باشگاه فوتبال استقلال که به‌طور خلاصه  استقلال ایران ،  استقلال تهران  و  استقلال  نیز نامیده می‌شود، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای در ایران است که در چهارم مهر ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیان‌گذاری شد. باشگاه فوتبال استقلال تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در ابتدا  دوچرخه‌سواران و سپس تاج  نام داشت. باشگاه فوتبال استقلال توانست در این فصل قهرمان لیگ برتر ایران شود.

فوتبال

سورپرایز بزرگ استقلال برای همه!

«حجت‌الله‌ بهمنی» عصر یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برای بازی استقلال و مس کرمان تعدادی از سکوهای ورزشگاه را برای بانوان در نظر گرفته‌ایم تا آنها از نزدیک این بازی را تماشا کنند.

وی افزود: امیدواریم هوادارانی که در این روز در ورزشگاه حاضر می‌شوند شئونات اخلاقی را رعایت کرده و با رفتار نیک خود، کوچک‌ترین اتفاق حاشیه‌ای را رقم نزنند.

استقلال به هم ریخت/عکس

مدیر روابط عمومی سازمان لیگ تصریح کرد: در بحث عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها، نگرانی ما صرفا حفظ کرامت و جایگاه این عزیزان است. بانوان از جایگاه‌ ویژه‌ای برخوردار هستند. در کشور ما بسیاری از مدیران، زن هستند و به نقش و جایگاه آنان اهمیت زیادی داده شده است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در مناسبت‌های مختلف بر حقوق بانوان و خانواده تاکید کرده‌اند. حضور این قشر در تمام صحنه‌های انقلاب اسلامی همواره حائز اهمیت بوده و آنها همپای مردان همیشه منشا اثر بوده‌اند.