سلام به همراهان همیشگی مجله علمی و فنی.  امروز در این مقاله می‌خواهیم در مورد صافی بنزین تیبا صحبت کنیم و سوالی که در این بخش بسیار مطرح می‌شود این است که  صافی بنزین تیبا کجاست؟ صافی بنزین در واقع یک فیلتر کوچک است که سر راه ورودی بنزین به انژکتور های خودرو قرار می گیرد یعنی بعد از باک و قبل از سوزن های انژکتور، صافی بنزین قرار دارد که کارش گرفتن رسوب و ذرات موجود در بنزین می باشد. بنزین ها با توجه به ساختارهای مختلف خود دارای ذرات و رسوب های مختلفی هستند. همچنین منابع نگهداری بنزین در پمپ بنزین ها ممکن است دارای رسوب های مختلفی باشد. این رسوب ها و ذرات به مرور اگر وارد سوزن انژکتور خودرو شوند با توجه به کوچک بودن سوراخ سوزن انژکتور قطعاً باعث بد کار کردن ماشین میشود و خودرو نمی تواند به صورت درست و استاندارد حرکت کند. بنابراین شما باید حتماً و قطعاً صافی بنزین را به موقع تعویض کنید.

جهت خرید انواع صافی بنزین یا فیلتر بنزین می توانید به فروشگاه اینترنتی یزدان اویل مراجعه کنید.

محل صافی بنزین تیبا کجاست؟

صافی بنزین هر خودرو مخصوص به آن خودرو میباشد. خودروی تیبا هم از این قاعده مستثنی نیست و باید صافی بنزین آن به موقع تعویض گردد. اما مهمترین مسئله ای که ممکن است ذهن همه را درگیر کرده این است که صافی بنزین تیبا کجاست؟ در ابتدا این نکته را بررسی می‌کنیم که دو نوع صافی بنزین برای تیبا وجود دارد؛ تیبا ها و ریو های بسیار قدیمی از نوعی صافی بنزین با سه کانال استفاده می‌کنند، یک کانال ورودی و دو کانال خروجی.

اما تیبا های جدیدتر از مدل ۹۰ به بعد تا مدل ۹۹، از صافی بنزین های دو کاناله استفاده می‌کنند، یک کانال ورودی و یک کانال خروجی. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی بیشتری در مورد صافی بنزین های مختلف برای تیبا انجام دهیم.

 صافی بنزین تیبا سه کاناله

این نوع از صافی بنزین ها که مخصوص تیبا های قدیمی و یا ریو می باشد، دارای یک کانال ورودی و دو کانال خروجی میباشد. کانال ورودی این نوع صافی بنزین در پشت آن قرار دارد و بعد از باک، شلنگی که خارج می‌شود را باید به آن متصل کنید. اما خروجی‌های این صافی بنزین دو عدد هستند که یکی از این خروجی ها به سوزن های انژکتور وارد می‌شود و یکی از آن برای بنزین برگشتی استفاده می‌گردد. بنزین برگشتی این صافی بنزین از آن طریق دوباره به باک برمی‌گردد و علت سه کاناله بودن این نوع از صافی بنزین، بنزین برگشتی می باشد اما این نوع از صافی بنزین و این نوع از خودرو تیبا بسیار قدیمی باشد و در حال حاضر کمتر مخاطب و مشتری دارد اما این محصول نیز در فروشگاه اینترنتی روغن موتور یزدان اویل موجود است و شما می توانید آن را به راحتی به سبد خرید خود اضافه نمایید.

فیلتر بنزین سه سر تیبا

صافی بنزین تیبا دو کاناله

این نوع از صافی بنزین که نوع صافی بنزین عرف و رایج در بازار می باشد، یک کانال ورودی و یک کانال خروجی دارد. ورودی این نوع صافی بنزین از باک می آید و خروجی آن به سمت سوزن های انژکتور تیبا میرود.

دقت کنید روی صافی بنزین عبارتی IN یا ورود نوشته شده است و شما باید شلنگ ورودی را به آن وصل کنید همچنین عبارت OUT یا خروج هم نوشته شده است و شما می توانید متوجه شوید که بخش ورود و خروجی صافی بنزین کجاست. دقت کنید که حتما باید صافی بنزین را به جهت درست نصب کنید چرا که در صورت عدم نصب در جهت درست، صافی بنزین به درستی کار نمی کند.

بهترین صافی بنزین پراید

 صافی بنزین تیبا مدل ۹۹ کجاست ؟

تیبا در نسخه های جدید خود مانند تیبا۲ یا تیبا۱، صافی بنزینشان دیگر مانند نسخه های قدیمی نیست بلکه درون باک آنها تعبیه شده و قابل تعویض به سبک قدیمی نمی باشد. عملا در سر راه بین باک تا سوزن های انژکتور هیچ صافی بنزینی مشاهده نمی گردد و با توجه به ساختار جدید انواع خودروهایی که در کل دنیا طراحی شده اند، این صافی بنزین درون باک قرار گرفته است.

قیمت خرید صافی بنزین تیبا جدید

خرید صافی بنزین تیبا جدید

صافی بنزین تیبا کجاست؟

سوال اصلی که این مقاله را مطرح کردیم، همین سوال می باشد که صافی بنزین تیبا کجاست. بنابراین باید در مورد این مسئله که صافی بنزین کجاست هم با هم صحبت کنیم. در نسخه های قدیمی که صافی بنزین خارج از باک قرار داشت، در زیر خودرو و در سمت چپ خودرو صافی بنزین قرار دارد. کافیست خودرو را روی چال سرویس برده و یا توسط دستگاه بالابر خودرو را بالا ببرید. با مشاهده ی زیر خودرو و سمت چپ خودرو می توانید به راحتی صافی بنزین را که ظاهری مشخص دارد مشاهده نمایید. همچنین تیباهای جدید مدل ۹۹ به بعد، صافی بنزین آنها قابل مشاهده نمی باشد چرا که درون باک آنها قرار میگیرد.

جهت مطالعه کامل مطلب روی عبارت زیر کلیک کنید:

صافی بنزین تیبا جدید

یزدان اویل مرجع خرید روغن موتور، فیلتر روغن و فیلتر هوا