هنوز هم بسیاری از والدین اعتقاد دارند که برای موفقیت فرزندانشان، تنها راه درست این است که آن‌ها را به دانشگاه بفرستند. اما حقیقت این است که برای موفق و پولدار شدن، راه‌های بهتری نیز وجود دارد. آنچه موفقیت یا عدم موفقیت ما را تعیین می‌کند، هدفی است که مشخص کردیم و در مسیر آن حرکت می‌کنیم. خوشبختانه یا متأسفانه همه‌چیز امکان‌پذیر است!

بنابراین اگر شما مدرک تحصیلی و دانشگاهی معتبری هم نداشته باشید، اما هدف خودتان را به‌درستی تعیین کنید، موفقیت را لمس خواهید کرد. درعین‌حال می‌توانید بعد از مدتی به درآمد بالایی از طریق مهارت کسب‌شده برسید. در حال حاضر مهارت‌های زیادی در جهان مدرن و دیجیتال ما وجود دارند که برای موفق شدن در آن‌ها واقعا نیازی به مدارک دانشگاهی نیست و فقط کمی خلاقیت، پشتکار و علاقه می‌تواند راه گشا باشد.

اگر شما هم دوست دارید با کمک دانش و تجربه، مهارت‌هایی بیاموزید که درآمدهای خوبی از آن‌ها به دست بیاید، تا پایان این مقاله همراه من باشید. البته قبل از هر چیز فراموش نکنید که یادگیری یک مهارت جدید لزوما به معنای درآمد بالا در همان ابتدای مسیر نیست. اما در طول زمان اگر پشتکار داشته باشید، حتما رشد خواهید کرد. در ادامه 5 مهارت پولساز را باهم بررسی می‌کنیم.

مهارت سئو را یاد بگیرید

بعد از بروز بیماری کرونا در جهان، بسیاری از کسب‌وکارها به سمت فروش آنلاین حرکت کردند. به همین دلیل به یک‌باره حجم زیادی از وب‌سایت‌های جدید در دنیای اینترنت فعالیت خود را استارت زدند و رقابتی عجیب بین آن‌ها به وجود آمد. در این میان تمام سایت‌ها نیاز به متخصص سئو داشتند که شرایط سایت را در دنیای موتورهای جستجو بهبود بدهد.

سئو SEO در حقیقت به معنای بهینه‌سازی عملکرد وب‌سایت‌ها در موتورهای جستجو است. هر متخصص سئو باید به دنبال این باشد که ترافیک سایت را افزایش دهد و از این طریق تعداد کاربران بیشتری به سمت سایت تمایل پیدا کنند. درنتیجه بعد از مدتی هم فروش محصولات سایت بیشتر خواهد شد.

امروزه تمام وب‌سایت‌ها برای پیشبرد اهداف کاری خود نیاز به متخصصان سئو دارند. شما هم می‌توانید این مهارت پولساز را بدون نیاز به مدارک دانشگاهی یاد بگیرید و به درآمد ایده آل دست پیدا کنید. در حال حاضر اکثر متخصصان سئو در جهان درآمدی حدود 49هزار دلار در سال دارند. اما درآمد این متخصصان حتی در برخی موارد به 80 هزار دلار و یا بیشتر از آن هم می‌رسد. چرا شما یک متخصص سئو نباشید؟!

کپی رایتینگ، بنویسید و پولدار شوید!

دومین راهکاری که با کمی تجربه و پشتکار در آن می‌توانید به درآمد خوبی برید، نوشتن است. برای این کار حتی نیازی نیست که در محیط بیرون از خانه کار کنید. با خرید یک لپ‌تاپ و بسته اینترنت مناسب مانند خرید اینترنت ۳ ماهه ایرانسل می‌توانید کار خود را شروع کنید. تمام وب‌سایت‌ها برای بالا بردن مخاطبان خود، نیاز به توضیح محصولات و پست‌های وبلاگ در صفحات سایت دارند. شما هم می‌توانید با کمی تجربه تبدیل به یک کپی رایتر شوید و اطلاعات مورد نیاز برای کاربران سایت‌ها را بنویسید.

در حال حاضر کپی رایترهایی که در این زمینه متخصص شدند، درآمدی حدود 50000 دلار در سال دریافت می‌کنند. البته شما هم برای موفقیت در این مسیر باید خلاقیت و توانایی نوشتاری خودتان را افزایش دهید. اما بعد از مدتی می‌توانید به درآمد خوب و مناسبی از این طریق دست پیدا کنید.

توسعه و طراحی وب

انگار در دنیای کسب‌وکار امروز، همه‌چیز به دنیای اینترنت و وب‌سایت‌ها بستگی دارد. یکی از روش‌های پولساز دیگر، متخصص شدن در زمینه طراحی وب است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده که با ورود به یک وب‌سایت، متوجه کند بودن عملکرد آن می‌شوید یا اینکه احساس می‌کنید سایت آن‌طور که باید زیبا و مفید طراحی نشده است.

شما می‌توانید خودتان دست‌به‌کار شوید و مهارت طراحی وب را یاد بگیرید. کسب‌وکارهای زیادی وجود دارند که نیاز به یک طراح وب متخصص و باتجربه دارند. همچنین این کسب‌وکارها برای بهبود عملکرد خود در زمینه فروش محصولات نیاز درگاه پرداخت اینترنتی واسط دارند. بنابراین شما هم می‌توانید با یادگیری این مهارت و متخصص شدن در آن به درآمد خوبی دست پیدا کنید. در حال حاضر میانگین حقوق طراحان وب حدود 60000 دلار در سال است.  تنها چیزی که برای توسعه وب احتیاج دارید یک لپ تاپ مناسب است. خرید لپ تاپ MSI  به صورت اقساطی منطقی به نظر می‌رسد.

در دنیای اینترنت بازاریابی کنید

خوشبختانه حوزه بازاریابی در فضای وب بسیار گسترده است. شما هم می‌توانید تبدیل به یک بازاریاب محتوا، بازاریاب ایمیلی و یا بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شوید. علاوه بر آن تنها با تهیه شارژ ایرانسل شگفت انگیز می توانید بازاریابی تلفنی انجام دهید. درعین‌حال هرکدام از این مهارت‌ها هم درآمد خوبی دارند و برای یادگیری آن‌ها تنها کمی خلاقیت، علاقه، تجربه و دانش کافی است.

بازاریابی محتوا مهارتی است که در آن باید علاوه بر داشتن مهارت‌های نوشتاری قوی، رویکردی جامع‌تر داشته باشید و بتوانید بر اساس استراتژی درست، برای وب‌سایت‌های مختلف محتواهای مورد نیاز را تولید کنید. بازاریابی ایمیلی هم حوزه خاصی از بازاریابی محتوا محسوب می‌شود و امروزه تقاضای زیادی برای بازاریابان ایمیلی وجود دارد. همچنین پتانسیل کسب درآمد در آن بسیار زیاد است و گاهی تا 100000 دلار در سال می‌رسد.

۲

درنهایت بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می‌تواند مهارت پولساز دیگری باشد که برای موفقیت در آن باید در رسانه‌های اجتماعی و کار با آن‌ها تبدیل به متخصص شوید. امروزه کسب‌وکارها در رسانه‌های اجتماعی مختلفی مانند اینستاگرام، تیک‌تاک، فیس‌بوک و لینکدین نیاز به مدیران بازاریاب قوی دارند تا درآمد خود را در این رسانه‌ها افزایش دهند. شما هم کمی تخصص و مهارت با چاشنی خلاقیت و اشتیاق لازم دارید تا تبدیل به مدیران بازاریاب در این رسانه‌ها شوید.

طراحی گرافیک

یکی از مشاغل پردرآمد در دنیای دیجیتال امروز، طراحی گرافیک است. بازاری بسیار بزرگ که محدودیتی در آن وجود ندارد و می‌توانید در آن به درآمد دلخواه خود دست پیدا کنید. شاید بخواهید این حرفه را به‌عنوان شغل دوم خود انتخاب کنید یا اینکه تمام وقت و انرژی خودتان را برای انجام آن صرف کنید؛ به‌هرحال از این راه می‌توانید به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

مزیت جالب طراحی گرافیک و سایر مهارت‌هایی که در این مقاله به آن‌ها پرداختیم در این است که برای انجام آن‌ها نیاز به حضور در محیط بیرون از خانه ندارید. بنابراین بسیاری از تنش‌ها و هزینه‌هایی که در مشاغل بیرون از خانه وجود دارند، برای شما پیش نمی‌آید. به‌طور مثال برای رفتن به محل کار نیازی به استفاده از اتومبیل شخصی و پرداخت عوارض جاده ‌ای نیست. گرما، سرما، ترافیک و شلوغی هم در شغل شما جایی نخواهد داشت. به همین دلیل می‌توانید با آرامش بیشتر و هزینه‌های کمتر، به امور شغلی خود برسید و پولدار شوید. شما کدام مهارت را انتخاب می‌کنید؟