یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی در جوامع مختلف، بیماری بواسیر (باباسیل) یا همان هموروئید است که شاید شما نیز آن را تجربه کرده باشید. در حالی که ممکن است بواسیر بیماری دردناکی باشد، اما گزینه های درمانی مختلفی در دسترس هستند، بنابراین مجبور نیستید در سکوت و خجالت رنج بکشید. یکی از گزینه ها درمان بواسیر با لیزر است، که یک نوع درمان کم تهاجمی و موثر و بدون دوره نقاهت تلقی میشود. لیزر بواسیر روشی نوین و کارآمد برای درمان هموروئید است که به کمک آن از درد و خونریزی و دوره نقاهت در امان خواهید بود.

هموروئید یا بواسیر چیست؟

هموروئید وریدهای متورم در قسمت پایین رکتوم یا مقعد هستند. هموروئید می تواند خارجی (خارج از مقعد) یا داخلی (داخل مقعد) باشد. اگر فردی علائمی مانند درد، خارش، خونریزی و سوزش پوست در نزدیکی ناحیه مقعد داشته باشد، ممکن است به هموروئید مبتلا باشد. مهم است که قبل از در نظر گرفتن هر نوع درمانی، توسط یک پزشک متخصص معاینه شوید زیرا این علائم همچنین می‌توانند نشانه‌ای از مشکلات جدی‌تر باشند.

1

علائم بواسیر کدام اند؟

علائم و نشانه‌های رایج بواسیر به کمک بیماران و پزشکان آمده تا تشخیص انواع بواسیر (هموروئید) ممکن شود. این علائم عبارتند از:

  • درد
  • خونریزی
  • سوزش و خارش
  • تورم و قرمزی در اطراف مقعد
  • ترشحات مخاطی و بدبو بعد از دفع
  • وجود توده‌‌های گوشتی در نزدیکی مقعد

چگونه به بواسیر مبتلا میشویم؟

بواسیر می تواند در اثر هر نوع زور زدن در حین اجابت مزاج ایجاد شود، از جمله یبوست، اسهال، یا فشار دادن برای دفع مدفوع سفت. سایر عوامل خطر شامل بارداری، افزایش سن و سرفه یا عطسه مزمن است.

روش جدید درمان با لیزر چیست؟

با استفاده از فناوری لیزر، بافت هموروئید با یک پرتو نور بسیار متمرکز هدف قرار بمی گیرد تا تجمع بافت هموروئید را کاهش دهد. در این روش از انواع مختلفی از لیزرها استفاده می شود که هر کدام برای هدف قرار دادن هموروئید خارجی یا داخلی طراحی شده اند. در طول عمل لیزر بواسیر، بافت اطراف به دلیل اقدامات حفاظتی دستگاه لیزر تحت تأثیر قرار نمی گیرد. به طور متوسط، جراحی لیزر هموروئید تقریباً 15 دقیقه طول می کشد، اما این ممکن است بسته به بیماری تحت درمان متفاوت باشد.

لیزر هموروئید چگونه انجام میشود؟

این نوع درمان با بی حس کردن ناحیه با بی حسی موضعی شروع می شود. سپس با استفاده از اسکوپ و دستگاه لیزر، پزشک می‌تواند بافت را مشاهده کند و برش‌هایی را در صورت نیاز از طریق لوله آندوسکوپ ایجاد کند. سپس رگ های خونی متورم هموروئید با انرژی گرمایی لیزر مسدود می شوند که جریان خون به آن را متوقف می کند. این باعث می شود که توده را کوچک کرده و در نهایت در طول زمان از بین برود.

دوران نقاهت لیزر هموروئید

روند بهبودی پس از لیزر درمانی معمولاً از یک روز تا حداکثر یک هفته بسته به شدت بیماری طول می کشد، در این دوره بیمار ممکن است علائمی جزئی از بیماری را همراه داشته باشد. همچنین در درمان بواسیر با لیزر برخلاف جراحی سنتی هموروئید، نیازی به بستری در بیمارستان پس از عمل نمیباشد و بیمار میتواند پس از انجام عمل بواسیر به منزل بازگردد.

خجالت نکشید و از درمان هموروئید خود نترسید! این زائده گوشتی و دردناک مقعدی به راحتی و به کمک لیزر پرتوان CO2 قابل درمان می‌باشد. لیزر بواسیر درمانی نوین و شگفت انگیز است که درمان را برای پزشکان و بیماران آسان می‌سازد.

مزایای درمان با لیزر

مزایای این نوع روش عبارتند از: زمان بهبودی سریع (دوره نقاهت کوتاه)، کاهش خطر عوارض پس از جراحی مانند عفونت و همچنین حداقل درد و خونریزی بعد از عمل به دلیل آسیب بافتی کمتر نسبت به روش های جراحی سنتی.

همچنین علاوه بر ارائه نتایج عالی و اثربخش به بیماران، درمان های لیزری اغلب هزینه بسیار کمتری نسبت به جراحی سنتی هموروئید با تیغ دارند. این روش درمانی هموروئید یک انتخاب مناسب برای کسانی است که به دنبال تسکین سریع التهاب دردناک مرتبط با هموروئید هستند.

2

کلینیک درمان بواسیر

مرکز درمانی کلینیک لیزر شفا با مدیریت دکتر داود تاجبخش از سال 1382 به عنوان اولین مرکز لیزر انواع بیماری های مقعدی (بواسیر - شقاق - فیستول و ...) با کادری متخصص و حرفه ای در محدوده سعادت آباد تهران مشغول به فعالیت است. برای رزرو نوبت عمل لیزر و درمان بیماری های مقعدی به نشانی اینترنتی drtajbakhsh.ir مراجعه نمایید یا با شماره 22361071-021 تماس حاصل فرمایید.

منبع : www.drtajbakhsh.ir