به گزارش کاروو وبز، خزانه داری امریکا با انتشار بیانیه ای تحریم های اینترنتی ایران را لغو کرد. این خزانه داری در بیانیه ی منتشر شده شرحی از معافیت های اینترنتی برای کاربران ایرانی را تشریح نموده است. این خبر برای کسب و کارها بسیار میتواند خبر خوبی باشد. اگر وبسایت دارید و یا قصد طراحی سایت دارید این خبر میتواند شما رو دو چندان خوشحال کند.

1

تحریم های اینترنتی ایران چه بود ؟

در اولین روز ماه مهر ۱۴۰۱، دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی آمریکا (OFAC)، مجوز عمومی شماره دو ایران (General License D-2) را در دسترس عموم قرار داد، که نسخه به‌روز شده‌ای از تحریم‌های اینترنتی اعمال شده در هجدهم بهمن‌ماه سال ۱۳۹۲ است.

با مجوز‌های تازه، نه تنها دسترسی کاربران ایرانی به شبکه‌های اجتماعی، ابزارهای ارتباطی، نرم‌افزارهای تماس ویدئویی، خدمات ابری، نقشه‌های آنلاین و مبتنی وب،‌ بازی‌های کامپیوتری، پلتفرم‌های آموزشی، ابزارهای ترجمه و احراز هویت، آنتی ویروس‌ها، تلفن‌های هوشمند و سیستم عامل آنها، تلفن‌های ماهواره‌ای، گجت‌های دیجیتال، سیم‌کارت، روتر، مودم، کامپیوترهای شخصی فراهم شد، بلکه ارائه خدمات شرکت‌های بزرگ ، تاثیرگذاری مانند گوگل، متا، اپل و دیگر شرکت‌های مشابه به ایرانیان نیز قانونی خواهد بود.

بخش دیگری از این تغییرات، مربوط به گسترش مجوز ابزارهایی است که به عنوان واسط و یا کمکی، شرایط لازم برای ارائه خدمات ارتباطی ابری و غیر ابری و همچنین تبادل اطلاعات دراینترنت را فراهم می‌کنند.

بنابراین در این معافیت نه تنها کاربران عادی بلکه شرکت ها نیز میتوانند از معافیت های اینترنتی بهره ببرند.

مزایای معافیت تحریم های اینترنتی برای کسب و کارها:

برای بسیاری از کسب و کار ها که از طریق وبسایت کسب درآمد می کند این خبر میتواند خبر خوبی باشد. بعد از طراحی سایت این کاربران میتوانند به راحتی و بدون مشکل از گوگل آنالیتیکس استفاده کنند. در گذشته این امکان با تغییر آی پی امکان پذیر بود. همچنین ثبت کسب و کار بر روی نقشه های مختلف از معضلاتی بود که این چند ماهه کسب و کار ها با آن رو به رو بودند. اکنون بدون درد سر میتوانند از این آپشن نیز استفاده کنند.

به نظر شما رفع این محدودیت ها چه تاثیر دیگری بر روی کسب و کار ها خواهد داشت ؟