لاکچری ترین خانه های جهان که به دسته برترین و زبده ترین معماران و شرکت های معماری ساخته شده اند در سال 2022 معرفی شدند. هر سال خانه هایی که صرف نظر از سال ساخت با معیارهای خانه های لاکچری برتر همخوانی بیشتری داشته باشند و رأی بیشتری از طرف جامعه مهندسین و استانداردهای موجود کسب کنند اعلام می گردند. ما نیز به معرفی چند مورد از این خانه ها می پردازیم که برخی از این خانه ها می توانند بهترین ایده طراحی ویلا هم باشند. با ما همراه باشید.

لیست لاکچری ترین خانه های جهان در سال 2022 که باید بشناسید!

آشنایی با لاکچری ترین خانه های جهان نه تنها برای کسانی که در حوزه معماری فعالیت دارند بلکه برای افرادی که همیشه به دنبال «ترین ها» بوده اند جذابیت دارد. در ادامه به شاخص ترین نمونه ها اشاره می کنیم:

buckingham-palace-britain

 • کاخ باکینگهام (Buckingham Palace):

قطعا لاکچری ترین خانه جهان کاخ باکینگهام انگلستان است که ارزش تقریبی آن به 6.7 میلیارد دلار می رسد. این کاخ با 240 اتاق خواب، استخر شنا و اتاق مخصوص جراحی مخصوص اقامت خاندان سلطنتی بریتانیاست هر چند برای بازدید عموم مردم همراه با تور نیز باز است. در این کاخ 775 اتاق وجود دارد، 19 اتاق ایالتی است، 92 دفتر کار و 78 حمام وجود دارد که با تیمی از مستخدمین به آن رسیدگی می شود. شایعاتی نیز مبنی بر چندین اتاق مخفی و سری نیز به گوش می رسد که در کاخ باکینگهام پخش شده اند.

 • آنتیلیا هند (Antilia):

این خانه که در لیست لاکچری ترین خانه جهان قرار دارد یک ملک شخصی متعلق به فردی به نام موکش آمبانی است که قطعا از نظر سبک معماری داخلی انقلاب جدیدی به حساب می آید. نام این خانه از یک جزیره افسانه ای در آتلانتیک گرفته شده و حدود 38 هزار متر مربع وسعت دارد. این ملک شخصی 27 طبقه است و هر طبقه دارای 2 سقف است و در برابر شدیدترین زلزله ها نیز مقاوم خواهد بود. این خانه با المان های طبیعی و سنتی ساخته شده و دارای 6 طبقه مختص پارکینگ است. خانه لاکچری آنتیلیا دارای یک معبد بزرگ، تعداد زیادی سوئیت مخصوص مهمانان، یک سالن، بستنی فروشی اختصاصی و یک سالن تئاتر خصوصی است. ضمنا اتاق مخصوصی تعبیه شده که در گرمای شدید تابستان با بارش دانه های برف، محیط لذت بخشی را فراهم خواهد کرد.

Antilia

 • ویلا لئوپولدا فرانسه (Villa Leopolda):

ویلا لئوپولدا از لاکچری ترین خانه های جهان است که بین دو نقطه با پرستیژ جهان یعنی موناکو و شهر نیس فرانسه واقع شده است. این عمارت لاکچری و بسیار زیبا قبلا به خاندان سلطنتی تعلق داشته و پادشاه لئوپولد II بلژیک در آن سکونت داشته است. از آن زمان به بعد صاحبان زیادی این ملک را خریداری کرده اند و حتی زمانی به عنوان لوکیشن فیلمبرداری فیلم آلفرد هیچکاک به نام La Main Au Collet استفاده شد. در حال حاضر این ملک شخصی متعلق به همسر Edward Safra بوده و با استخر شنا و باغ های بسیار بزرگ به کمک 50 باغبان حرفه ای مدیریت می شود. این خانه با حدود 7500 متر مربع فضا، یکی از زیباترین و بزرگترین خانه های جهان نیز به شمار می رود.

Villa-Leopolda

 • عمارت The One در آمریکا:

مورد بعدی در لیست لاکچری ترین خانه های جهان، عمارت The One در ایالت کالیفرنیا آمریکاست که لقب گران قیمت ترین خانه در آمریکا را نیز به دوش می کشد. در این خانه لاکچری شما 9 اتاق خواب و چندین آشپزخانه خواهید دید. همچنین کلوب شبانه، باشگاه بولینگ با 4 لاین، یک سالن زیبایی، یک باشگاه خانگی، تئاتر خانگی با 50 نفر گنجایش و مسیر دویدن اختصاصی، استخر شنا و سایر سازه های آبی مثل جکوزی و بخش های عمیق در دورتادور منزل به چشم می خورند.

The-On-Mansion

 • ویلا لس سدرس فرانسه (Villa Les Cedres):

ویلای لس سدرس فرانسه با حدود 1700 متر مربع وسعت جزو لاکچری ترین خانه های جهان به شمار می رود که حتی فرم ساختمان پیش ساخته آن هم قابل اجرا نیست. این خانه دارای 35 هکتار زمین بوده و با معماری سنتی خود مقر زندگی و حکومت پادشاهان بوده است. در این ویلا اتاق ها و فضاهای اشتراکی زیادی وجود دارند. استخر شنای بسیار بزرگ، سالن رقص حیرت انگیز به همراه اسطبل با 30 اسب، 15000 نوع گیاه با 20 گلخانه که دارای انواع گل های گرمسیری از مناطق مختلف دنیاست از دیگر ویژگی های کاخ The One است.

Villa-Les-Cedres

 • پنت هاوس برج اودئون موناکو (The Odeon Tower Penthouse):

برج پنت هاوس اودئون موناکو شاید باغ بسیار بزرگ و حرفه ای نداشته باشد اما یکی از زیباترین ویوهای شرکت شب تاب را به خود اختصاص داده است. این پنت هاوس بر روی یک آسمان خراش به ارتفاع 170 متر قرار گرفته و می توانید از بالای آن، آب های آبی شفاف دریای مدیترانه را ببینید. این پنت هاوس با استخر شنای بی نظیر و آب بدون نمک پذیرای شماست. این خانه با حدود 3600 متر مربع فضا در 5 طبقه ساخته شده که برای هر طبقه نیز 5 آشپزخانه ساخته اند. فضای پارکینگ هم حدود 330 هزار دلار هزینه خواهد داشت.

The-Odeon-Tower-Penthouse

 • عمارت الیسون در آمریکا (Ellison Estate):

میلیادر معروف، لری الیسون نه تنها مالک این عمارت است بلکه تأثیرگذارترین خانه جهان خواهد بود. این عمارت بسیار زیبا در وودساید ایالت کالیفرنیا آمریکا قرار گرفته است. این عمارت فوق العاده زیبا مجموعه ای از چندین عمارت درون یک کاخ بزرگ است که در کنار دریاچه مصنوعی، چایخانه و حمام به خوبی می درخشد. بازدید و اقامت در این عمارت آرامش ابدی برای شما به همراه خواهد داشت.

Ellison-Estate

 • عمارت Seven the Pinnacle:

این عمارت 5300 متر مربعی که باید در لیست لاکچری ترین خانه های جهان نیز قرار بگیرد در دامنه های مونتانا قرار گرفته است. این عمارت بزرگترین ملک شخصی در جهان است که بخاطر زمین اختصاصی گلف و انجمن اسکی اختصاصی است. داخل عمارت Seven the Pinnacle حتی جذابتر و البته عجیبتر از نمای بیرون آن است. این کاخ لاکچری دارای 123 اتاق، 10 حمام و یک اسپا بزرگ و بسیار مجهز همراه با اتاق ماساژ، باشگاه ورزشی و شومینه و ده ها امکانات دیگر است.

Seven-the-Pinnacle

 • باغ های کنزینگتون آمریکا (Kensington Gardens):

باغ های کنزینگتون 19-18 در آمریکا که به نام قصر Nour هم می شناسند در دهه 1990 با قیمت 5 میلیون دلار خریداری شد. از آن سال به بعد این عمارت متروکه تبدیل به یک خانه رویایی چند میلیون دلاری تبدیل شده که ارزش آن هر سال به شکل تصاعدی افزایش پیدا می کند. این عمارت بسیار زیبا، مجهز به اتاق های لوکس همراه با تزیینات سنتی و تاریخی و باغ های آراسته شده در کل کاخ است که هوای مطبوعی در فصل گرما ایجاد می کنند. این کاخ سلطنتی با همان سنگ مرمرهای تاج محل بازسازی شده است. سالن آرایشگاه، استخر شنا، اسپا، حمام بخا و سونا و حمام بخار فنلاندی به همراه پارکینگ با ظرفیت 20 خودرو از دیگر امکانات این کاخ عظیم است.

Kensington-Gardens

 • کاخ چارتول در کالیفرنیا (Chartwell Mansion):

کاخ چارتول در سال 1935 ساخته شده که نمای سنگی آن سبب شهرت بسیار زیاد آن به عنوان کاخ خانواده کلامپت در دهه 1960 شد. این قصر که با سبک نئوکلاسیک فرانسه ساخته شده ارزشمندترین خانه در کالیفرنیاست. کاخ چارتول از لاکچری ترین خانه های جهان با مساحت بیش از 2000 متر مربع است که در زمینی به وسعت 4 هکتار قرار گرفته است. این کاخ با 26 اتاق شامل 11 اتاق خواب، سالن رقص، اتاق های رسمی، سرسراهای طاق دار و خزانه ای مخصوص نگهداری نوشیدنی های مختلف با ظرفیت 12 هزار بطری و اتاق غذاخوری مخصوص است. از امکانات کاخ چارتول می توان به باغ های هرس کاری شده، آبنماهای زیبا، زمین تنیس، استخر شنا به عمق 25 متر، مهمانپذیر مجزا و تونلی با دسترسی به مجموعه ای در زیرزمین و باغ زیر زمینی به ظرفیت 40 خودرو اشاره کرد.

chartwell-mansion

 • کاخ مانالاپان در فلوریدا (Manalapan Mansion):

از لاکچری ترین خانه های جهان که نمونه بارز خانه ای با تلفیق سبک های کلاسیک، امکانات و تفریحات مدرن است. این عمارت اولین بار در سال 2016 در لیست عمومی گران قیمت ترین خانه ها قرار گرفت. ارزش این ملک حدود 195 میلیون دلار است که باعث شده نه تنها زیباترین نمونه باشد بلکه گران قیمت ترین هم لقب بگیرد. امکانات این عمارت شامل 33 اتاق خواب، 47 حمام، گاراژ با ظرفیت 18 خودرو، سالن سینما و تئاتر، 3 آشپزخانه و اتاق نگهداری نوشیدنی ها به همراه یک باشگاه ورزشی، سالن زیبایی و دو استخر است. همچنین در این کاخ، زمین بولینگ، زمین تنیس، کارتینگ و زمین گلف مینیاتوری نیز به چشم می خورند. در ساخت این عمارت از دیگر لاکچری ترین خانه های جهان مثل خانه های رم، میلان، ونیز، فلورانس و ناحیه توسکانی بزرگ قرار گرفته است.

Manalapan-Mansion

جمع بندی مطالب

لاکچری ترین خانه های جهان را در این مطلب با یکدیگر بررسی کردیم که در کنار متراژ نسبتا بالا، امکانات و خدمات بسیار متنوعی هم دارند و زیبایی آنها حد و حدود ندارد. به همین دلیل بهترین گزینه برای ایده پردازی جهت پروژه های ساخت و ساز ساختمانی هم هستند.