1

همانطور که میدانید ابروها یکی از مهم ترین اجزای چهره هر شخص به شمار می روند و وجود آنها برای داشتن چهره ای زیباتر بسیار ضروری است. بسیاری از افراد معتقدند که وجود ابروها حتی مهمتر از وجود موهای سر هستند و این موضوع به این دلیل است که ناحیه قرارگیری ابروها بسیار مورد توجه بوده و یکی از ملاک های اصلی زیبایی محسوب می شود.

به طور کلی وجود ابروهای خوش حالت و زیبا علاوه بر زیباسازی حالت چهره، اعتماد به نفس بیشتری نیز در افراد ایجاد می کنند. بهتر است بدانید که ابروها با ساخت قابی برای چشم ها نقش تعیین‌کننده‌ای در حالت و فرم چشم ها نیز دارند و آنها را زیبا تر و خوش فرم تر جلوه می دهند. این موضوع تبدیل به دغدغه ای بزرگ برای افرادی که دارای موهای ابرو بسیار کم پشت و نازکی هستند یا موهای ابروهایشان به دلایل گوناگون از بین رفته است، تبدیل شده است.

کاشت ابرو

اگر ابروهای شما کم پشت است و یا دچار ریزش ابروی شدید شده اید، به هیچ عنوان نگران نباشید چرا که امروزه روش های درمانی بسیار موثری جهت ترمیم این فقدان چهره کشف شده اند و توانسته اند رضایت بسیاری از مشتریان را دریافت نمایند. یکی از بهترین روش های درمانی جهت ترمیم و پرپشتی ابرو ها، کاشت ابرو می باشد. این روش درمانی که در زمینه زیبایی افراد انجام می شود، تکنیک و روشی مشابه با کاشت مو دارد و نتایج درخشان آن سبب شده تا بسیاری از این روش جهت ترمیم ابروها و کاشت دوباره آنها بهره ببرند.

به طور خلاصه برای کاشت دوباره ابروها یک فلپ باریک از مو از قسمت پشتی سر جدا کرده و سپس با توجه به نحوه رویش ابروهای شخص و زاویه خواب آنها در میان سایر موهای ابروی شخص کاشته می شوند. جالب است بدانید که هنگام کاشت ابرو ها فقط موهای سر کاشت داده نمی شوند، ارگان های بسیار کوچک و ذره بینی که وظیفه تولید دوباره و رشد سریع موها را برعهده دارند نیز در میان ابرو های شخص پیوند زده می شوند تا این نحوه کاشت دائمی باشد و اقدامی مهم جهت مقاومت دوباره ابروها انجام شود‌، این فولیکول ها سبب خواهند شد تا موهای ابرو های شما از این پس به صورت دائمی و به بهترین شکل ممکن رشد کنند.

2

دلایل ریزش ابروها چیست؟

همانطور که گفته شد ریزش ابروها معضلی است که برای بسیاری از افراد پیش می آید و ابروهای این افراد را دچار کم پشتی دائمی و نازکی شدیدی می کند. در ادامه به بررسی مهمترین دلایل ریزش ابرو ها در افراد گوناگون خواهیم پرداخت.

۱- ریزش ابرو به دلیل عوامل ارثی و ژنتیکی

ریزش ابروها و در نتیجه کم پشتی شدید آنها به دلیل عوامل ارثی و ژنتیکی در افراد مختلف اتفاق می افتد. در این گونه موارد شخص هیچ نقشی در کم پشتی یا ریزش ابرو هایش نداشته و به صورت مادرزادی و از کودکی دچار این مشکل بوده است.

۲- ریزش ابرو به دلیل تاتو یا هاشور

تاتو و هاشور ابرو ها یکی از دلایل مهم ریزش ابرو می باشد که اکثراً در بانوان اتفاق می افتد. همانطور که گفته شد مدل و حالت ابرو ها تاثیر بسزایی در چهره افراد دارد و این موضوع سبب شده که بسیاری برای تغییر حالت ابرو های خود به روش های زیبایی همچون تاتو یا هاشور روی بیاورند. بهتر است بدانید تاتو یا هاشور ابرو ها سبب ریزش شدید ابروها و گاهی از بین رفتن کامل آن ها خواهد شد.

۳- ریزش ابرو به دلیل کندن یا برداشتن بیش از اندازه آن ها

همانطور که می دانید موهای ابروها پس از برداشتن بسیار دیر می رویند و این موضوع به این دلیل است که مقاومت و استحکام آن ها از موهای سر و سایر نقاط کمتر است. موهای ابروها بسیار شکننده هستند و ممکن است پس از کندن یا برداشتن بیش از اندازه و از دست رفتن مقاومت اولیه دچار ریزش شدیدی در برخی نواحی شوند.

۴- ریزش ابرو به دلیل بیماری های تیروئیدی

افراد مبتلا به بیماری های تیروئیدی مجبور به مصرف داروهای شیمیایی هستند که ورود آنها به بدن تاثیر منفی روی اجزای بدن و همینطور موها خواهند گذاشت. به همین دلیل افراد مبتلا به این بیماری دچار ریزش شدید موهای سر و ابرو ها خواهند شد.

۵- ریزش ابرو به دلیل سوختگی یا عفونت

یکی دیگر از عواملی که سبب ریزش شدید ابروها و یا کم پشتی آنها خواهد شد، سوختگی و عفونت در ناحیه ابرو است. این مشکل معمولا پس از انجام تاتو، میکروبلیدینگ و ... در پوست های حساس به وجود می آیند و بسیار آزار دهنده است. در این روش های زیبایی پوست حساسیت خود را به صورت آلرژی به رنگدانه های موجود در تاتو نشان می دهند و دارای علائمی همچون درد شدید در قسمت ابرو و اطراف آن و خارج شدن مایع از قسمت های تاتو شده است.

البته بهتر است بدانید مقداری درد پس از تاتو یا میکروبلیدینگ طبیعی است اما در صورت مشاهده هر گونه ترشح زرد رنگ یا درد شدید در قسمت پیشانی و ابروها به پزشک مراجعه کنید تا دچار ریزش شدید ابرو نشوید.

در تمامی دلایل گفته شده در این قسمت ابروهای شما دچار ریزش شدیدی خواهند شد‌. اگر دچار ریزش ابرو نشده اید از تمامی دلایل ذکر شده پرهیز کنید تا به آن دچار نشوید و اگر ابروی شما دچار ریزش شده است، می توانید از روش دائمی و موثری به نام کاشت ابرو جهت ترمیم و رویش مجدد قسمت های مختلف نواحی ابرو بهره بگیرید.

مراحل کاشت ابرو با موهای طبیعی

کاشت ابرو با موهای طبیعی یکی از بهترین روش های پرپشت کردن دوباره ابروها و زیبایی هرچه بیشتر است که باید توسط پزشکان زیبایی و به صورت حرفه ای انجام شود تا نتیجه ای ثمربخش در پی داشته باشد. در ادامه به بررسی مراحل کاشت ابرو با موهای طبیعی خواهیم پرداخت.

۱- طراحی و انتخاب مدل ابروها

مرحله اول کاشت ابرو با موهای طبیعی بسیار حائز اهمیت است و شامل طراحی ابروها می باشد. به یاد داشته باشید که در مرحله اول ابتدا باید مشورت های لازم را با پزشک خود انجام دهید و سپس طرح ابروی مورد نظر خود را انتخاب کنید. کاشت ابرو ها در این مرحله به همان گونه که سفارش کرده اید انجام خواهد شد و طراحی و زیرساخت های ابرو به بهترین نحو ممکن صورت می‌گیرند.

3

۲- برداشتن گرافت های مو

در ابتدا باید بدانید که گرافت به دسته های موی تک شاخه ای، سه شاخه ای، دو شاخه ای و چهار شاخه ای رشد می‌کند که به هر شاخه از آنها گرافت می گویند. در مرحله دوم از کاشت ابرو ها با موهای طبیعی، پزشک یا متخصص کاشت ابرو با توجه به تراکم قسمت مورد نظر گرافت های مورد نظر را از مو های طبیعی سر خواهد گرفت. لازم به ذکر است که کاشت مو در این مرحله با توجه به روش مناسب کاشت و بررسی تراکم مورد نیاز مو انجام خواهد شد.

۳- کاشتن فولیکول های مو

مهمترین مرحله کاشت ابرو با موهای طبیعی شامل کاشتن فولیکول های مو می شود. در این مرحله میزان تراکم ابرو در قسمت های مختلف آن سنجیده می شود و پس از بررسی کامل نواحی کم پشت در ابروها فولیکول های مو در آنها کاشت می شوند. در این مرحله فولیکول های مو باید در عمق مناسبی از پوست قرار بگیرند تا نحوه کاشت متناسب با طراحی آن صورت بگیرد.

به یاد داشته باشید که تمامی مراحل کاشت ابرو با موهای طبیعی باید زیر نظر پزشک ماهر و متخصص انجام شود تا نتیجه آن مورد پسند واقع شود و هیچ گونه آسیبی به افراد وارد نشود.

روش های کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابروی طبیعی به روش های متفاوتی قابل انجام است که انتخاب هر یک به عواملی همچون سلیقه فرد، میزان تراکم ابرو، مدل انتخابی و طراحی ابرو بستگی دارد. در ادامه به بررسی انواع روش های کاشت ابرو به صورت طبیعی خواهیم پرداخت.

کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به این روش یکی از قدیمی‌ترین راه های کاشت ابرو می باشد که بسیاری با آن آشنایی کامل دارند. در این روش کاشت ابرو پزشک متخصص قسمتی از لایه پوست نازک را جدا می کند و سپس به وسیله میکروسکوپ پیوندهای موردنظر برداشته شده و در پوست زیرین ابرو قرار می گیرند.

 کاشت ابرو به مناسب ترین روش برای هر فرد متغیر است و شما می توانید زیر نظر متخصیص و پزشکان مجرب در کلینیک زیبایی  بیمارستان عرفان نیایشنیایش عمل کاشت ابرو را انجام دهید.

4

کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو به روش SUT معمولاً با برداشت کامل فولیکول‌های مو و کاشت آنها در محل موردنظر انجام می‌شود. این روش کاشت ابرو معمولاً بدون هیچ گونه درد یا خونریزی انجام خواهد شد و نتایج درخشان و بسیار عالی در پی خواهد داشت. همچنین با استفاده از این روش می‌توان ابروها را به صورت کاملاً طبیعی کاشت و زیبایی هر چه بیشتری در چهره به وجود آورد.

کاشت ابرو به روش FIT

یکی دیگر از روش های بدون درد و بدون هیچ گونه احتمال آسیب به فولیکول مو، کاشت ابرو به روش FIT می باشد. این روش کاشت ابرو بسیار قدیمی است که می توان از آن برای ابروهای کم پشت و در جهت افزایش میزان تراکم و پرپشت شدن آنها استفاده کرد‌.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

کاشت ابرو به روش میکروگرافت نیز یکی دیگر از روش‌های موثر می باشد که بدون هیچ گونه جراحی، درد یا خونریزی انجام می شود. در این روش کاشت ابرو از تجهیزات مدرن و پیشرفته استفاده می شود و با استفاده از آنها فولیکول های مو از سر به ناحیه ابرو انتقال داده می شوند.

کاشت ابرو به روش DHI

در این روش کاشت ابروها، فولیکول مو به صورت کامل از آن قسمت و به کمک DHI جدا شده و در قسمتی از ابروها که رویش مو در آن متوقف شده است قرار می گیرد.

امروزه و با توجه به پیشرفت علم روش های مختلف و تاثیر گذاری برای کاشت ابروها وجود دارند که هر یک نتایج درخشانی در پی خواهند داشت. اما به یاد داشته باشید که حتماً کاشت ابروی خود را به دست متخصصان و پزشکان زیبایی در این زمینه بسپارید و از تجارب آنها برای انتخاب روش مناسب کاشت ابرو بهره بگیرید.

5

مراقبت های قبل از کاشت ابروهای طبیعی

اگر قصد کاشت ابروهای طبیعی را دارید، بهتر است بدانید که مراقبت های قبل از کاشت ابروها بسیار حائز اهمیت هستند و باید در زمان درست و قبل از عمل کاشت ابرو انجام شوند. مراقبت های قبل از کاشت ابرو های طبیعی شامل موارد زیر می باشند.

۱- اگر دچار بیماری‌های زمینه‌ای یا خاصی شده اید حتما آن را با پزشک مورد نظر در میان بگذارید.

۲- اگر از داروهای خاصی استفاده می‌کنید، آن را به پزشک خود اطلاع دهید و به هیچ عنوان بدون مشورت و اطلاع از عوارض داروها عمل کاشت ابرو را انجام ندهید

۳- قبل از عمل کاشت ابرو حتما آزمایش خون بدهید تا پزشک از وضعیت سلامت جسمی تان آگاه باشد.

۴- از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا دو یا سه هفته قبل از عمل پرهیز کنید.

۵- از مصرف هرگونه دارو که شامل رقیق کننده های خون، قرص های ویتامین و ... هستند، تا دو یا سه هفته قبل از عمل پرهیز کنید و این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

۶- از حدود دو روز قبل از عمل کاشت ابرو مصرف غذاهای سنگین و پر چرب را متوقف کنید‌.

گرچه عمل کاشت ابرو به راحتی انجام می‌شود و فرد سختی کمتری نسبت به عمل های دیگر دارد، اما مراقبت های قبل از کاشت ابرو های طبیعی بسیار ضروری است و باید حتما انجام شود، چرا که در غیر اینصورت ممکن است این عمل برای فرد موردنظر بسیار آزاردهنده شود.

آیا کاشت ابرو در محل تاتو یا هاشور ممکن است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله، از بین بردن رنگ تاتو یا هاشور با استفاده از لیزر های قوی امکان پذیر می باشد. شما می توانید تاتو یا هاشور ابروهای خود را با استفاده از این لیزر ها از بین ببرید و سپس عمل کاشت ابرو را انجام دهید. آثار به جا مانده از لیزر یا تاتو هیچ مشکلی را برای کاشت ابرو ایجاد نخواهد کرد و همچنین اگر شما طراحی سابق ابروهای خود را دوست دارید، میتوانید عمل کاشت ابرو را در محل تاتو شده انجام دهید.

6

آیا میتوان از موهای بدن برای کاشت ابروها استفاده کرد؟

می توان گفت خیر، کاشت ابرو ها تنها با استفاده از موهای سر امکان پذیر می باشد. بهتر است بدانید که در صورت جاگذاری فولیکول های مو در قسمت های کم تراکم موجود در ابرو، ممکن است گرافت های برداشت شده از قسمت های دیگر بدن در چهره به خوبی روشن نکنند و نتیجه دلخواه شما صورت نپذیرد. لازم به ذکر است که استفاده از موهای قسمت های دیگر بدن برای کاشت ابروها کاملا غیرممکن نیست و بسیاری از پزشکان از این روش  برای افراد خاص استفاده می‌کنند. در نتیجه بهره گیری از این روش باید طبق توصیه های پزشک انجام شود.

آیا کاشت ابرو برای آقایان و خانم ها متفاوت است؟

کاشت ابرو برای آقایان و خانم ها امکان پذیر بوده و به هیچ عنوان به جنسیت فرد بستگی ندارد. پزشک متخصص باتوجه به میزان تراکم مو، جنس مو، ضخامت مو و ... شرایط بهترین روش کاشت ابروها را انتخاب می‌کند. البته به طور عمده در خانم ها از موهای پشتی گردن و گوش که بسیار نازک نیز میباشند برای کاشت دائمی ابرو استفاده می شود در حالی که در آقایان موهای اطراف سر بهترین گزینه برای برداشت خواهند بود.

مراقبت های پس از کاشت طبیعی ابرو

پس از کاشت ابرو با موهای طبیعی، لازم است که مراقبت هایی تحت عنوان مراقبت های پس از کاشت انجام شود تا بتوان از هرگونه آسیب احتمالی پیشگیری کرد و نتیجه ای رضایت بخش را رقم زد. مراقبت هایی که لازم است پس از کاشت طبیعی ابرو انجام شوند شامل موارد زیر می باشند.

۱- پس از عمل کاشت ابرو به‌ هیچ‌ عنوان به ابروهای خود دست نزنید و یا آنها را نخارانید.

۲- پس از کاشت ابرو به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی روی ابرو فشار نیاورید.

۳- تا ۲ الی ۳ روز پس از کاشت ابرو مراقب باشید تا آب به آن نرسد.

۴- تا حدود دو هفته پس از عمل کاشت ابرو از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.

۵- حتما از آب و مایعات به میزان کافی استفاده کنید. استفاده از آبمیوه ها و آب کافی به بهبود سریع تر کمک خواهد کرد و سبب رشد باکیفیت فولیکول های مو خواهد شد.

۶- کمپرس یخ را به صورت مستقیم و با فشار روی ابروها نگذارید و آن را در قسمت های اطراف ابرو قرار دهید تا ابرو و نواحی اطراف آن دچار التهاب نشوند.

۷- سعی کنید در هفته اول در محیط های گرم استراحت نکنید و هوای اطراف خود را متعادل نگه دارید. (به هیچ عنوان از سشوار استفاده نکنید).

۸- پس از گذشت ۲ الی ۳ روز از عمل کاشت ابرو، برای شستن صورت خود می توانید از آب ولرم و مایع شوینده غیر اسیدی استفاده کنید.

۹- به هیچ عنوان ابروها را آرایش نکنید و از تماس وسایل آرایشی با ابروها خودداری کنید.

۱۰- برای جلوگیری از ورم پوست اطراف ابروها از بالشت هایی استفاده کنید که وضعیت سر شما را در فاصله ۴۵ درجه با بدن قرار می دهد.

۱۱- مصرف قرص زینک پلاس را فراموش نکنید. قرص های زینک پلاس به پیشگیری از ریزش موها پس از عمل کمک خواهد کرد و سبب افزایش سرعت رویش مجدد موهای ابرو و تقویت فولیکول های مو میشوند. همچنین مصرف این قرص ها سبب افزایش جذب انواع ویتامین ها و مواد معدنی مفید در بدن و درنتیجه بهبودی سریع و کوتاه شدن دوره نقاهت خواهند شد.

به یاد داشته باشید که انجام تمامی مراقبت های گفته شده ضروری بوده و در نتیجه پایانی عمل کاشت ابرو بسیار موثر است.

نتیجه کاشت ابرو با موهای طبیعی

نتیجه کاشت ابرو با موهای طبیعی تنها در صورتی رضایت بخش خواهد بود که تمامی مراحل کاشت ابرو بادقت، ظرافت و توسط پزشکان ماهر انجام شود و تمامی مراقبت های قبل و بعد از عمل کاشت به خوبی و روی اصول انجام شوند. در این صورت شما عزیزان پس از گذشت ۶ تا ۱۲ ماه نتایج مثبت را مشاهده خواهید کرد. لازم به ذکر است که بدانید گرچه ابروهای کاشت شده در ۶ ماه اول کمی می‌ریزند اما این موضوع کاملا طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست. پس از گذشت ۶ ماه ابروها به صورت کاملا طبیعی و همانند ابروهای طبیعی مادرزادی شروع به رشدکردن می کنند. در ۶ ماه دوم و در صورت انجام مراقبت ها ابروهای زیبا و پرپشت را بر صورت خود مشاهده خواهید کرد.

7

عوارض کاشت ابرو با موهای طبیعی

تمامی عمل هایی که جهت زیبایی افراد انجام می‌شوند، عوارضی نیز در پی دارند. این گونه عوارض معمولاً پس از گذشت مدتی از عمل از بین میروند و نتایج حاصل می‌شوند. عوارض کاشت ابرو با موهای طبیعی شامل موارد زیر می شوند.

۱- پس از کاشت ابروها شما دچار خارش شدید در ناحیه ابرو خواهید شد. این موضوع گرچه موقتی بوده و پس از گذشت دو الی سه هفته به طور کامل رفع میشود، اما ممکن است برای برخی بسیار آزاردهنده باشد. (به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان نباید به ابروی تازه کاشت شده دست بزنید یا آن را بخارانید).

۲- یکی دیگر از عوارض کاشت ابرو با موهای طبیعی التهاب در محل کاشت ابرو میباشد. همانطور که میدانید بعد از عمل کاشت ابرو زخم هایی ایجاد خواهند شد که سبب ورم و التهاب ابرو میشود. (این عارضه نیز پس از گذشت یک هفته و در صورت انجام اقدامات مراقبتی از بین خواهد رفت).

۳- یکی دیگر از عوارض شایع کاشت ابرو، آن است که ممکن است ناحیه ابرو دچار قرمزی شود و شروع به پوسته پوسته شدن کند.

۴- درد خفیف و متوسط در ناحیه کاشت ابرو یکی دیگر از عوارض کاشت ابرو خواهد بود که پس از گذشت مدت زمانی حدود یک هفته به طور کامل رفع میشود.

۵- اگر کاشت ابروی شما با جراحی انجام شده باشد، احتمال خونریزی و جراحت نیمه عمیق وجود دارد و اگر از این روش استفاده میکنید، باید مراقبت های قبل از عمل را به شدت جدی بگیرید.

۶- ورم چشم ها نیز یکی دیگر از عوارض شایع کاشت طبیعی ابرو است که پس از گذشت چند روز از عمل کاشت برطرف خواهد شد.

 لازم به ذکر است که تمامی عوارض گفته شده کاملاً طبیعی هستند و پس از مدت زمانی حدود یک هفته تا یک ماه از عمل از بین خواهند رفت.

بهترین پزشک و کلینیک برای کاشت ابرو

همانطور که گفته شد عمل کاشت ابرو با موهای طبیعی بسیار حساس بوده و نیازمند دقت و مهارت بالای پزشک متخصص می باشد. چرا که در غیر اینصورت ممکن است نتایج دلخواه حاصل نشوند و علاوه بر آن آسیب های جبران ناپذیری به ناحیه موردنظر پوست شما وارد شود. پس در انتخاب پزشک به هیچ عنوان عجولانه رفتار نکنید و از بهترین پزشک برای کاشت ابرو های خود کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که ابروها عضو بسیار مهمی در چهره هستند و هر گونه آسیب در آن ناحیه ممکن است زیبایی پوست و صورت شما را دچار مشکل کند. شما عزیزان میتوانید از تجربه سایر کسانی که عمل کاشت ابرو را انجام داده‌اند، استفاده کنید. امروزه و با توجه به افزایش تقاضا برای عمل کاشت ابرو به روش طبیعی پزشک های متخصص زیادی به انجام این عمل روی آوردند و کلینیک های بسیاری نیز در این زمینه تاسیس شده اند. در نتیجه شما می توانید با در نظر گرفتن ملاک های مهمی پزشک و کلینیک موردنظر خود را انتخاب کنید. معیارهای پیشنهادی ما به شما شامل موارد زیر می شوند.

۱- استفاده از تجهیزات و دستگاه های مدرن و پیشرفته برای انجام عمل کاشت ابرو

۲- توانایی پزشک متخصص برای انجام انواع روش های کاشت ابرو

۳- حضور چندین متخصص فعال در کلینیک زیبایی مورد نظر

۴- امکان مشورت بیمار با پزشک متخصص قبل و بعد از عمل کاشت ابرو

۵- پشتیبانی ۲۴ ساعته و مداوم به افرادی که عمل کاشت ابرو را انجام داده اند.

حتما توجه داشته باشید که انتخاب درست روش کاشت ابرو بسیار مهم است و نیازمند معاینه و تشخیص نقص های ابروها توسط پزشک باتجربه، ماهر و متخصص است. همچنین کلینیک زیبایی انتخابی باید توانایی انجام کاشت ابروها با استفاده از تمامی روش ها را داشته باشد و از دستگاه های مدرن و پیشرفته برخوردار باشد.

8

هزینه کاشت ابرو با موهای طبیعی

هزینه کاشت ابرو با موهای طبیعی به عوامل مختلفی همچون نحوه روش انجام کاشت ابرو، مشکل و عارضه پیش آمده در ابروها (ریزش شدید، سوختگی، عفونت، کم پشتی و ...)، هزینه های دریافتی کلینیک زیبایی و ... بستگی دارد. به همین دلیل نمی توان یک قیمت مشخص برای انواع ابرو و انواع روش های کاشت ابرو در نظر گرفت. اما به طور معمول پس از بررسی ابروهای شما توسط پزشک میزان هزینه حدودی کاشت ابروها یا توجه به روش موردنظر مشخص خواهد شد.

کدامیک روش های کاشت ابرو بهتر است؟

همان طور که گفته شد کاشت ابرو به صورت طبیعی به روش های مختلف انجام می شود. انجام هر یک از این روش ها به عوامل مختلفی همچون میزان تراکم ابرو های فرد، جنس موهای فرد، دلیل کم پشتی و نازک شدن موهای ابرو، نوع فولیکول مو و ... بستگی دارد. با مراجعه به پزشک متخصص و دریافت راهنمایی ها و مشاوره های سودمند با او میتوانید به بهترین روش برای کاشت ابروها را پی ببرید.