سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری پنج شنبه شب خود درباره موضوع حساس سفر «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندپان آمریکا گفت، جو بایدن معتقد است، به او ربطی ندارد که به پلوسی توصیه کند به تایوان برود یا نه.براساس گزارش خبرگزاری روسی تاس، «کارن ژان پیِر» تاکید کرد، سفری اعلام نشده است و ما این را به خود رئیس مجلس واگذار می‌کنیم که درباره آن تصمیم بگیرد. سخنگوی کاخ سفید افزود:«بایدن خودش 36 سال سناتور بوده و به خوبی می‌داند که در کنگره روندها چگونه کار می‌کند و ربطی به او ندارد که رئیس مجلس نمایندگان به کجا سفر می‌کند. پس مخالفت علنی نمی‌کند.» در ادامه گزارش کامل کاخ سفید را مشاهده می نمایید.

کاخ سفید

جلوگیری از یک رسوایی خانواده ترامپ/ کاخ سفید مجددا دچار دردسر شده است

پیش از این اعلام شده بود که نانسی پلوسی قصد دارد در ماه اوت در سفری که از هم اکنون مخالفت و خشم چین را برانگیخته به تایوان سفر کند. اقدامی که جزو خطوط قرمز پکن در ارتباط با تایوان محسوب می‌شود. در ماه آوریل نیز پلوسی قصد داشت به این جزیره خود مختار سفر کند که به دلیل پاندمی کرونا لغو شد.

شب گذشته روسای جمهور دو کشور برای چندمین بار از زمان ریاست جمهوری بایدن به صورت تلفنی با یکدیگر رایزنی کردند. براساس گزارشها رئیس جمهور چین در این گفتگو در ارتباط با مسابه تایوان به همتای آمریکایی هشدار داده و گفته: «چین صراحتاً با مداخله در امور تایوان مخالف است و قاطعانه از حق حاکمیت خود دفاع می‌کند».

رسانه های آمریکایی امروز جمعه گزارش دادند که پلوسی امروز تور آسیایی خود را آغاز می‌کند اما هنوز تصمیم قعطی گرفته نشده است که به تایوان برود یا نه!