در سال‌های اخیر نرخ رشد مهاجرت کاری و شغلی در جهان روبه‌افزایش بوده و آمارها نشان می‌دهد مهاجرت شغلی یکی از پرتقاضا‌ترین درخواست‌های مهاجرتی در ایران است. شرایط جذاب مهاجرتی، قوانین و مقررات متنوع و گاهی سخت به همراه مدارک پیچیده باعث شده پای کلاهبرداران مهاجرتی به این ویزای شغلی باز شود و افراد زیادی در دام این افراد قرار گیرند. بر اساس تحقیقات و بررسی‌های میدانی شرکت مهاجرتی پارسی کانادا، در سال‌های اخیر کلاهبرداری در مهاجرت شغلی افزایش پیدا کرده و افراد زیادی در این مسیر دچار زیان مالی و زمانی شده‌اند.

1

 به همین خاطر در این مطلب پارسی کانادا به‌عنوان مؤسسه مهاجرتی رسمی، از کلاهبرداری در مهاجرت شغلی پرده برمی‌دارد و به نکات مهمی اشاره می‌کند که در پرونده‌های کلاهبرداری مهاجرتی به‌کرات تکرار شده است. پس اگر قصد مهاجرت از طریق ویزای کار دارید مطالعه این مطلب به‌شدت مهم و ضروری است.

لازم به ذکر است که وبسایت خبرپو مطلبی را  تحت عنوان 6 نکته از پارسی کانادا: شیوه‌های کلاهبرداری در مهاجرت تحصیلی که خواندن آن را به شما توصیه می کنیم.

نکات مهم پارسی کانادا پیشگیری از کلاهبرداری در مهاجرت شغلی

برای پیشگیری از کلاهبرداری در مهاجرت شغلی باید بادقت و برنامه‌ریزی خاص اقدام به شروع اخذ ویزای کارکنید، چراکه نمی‌توانید بدون برنامه‌ریزی و اطلاعات درست از گزند کلاهبردار دور بمانید. به همین دلیل توجه به موارد زیر از اهمیت بسزایی برخوردار است.

  • قبل از مهاجرت شغلی اطلاعات کاملی در مورد بازار کار حوزه تخصص خود کسب کنید و با شرکت‌های مختلف در ارتباط باشید تا اطلاعات کاملی در مورد بازار کار و شرایط جاب آفر داشته باشید.
  • در مورد قوانین کار، شرایط ویزای کار، هزینه‌های زندگی و ... اطلاعات کامل جمع‌آوری کنید. به یاد داشته باشید بی‌سوادی و دانش کم شما در حوزه مهاجرت منبع تغذیه و عامل کلاهبرداری از شما است.
  • مشاوره از وکلای باتجربه و کمک گرفتن از مؤسسات مهاجرتی رسمی و قدرتمند از اهمیت زیادی برخوردار است. بی‌توجهی به این اصل باعث می‌شود نتوانید اطلاعات تراز اول، صحیح و به‌روز را پیدا کنید و آن‌ها را مبنای تصمیم‌گیری خود قرار دهید. کلاهبرداران معمولاً با دستاویز قرار دادن اطلاعات متناقض شما را گرفتار خود می‌کنند.
  • برنامه‌ریزی و زمان‌بندی درست در کنار مدیریت مالی فرایند مهاجرت از اهمیت بسزایی برخوردار است. کلاهبرداران از منابع مالی کم شما، عجله داشتن و کمبود زمان می‌توانند نهایت سو استفاده را ببرند و از شما کلاهبرداری کنند.

توجه به این موارد می‌تواند به‌راحتی می‌تواند به‌عنوان سد راه کلاهبرداری به کمک شما بیاید و کلاهبرداران را از مسیر شما دور کند. اما برای درک دقیق مسئله کلاهبرداری در ادامه شما را با شگردهای کلاه برداری بیشتر آشنا می‌کنیم.

توصیه پارسی کانادا در مورد شگرد کلاهبرداری در مهاجرت شغلی سودجویان

با توجه به تحقیقات پارسی کانادا شگرد کلاهبرداری در مهاجرت شغلی متنوع و مختلف است. باتوجه ‌به موارد نوع پرونده، کشور مقصد، رشته تخصصی و ... کلاهبرداری از حربه‌های مختلف استفاده می‌کنند تا از شما کلاهبرداری کنند. موارد زیر مهم‌ترین حربه‌های کلاهبرداران مهاجرت شغلی به‌حساب می‌آیند.

تضمین و گارانتی اخذ ویزا

افراد و مؤسسات مهاجرتی کلاه بردار معمولاً ادعای تضمین و اخذ 100 درصدی ویزای کار می‌دهند. درحالی‌که در هزاران پرونده مختلف خلاف آن ثابت شده و فرد متقاضی با این که جاب آفر معتبر داشته، اما نتوانسته ویزا نهایی را از سفارت کشور مقصد اخذ کند.

در مهاجرت شغلی و حتی سایر روش‌های مهاجرتی اطمینان کاملی به اخذ ویزا وجود ندارد و مؤسسه مهاجرتی امکان تضمین رویه‌های قانونی کشور مقصد را ندارد.

جاب آفر فیک و بدون مرجع

گاهی بعضی از مؤسسات ادعا می‌کنند جاب آفر آماده دارند و می‌توانند برای فرد پیشنهاد شغلی خوب پیدا کنند. با وجود این که این کار از طریق آژانس‌های کاریابی بین‌المللی امکان‌پذیر است، اما بهتر است بدانید پیدا کردن جاب آفر برای شخص سوم بسیار سخت است و شرکت‌ها معمولاً به‌صورت مستقیم با فرد ارتباط برقرار می‌کنند.

به همین دلیل اگر شرکت یا مجموعه‌ای ادعای خارج از عرف در مورد جاب آفر داشت اطمینان نکنید و به‌صورت مستقیم با شرکت ارتباط برقرار کنید تا جاب آفر را رسماً به شما دهند و در فرایند اخذ ویزا هم به شما کنند.

2

کتمان اطلاعات و هزینه‌های ویزای شغلی

مؤسسات و افراد کلاهبردار معمولاً از ارائه دقیق اطلاعات، عقد قراردادهای رسمی و زمان‌بندی حرفه‌ای پرداخت هزینه خدمات سر باز می‌زنند و از رفتارها و فرایندهای غیرشفاف به‌شدت استقبال می‌کنند. همچنین افراد کلاهبردار معمولاً از اخذ گواهی و مدارک معتبر سرباز می‌زنند و تلاشی برای انجام کارهای قانونی نمی‌کنند.

باید بدانید که خدمات مهاجرت مانند هر خدمت دیگر علاوه بر شفاف‌بودن تمامی هزینه‌کردها، اطلاعات و روش‌های اخذ آن نیز مشخص است و قوانین آن برای همه در دسترس است.

این سه مورد شگردهای اصلی و روتین کلاهبرداران مهاجرت شغلی هستند که توسط پارسی کانادا در این مطلب افشا شدند تا به‌راحتی در دام افراد سودجو قرار نگیرید.

توصیه نهایی پارسی کانادا در مورد کلاهبرداری مهاجرتی کاری و شغلی

کلاهبرداری از طریق مهاجرت شغلی در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته و افراد زیادی قربانی مؤسسات مهاجرتی سودجو و کلاهبردار شدند.  شناخت روش‌های پیشگیری از کلاه برداری مهاجرت شغلی و درک موارد مربوط به آن، قدم اولی است که فرد را از قربانی شدن در این مسیر حفظ می‌کند.

در کنار این مسئله شناخت شگردهای معروف و مهم کلاهبرداران حوزه مهاجرت شغلی اهمیت زیادی دارد، چراکه فرد می‌تواند اطلاعاتی خود را بیشتر کنند.

در این مطلب پارسی کانادا از آخرین و معروف‌ترین شگردهای کلاهبرداران در مهاجرت شغلی پرده برداشت و نکات مربوط به آن را ارائه کرد. درصورتی‌که در مورد این شگردهای کلاهبرداری یا مهاجرت شغلی سؤال و دیدگاه خاصی دارید، می‌توانید از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید تا در مورد این موضوع مهم بیشتر صحبت کنیم.