1

در اهمیت طراحی بسته بندی محصول همین بس که با جذابیتش می تواند نگاه مخاطب را به خود جلب کند و به سوالات احتمالی که در ذهن خریداران وجود دارد پاسخ دهد. علاوه بر آن بسته بندی محصول در برابر عوامل مخرب محافظت کرده و در نهایت منجر به فروش می شود. نمی توان از یک بسته بندی برای تمامی محصولات استفاده کرد. هر محصولی بسته بندی منحصر به فرد خود را نیاز دارد و همین عامل باعث می شود تا تنوع طراحی های بسته بندی بسیار بیشتر شود. حال در میدان رقابت بین برندها و تولید کننده ها برندی موفق و پیروز خواهد بود که بتواند نیاز مشتری را شناسایی کند و همچنین یک بسته بندی خلاقانه داشته باشد. اگر شما هم به دنبال یک بسته بندی خاص و متفاوت برای محصولات خود هستید، اما نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید. طراحان استودیو فهار زیباترین و نوآورانه ترین طراحی ها را متناسب با نوع محصول شما برایتان اجرا خواهند کرد.

اهمیت طراحی بسته بندی محصول

2

همان اندازه که کیفیت محصول تولید شده مهم است، طراحی بسته بندی هم اهمیت دارد. چه یک تولید کننده کوچک باشید چه یک کارخانه دار بزرگ و... در هر صورت نباید از آن غافل شوید. احتمالا با خود بپرسید چرا؟

1-از کالای شما محافظت می کند

3

شما از کارگاه و کارخانه محصول تولید شده را مستقیما به خریداران تحویل میدهید؟ خیر، پس چه تضمینی وجود دارد که کالای مد نظر به صورت سالم به دست مصرف کننده برسد؟ می دانید که کوچکترین نقص در محصول برند و کیفیت کار شما را زیر سوال خواهد برد. پس برای آنکه بتوانید در طول مسیر از سلامت محصول در اثر حمل و جابه جایی، عوامل محیطی، شرایط آب و هوایی و... اطمینان حاصل کنید، باید یک بسته بندی مناسب برای آن در نظر بگیرید که مقاومت مناسبی داشته باشد و سلامت محتویات درون خود را تضمین کند.

2- اعتماد خریداران را جلب می کند

اینکه خریداران بدانند محصول آک و دست نخورده بوده و تا به امروز هیچکس از وسیله و شی خریداری شده استفاده نکرده است و آنها تنها صاحبان محصول شما هستند حس خوشایندی در آنها ایجاد خواهد کرد که در پی آن به برند شما مطمئن می شوند و با اعتماد بیشتری می توانند محصولات شما را خریداری کنند. شما با یک بسته بندی پلمپ و ایمن این اطمینان خاطر را به مشتریان خود می دهید که محصول ارائه شده به صورت سالم و کاملا قانونی در اختیار آنها قرار گرفته است.

3- محصول شما را معرفی کرده و تبلیغ می کند

4

خوب میدانید که اشخاص تا زمانی که ندانند این محصولی که در مقابل آن ها است چه کاربردی دارد و از چه ترکیباتی ساخته شده است، ترغیب به خرید نخواهند شد. چرا که ده ها علامت سوال در ذهن دارند و به دنبال یافتن پاسخی برای آن ها هستند. حال طراحی بسته بندی ایده آل این امکان را فراهم می کند تا اطلاعاتی همچون مواد تشکیل دهنده، تاریخ تولید و انقضا، قیمت، مشخصات محصول، شیوه نگهداری و... را روی آن درج کنید و یک اطلاع رسانی دقیق داشته باشید. این همان ترفند بازاریابی است که باعث تبلیغ برند شما هم شده و در نهایت باعث می شود مخاطب تصویر سازی منفی از شما در ذهن نداشته باشد.

4- می توانید به راحتی آن را حمل کنید

بعد از تولید محصول، با یک پروسه مهم روبه رو خواهید شد و آن هم انبار کردن است. بسته بندی که برای محصول در نظر گرفته می شود باید به گونه ای باشد که بتوانید به آسانی آن را انبار کنید. یکی از مهم ترین اهداف در بسته بندی محصول حفظ سلامت آن در انبار است. البته به این منظور می توانید از بسته بندی مادر هم استفاده کنید. اما بسته بندی اولیه محصول هم باید به گونه ای باشد که خریداران بعد از خرید بتوانند به آسانی آن را جابه جا کنند.

5- هویت سازی کنید

5

هویت برند شما عامل مهمی در موفقیتتان خواهد بود. برای هویت و شخصیت بخشی نیاز به برندسازی دارید. برندی که به واسطه تبلیغات و بازاریابی توانسته در دل مخاطب جا باز کند. هرچه بسته بندی شما جذاب تر باشد، برند و لوگو شما روی آن بیشتر دیده می شود و باعث جلب توجه دیگران خواهد شد. به همین خاطر است که بسیاری از مشاوران طراحی این توصیه طلایی را به شما می کنند که رنگ بسته بندی را متناسب با رنگ لوگو و برند خودتان انتخاب کنید تا در ذهن مشتریان ماندگار شوید.

تاثیر بسته بندی محصول در فروش آن

6

بسته بندی یک محصول اولین چیزی است که مخاطبان در زمان خرید حتی قبل از امتحان کردن کیفیت، با آن مواجه می شوند. هرچقدر جذاب و کاربردی باشد به همان اندازه در ذهن مخاطب پررنگ خواهد بود و مشتریان را برای خرید ترغیب می کند. بسته بندی های بی روح و کدر بر روی ناخودآگاه خریدار تاثیر می گذارد و قطعا شانس کمتری برای فروش در بین انواع محصولات رنگارنگی که در قفسه فروشگاه ها حضور دارند، خواهند داشت. فارغ از آن زمانی که به فکر فروش در بازارهای بین المللی هستید و می خواهید کار خود را گسترش دهید، این بسته بندی شما است که کیفیت و سلامت کالا را تضمین کرده و همچنین با ارائه اطلاعات کافی و مناسب به مشتریان باعث فروش می شوند.

اگر بخواهیم در یک جمله تاثیر بسته بندی محصول در فروش را خلاصه کنیم، می توان گفت که بسته بندی محصول آسانسوری است که در کم ترین زمان شما را به قله موفقیت خواهد رساند. بی آنکه در زحمت بیفتید، البته به شرطی که طراحی بسته بندی محصول را به یک فرد حرفه ای و با تجربه بسپارید تا بتواند بهترین طرح را برای شما طراحی کند.

طراحی بسته بندی محصول شامل چه الزاماتی می باشد ؟

7

درست است که دست شما برای انتخاب رنگ و مدل و... بسته بندی باز است. اما در کنار آن باید به یک سری پارامترهای مهم هم توجه داشته باشید که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آسان باز شو باشد و مخاطب را برای باز کردن بسته بندی منتظر نگذارد.
  • ضد نفوذ باشد و مقاومت بالایی داشته باشد.
  • از روی رقبا کپی برداری نکنید و یک طراحی منحصر به فرد انتخاب نمایید.
  • متریال به کار رفته برای بسته بندی نباید خطری برای محتویات داخل بسته داشته باشد.
  • وزن آن کم باشدتا مخاطب بتواند به اسانی آن را حمل نماید.
  • وزن زیادی نداشته باشد و سنگین نباشد.
  • قیمت تمام شده چاپ و اجرا آن تا حد امکان پایین باشد تا بر روی قیمت فروش اثر زیادی نگذارد.
  • جذاب و خلاقانه باشد.
  • مطابق با استانداردهای تعریف شده توسط سازمان بهداشت، غذا و دارو و... انجام شود.
  • نکات روانشناسی در فروش و... در آن رعایت شود.

جمع بندی

8

اگر به دنبال بهترین طراحی بسته بندی محصول هستید، باید به سراغ بهترین ها بروید. استودیو طراحی گرافیک فهار یکی از با سابقه ترین و با تجربه ترین استودیوها در سراسر ایران در صنف طراحی گرافیک است که وجود صدها نمونه کار قوی و اجرا شده تاییدی است بر این ادعا. تیم استودیو فهار با بهره گیری از جدیدترین ابزارها و تجهیزات همچنین اتاق فکر کارشناسی شده بهترین بسته بندی را برای محصول شما ارائه می دهد و قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای هم دارند که می توانید از این فرصت استفاده کنید.

منبع : fahar.ir