سید ابراهیم رئیسی (زادهٔ ۲۳ آذر ۱۳۳۹) فقیه مسلمان و سیاستمدار مستقل ایرانی است، که از ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ به عنوان هشتمین رئیس‌جمهور ایران مشغول به کار است. سید ابراهیم رئیسی همچنین نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری است. سید ابراهیم رئیسی پس از گذراندن تحصیلات دورهٔ ابتدایی، دروس حوزوی را نخست در مشهد و از سال ۱۳۵۴ در قم ادامه داد.

رئیسی

همه با هم آماده برای تخریب آیت الله رئیسی

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی در نشست خبری هفتمین نشست کشورهای ضامن روند آستانه، اظهار کرد: در این نشست، تاکید بر حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه شد و بر این امر که حضور امریکایی‌ها در شرق فرات به هر بهانه‌ای هیچ وجهی ندارد، نیز تاکید صورت گرفت.

وی افزود: ضرورت دارد نگرانی‌هایی که در ادلب و دیگر نقاط سوریه وجود دارد با عزم همگان برطرف شود و یقین داریم که این عزم جدی حتما موفقیت آمیز است.

رئیسی با تاکید بر تداوم کمک‌های انسان دوستانه به مردم سوریه تا رفع مشکلات اقتصادی، اظهار کرد: در نشست هفتم، سران کشورهای ضامن روند آستانه بر رفع مشکلات معیشتی مردم سوریه تاکید کردند و نیز بر اینکه همه اقدامات باید بر تقویت حاکمیت سوریه منجر شود.

شریعتمداری:اصلی‌ترین حربه‌ای که علیه رئیسی بکار گرفته شد

رییس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در این نشست تاکید شد که حملات رژیم صهیونیستی ناقص قوانین بین‌المللی و حقوق انسانی است و باید متوقف شود.

رئیسی گفت: معتقدیم آنچه در این نشست گفته شد باید دنبال شود. ما فرمت روند آستانه را موفق و آن را در جهت حاکمیت سوریه می‌دانیم و بر ادامه آن تاکید داریم. همچنین بر ایجاد زمینه برای بازگشت هرچه سریعتر پناهندگان تاکید می‌کنیم.

رئیسی ادامه داد: امیدواریم همکاری کشورهای ضامن روند آستانه با کشورهای دیگر به ایجاد آرامش در سوریه منجر شود.