شرکت ایران خودرو یکی از شرکت های خودروسازی ایرانی است. ایران خودرو به تازگی به تکنولوژی های جدیدی از خودرو سازی دست پیدا کرده است. ایران خودرو به تازگی خبر از تولید خودرو جدید برقی خودش داده است.

ری را ایران خودرو

واکنش به حضور ایران خودرو در مزایده سرخابی‌ها

وزیری که اخیراً یک کارت زرد از مجلس گرفته و زمزمه استیضاح او در وزارت پرحاشیه صمت پیچیده است. اینکه چطور برای چنین رویداد بزرگی که ایران خودرو و وزیر روی آن مانور تبلیغاتی زیادی داده بودند، چند بار خبرنگاران حوزه خودرو دعوت و سپس کل مراسم لغو می شود و حال بدون حضور هیچ رسانه تخصصی، محصولی رونمایی می شود که تا عرضه آن به بازار ماه ها زمان باقیمانده، از معماهایی است که شاید آن را بیشتر به "فرار از استیضاح" بتوان ترجمه کرد تا رونمایی از یک محصول جدید!

ری را چه خودرویی است؟

خودروی ری را کراس اوور ملی ایران خودرو است که روی پلتفرم IKP1 پیاده سازی شده و قرار است به دو پیشرانه TU5P که اخیراً روی تارا سوار شده با توان 113 اسب بخار و یا پیشرانه TC7 با توان 168 اسب بخار مجهز شود. البته همانطورکه گفتیم، ری را کماکان زمان زیادی تا عرضه به بازار دارد و با توجه به تغییرات و تجربیات قبلی این خودروساز جاده مخصوص، ممکن است بسیاری موارد فنی و یا تجهیزات در نظر گرفته شده برای این خودرو تغییر کنند.

سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو مسدود شد+ عکس

خودرویی بدون عکس

متاسفانه با توجه به اینکه در اقدامی کم نظیر، نه تنها رسانه های تخصصی حوزه خودرو در این مراسم مهم و برای اولین کراس اوور وطنی حضور نداشتند، بلکه سایت ایران خودرو نیز بعد از اتمام مراسم تنها یک عکس را از "رونمایی ری را" منتشر کرده که در آن تنها چهره های مدیرعامل ایران خودرو و شخص وزیر مشخص هستند و هیچ نمایی از خودرو در آن مشخص نیست. سوال اینجا است که اگر این خودرو در شرایطی است که نه تنها خبرنگاران بلکه خود ایران خودرو نیز نمی تواند عکسی از آن منتشر کند، پس کلاً چرا باید این خودرو رونمایی شود!؟

بروزرسانی در ساعت 18:30 تاریخ 5 خردادماه: عکس هایی از این مراسم به دست ما رسیده که در این مقاله برای شما بارگزاری کرده ایم. همچنین فیلمی که صدا و سیما از این مراسم تهیه کرده نیز بارگزاری شده است.