صباغیان بافقی، نماینده مردم مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مروست در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز با اشاره به مذاکرات هسته‌ای وین برای احیای برجام تاکید کرد: در مجلس این نکته را عرض کردم که ما هرچقدر در مقابل کشورهای استعمارگر و زورگو کوتاه بیاییم آن‌ها هر روز جسورتر می‌شوند و مطالباتشان بیشتر خواهد شد و این یک فرمول ثابت برای آن‌ها است.

وی افزود: کشور ایران باید از حق طبیعی خودش دفاع کند. تکنولوژی هسته‌ای به عنوان یک انرژی پاک حق طبیعی همه کشورها است که باید بتوانند از آن استفاده صلح آمیز داشته باشند و ما هم از این مقوله مثتثنی نیستیم.

صباغیان بافقی ادامه داد: ایران باید در مسیر هسته‌ای خودش و افزایش فناوری هسته‌ای خودش کار کند و مطمئنا زمانی که آن‌ها این رویه را از ما ببینند در معادلات خودشان تجدید نظر خواهند کرد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: اما اگر ما مثل سابق که در ابتدا تعهدات خودمان را انجام بدهیم و بعد منتظر بمانیم که آمریکا و غرب به تعهدات خودشان عمل کنند نفعی برایمان نخواهد داشت هرچند که دیدیم نه تنها عمل نکردند بلکه از ما طلبکار هم شدند.

او گفت: ایران باید در فعالیت‌های هسته‌ای خود با قدرت پیش برود و مذاکره را محکم پیش ببرد که ان شاالله به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند. هرچند تاکنون مباحث به نتیجه رسیه و ما درحال بررسی صحبت‌های مطروحه در وین بین ایران و طرف‌های مذاکره هستیم.

صباغیان بافقی درانتها یادآورشد: همانطور که سخنگوی کمیسیون امنیت عنوان کرد در مذاکرات هسته ای، طرف مقابل بر اساس منطق جمهوری اسلامی، اصل دو موضوع راستی آزمایی رفع تحریم‌ها و ارائه تضمین را پذیرفته است و اساس توانمندی‌های هسته‌ای کشورمان حفظ خواهد شد.