رهبر معظم انقلاب در دیدار بسیجیان خطاب به برخی خواص بی‌بصیرت و غفلت‌زده فرمودند:
– روشن‌بین باشید.
– آمریکا مذاکره نمی‌خواهد باج می‌خواهد.
– هیچ ایرانی باغیرتی باج نمی‌دهد.
– صدای ملت را بشنوید . صدای رعدآسای ملت در ۱۳ آبان و تشییع شهدا بلند است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار به دو شبهه مطرح در بیانیه‌ها، مصاحبه‌ها ، نامه‌پراکنی‌ها، مناظره‌ها و گفت‌وگوهایی که در سطح ملی برگزار شد پاسخ دادند و مطالبی از باب نصح بیان فرمودند.
جمع جبری دیدگاه‌های برخی خواص در مورد جمع کردن بساط اغتشاش و اوباشیگری این است که تنها راه؛ مذاکره با آمریکا ، حل مشکلات مناسبات ایران و آمریکا و شنیدن صدای مردم است.
این جماعت منکر حافظه تاریخی ملت است و نمی‌خواهد سیر مناسبات و مناقشات ایران و آمریکا را حداقل در نیم قرن اخیر ببیند. دولت‌های موسوی، هاشمی، خاتمی و روحانی با این تفکر که می شود با آمریکا مذاکره کرد و به نتیجه رسید، بارها مذاکره کردند اما نتیجه مذاکرات جز باج‌دهی به آمریکا هیچ محصولی نداشت.
دولت روحانی به همین بهانه از مردم رأی گرفت و رقیب و حریف خود را به بی‌دانشی دیپلماتیک متهم کرد. آنها رفتند به توافق هم رسیدند و امضای ۶ قدرت جهانی را هم پای این توافق گذاشتند اما مقامات بالای همین دولت در بانک مرکزی و وزارت خارجه اعتراف کردند دستاورد برجام برای ایران هیچ بوده است و برای آمریکا یک باجگیری قلدرمآبانه با نقض همه قوانین و کنوانسیون‌های جهانی و حتی قراردادی که خودشان پای آن امضا گذاشتند بوده است!
دولت قبلی با باج‌دهی به دشمن همه سرمایه اجتماعی خود را از دست داد و در انتخابات ریاست جمهوری جناحی که از آن حمایت می‌کرد نتوانست حداقل سرمایه اجتماعی خود را حفظ کند. متأسفانه از این آموزه تاریخی که ملت حاضر نیست به دشمن باج دهد، عبرت نگرفتند. شکست خود را به گردن شورای نگهبان و نظارت استصوابی انداختند.
حیرت و شگفتی از مواضع جماعت باج‌ده به آمریکا این‌که؛ اینها اسم خود را «عقلای ملت» می‌گذارند و رقبای خود را به بی‌عقلی و بی‌دانشی متهم می‌کنند و ترس خود را از دشمن ، زیر این دو عنوان پنهان می‌کنند!نکته مهم در این ماجرا این است که ؛ صدای آمریکا در داخل که به ضرب و زور ، ترور و اوباشیگری ،تجزیه‌طلبی، فحاشی ، هتاکی و مردم آزاری درمی‌آید را صدای ملت معرفی می کنند و می‌گویند باید آن را شنید و تن به باج‌دهی داد!
آنها صدای ملت‌های منطقه را در تکریم و تعظیم شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش نمی‌شنوند، صدای ملت را در اجتماعات میلیونی همین فتنه اخیر به‌ویژه در ۱۳ آبان و تشییع شهدای امنیت کشور نه می‌بینند و نه حاضرند بشنوند.
سخاوتمندی این جماعت در غارت و تاراج دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران به برجام هم منتهی نمی‌شود در برجام ۲و۳ خواهان آن هستند که از قدرت و نفوذ منطقه‌ای و نیز از قدرت پهپادی و موشکی ایران هم چشم‌پوشی شود، با این منطق تسلیم طلبی چه باید کرد؟!
ملت ایران از این جماعت یک سؤال دارند و آن همیشه بی‌پاسخ مانده است.
سؤال این است آیا شما در ایران نماینده حفظ مصالح و منافع مردم هستید یا این‌که صیانت از منافع آمریکا را در ایران نمایندگی می‌کنید؟ اگر ادعای نمایندگی حفاظت از منافع ملت ایران را دارید پس این حرف‌ها و اصرار به باج‌دهی به دشمن برای چیست؟ اگر نماینده صیانت از منافع آمریکا هستید پس نقاب از چهره بردارید تا مردم شما را بیشتر بشناسند.