روزنامه لو فیگارو فرانسه روز چهارشنبه با اعلام "خبر بد برای مسافران تعطیلات"، نوشت: همانطور که شرکت ملی راه آهن دولتی فرانسه در روز دوشنبه اعلام کرده بود، ترافیک در روز جاری (۶ ژوئیه) به دلیل یک اعتصاب گسترده در فرانسه به شدت مختل شده است.

فرانسه

ترامپ به قهرمانی فرانسه واکنش نشان داد+عکس

بر اساس این گزارش، تمامی خطوطی که توسط این گروه اداره می‌شود، از جمله مسیرهای محلی با این چالش مواجه هستند.

شرکت ملی راه‌آهن دولتی فرانسه در مواجهه با مشکلات ترافیکی قابل‌توجهی که رخ داده، توصیه کرده است که مسافران در صورت امکان سفرهای خود را که برای این روز برنامه‌ریزی شده‌ است، لغو یا به تعویق بیاندازند.

شرکت ملی راه‌آهن دولتی فرانسه همچنین اعلام کرد: تمام مشتریانی که سفر آنها لغو شده باشد، از طریق پیامک نسبت به این امر مطلع شدند.

واکنش روزنامه لوموند فرانسه به درگذشت کیارستمی/عکس

لو فیگارو اضافه می‌کند: چهار اتحادیه در حوزه حمل و نقل ریلی فرانسه، برای تاثیرگذاری بر مذاکرات جاری در زمینه افزایش دستمزدها، خواستار برگزاری این اعتصاب ها شدند.

این روزنامه پرشمارگان فرانسوی، جنبش اجتماعی کارکنان راه‌آهن را برای شبکه حمل و نقل ریلی این کشور که در انتظار ثبت رکورد تابستانی و افزایش تقاضا برای سفر از این طریق است، بسیار بد ارزیابی می‌کند.

چند روز پیش نیز حدود ۱۰ درصد از تمام پروازهای فرودگاه "شارل دو گل" پاریس برای چندمین بار به دلیل اعتصاب کارکنان در اعتراض به پایین بودن دستمزدها لغو شد؛ روندی که در بسیاری از فرودگاه‌های فرانسه و دیگر نقاط اروپا نیز تکرار شده است.