و ساده ترین حالت ممکن فعالیت هایی که به مشتریان مربوط می شود را مثل فروش و پاسخ گویی در بهترین و سریع ترین نحو انجام دهیم. برخی از این امکانات شامل تعریف انواع فروش، صادر کردن صورت حساب مخصوص مشتریان، حساب کردن خودکار مالیات ها، یادآوری قسط های مشتریان و … می شود.

7

کلام آخر

در این مطلب به بررسی کامل نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم پرداختیم و مهم ترین ویژگی ها و امکانات آن را مورد ارزیابی قرار دادیم. همچنین توضیحاتی با ارائه توضیحاتی در خصوص انواع سیستم سپیدار، تلاش کردیم اطلاعات شما در این زمینه را افزایش دهیم. در پایان از شما دعوت می کنیم نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.