آیا می دانید که مهم ترین بخش در دکوراسیون خانه آشپزخانه است؟ به نظر شما برای داشتن آشپزخانه های ساده و آرامش بخش بهتر است از چه سبکی استفاده کرد؟ آیا تاکنون نام سبک مینیمالیستی در طراحی کابینت های گلاس agt به گوشتان خورده است؟

اگر شما فردی هستید که در هنگام چیدمان و طراحی دکوراسیون، سادگی را به تجملات ترجیح می دهید قطعا شما طرفدار سبک مینیمالیستی و ساده گرایی خواهید بود. از آنجایی که آشپزخانه قلب تپنده هر خانه ‌ای است بنابراین می توان با استفاده از سبک مینیمال یا همان سبک حداقل گرا یک فضای آرامش بخش و زیبایی در آن را ایجاد کرد. در این سبک آشپزخانه شما هرگز با شلوغی و بی نظمی یا وسایل اضافه همراه نبوده و تمامی وسایل در جای خود قرار خواهند گرفت تا فضایی آرامش بخش و به دور از تجملات را برای شما فراهم آورند. کابینت های گلاس یکی از انواع کابینت هایی است که در سبک مینیمال طرفداران زیادی دارد. اگر شما هم به دنبال رواج فرهنگ ساده زیستی و در عین حال طراحی دکوراسیون خاص و منحصر به فرد هستید بهتر است در ادامه همراه ما باشید تا با سبک مینیمال یا همان ساده گرایی آشنا شوید.

۱

منظور از آشپزخانه به سبک مینیمال چیست؟

امروزه در اکثر آشپزخانه های مدرن استفاده از سبک مینیمال طرفداران بسیاری دارد. در آشپزخانه های مینیمالیستی عموما از رنگ های روشن به خصوص سفید که القا کننده حس آرامش و پاکی است استفاده می شود. همچنین کابینت های گلاس به کار رفته در این سبک معمولا بزرگ و بدون درب و دستگیره طراحی می شوند تا به راحتی بتوان آن ها را به صورت کشویی یا فشاری باز و بسته کرد. در این خصوص می توان گفت که همین حذف وسایل جانبی و اضافی از روی کابینت ها موجب گشته تا آشپزخانه مجهزتر و کاربردی تر و به دور از تجملات به چشم آید.

یکی از موضوعات مهم در طراحی آشپزخانه هایی به سبک مینیمال توجهی ویژه به نورپردازی این محیط است تا بتوان با استفاده از آن فضای آشپزخانه را از سردی و بی روح بودن خارج کرد و محیطی گرم و جذاب ایجاد نمود. از این رو در آشپزخانه های مینیمالیستی از پرده هایی ساده و نازک استفاده می شود تا نور خورشید به راحتی به آشپزخانه ورود کرده و زیبایی آن را چندین برابر کند. همچنین در انتخاب لامپ برای این آشپزخانه ها می بایست از لامپ هایی با نور سفید و پر نور استفاده نمود تا حس آرامش و سر زندگی را در دل افرادی که به آشپزخانه وارد می شوند القا کند.

از دیگر نکاتی که برای طراحی آشپزخانه به سبک مینیمالیستی باید در نظر گرفت انتخاب مناسب کابینت های گلاس است که می بایست آن ها را از نوع جادار و توکار انتخاب کرد. طراحی این کابینت ها باید به گونه ‌ای باشد که در عین حال که جای زیادی برای قرار دادن وسایل آشپزخانه داشته باشند هرگز محتویات درون آن ها از بیرون قابل مشاهده نباشد. طراحی آشپزخانه به این سبک موجب می ‌شود تا در هر زمان از روز که به آشپزخانه خود نگاه کنید برقراری نظم و ترتیب در آن را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که در آشپزخانه ای به سبک مینیمالیستی هرگز جایی برای کابینت های کنده کاری شده و پر نقش و نگار نخواهد بود.

در آشپزخانه های به سبک مینیمال بهتر است تا برای جذابیت بیشتر از سنگ های مرمر ساده و صیقلی که در کنار سادگی و زیبایی، اصالت و جذابیت خاصی دارند استفاده کرد. سنگ های مرمر در بازار به رنگ های مختلفی موجود هستند و می ‌توانید آن‌ ها را بسته به قیمت کابینت های گلاس خود انتخاب نمایید.

۲

فواید کابینت مینیمال در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

یکی از مهم ترین مزیت های کابینت مینیمال ظاهر و سبک خاص آن نسبت به دیگر کابینت های موجود در بازار است. به طوری که می توان با استفاده از آن ها تا همیشه آشپزخانه خود را مدرن و به روز نگه داشت و سلیقه خاص خود را به رخ کشید.

علاوه بر این با استفاده از کابینت های مینیمال می توان همیشه از تمیزی و آراستگی آشپزخانه خود لذت برد. اگر خانه و آشپزخانه کوچکی دارید بهترین راه برای حداکثر استفاده از حداقل فضا استفاده از کابینت های گلاس برای طراحی آشپزخانه به سبک مینیمال است. استفاده از کابینت های مینیمال موجب می شود تا فضای کافی برای رفت و آمد اعضای خانواده وجود داشته و همچنین به خاطر عدم استفاده از دستگیره و وسایل اضافی، امنیت بیشتری برای حضور کودکان در آشپزخانه فراهم باشد. تمیزی و نظافت آسان به خاطر عدم وجود اجزای دست و پا گیر روی کابینت های مینیمال از دیگر مزیت‌ های استفاده از کابینت مینیمال در طراحی دکوراسیون آشپزخانه است.

۳

سخن پایانی

امروزه یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی سبک مینیمالیست برای دکوراسیون های داخلی مدرن است. با استفاده از کابینت های مینیمال می توان در عین سادگی زیبایی چشم نوازی را به وجود آورد. کابینت های گلاس از جمله کابینت های مینیمالیستی هستند که بر اساس بودجه و قیمت کابینت های گلاس می توان از آن ها در طراحی آشپزخانه هایی به سبک مینیمال استفاده کرد. اگر از طرفداران ساده زیستی هستید می توانید برای داشتن آشپزخانه ای مینیمالیست کابینت های گلاس را خریداری نمایید.