علت قطع شدن کامل صدای تلویزیون سامسونگ و نحوه رفع ایراد

قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ می‌تواند ناشی از نقص در بلندگوها و اتصالات ورودی تلویزیون باشد. برای آشنایی با روش حل این مشکل با ما همراه باشید.

علت قطع شدن کامل صدای تلویزیون سامسونگ

قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ؛ مشکلی نگران‌کننده

 علت قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ چیست؟ استفاده روزمره افراد از تلویزیون به خصوص در طول تعطیلات باعث می‌شود تا با ایجاد کوچک‌ترین خرابی، به دنبال حل آن باشند. تلویزیون‌های سامسونگ دارای کیفیت بسیار بالایی هستند اما این تلویزیون‌ها نیز ممکن است دچار مشکلی مثل قطع شدن صدا شوند. بهتر است بدانید که قطع شدن کامل صدای تلویزیون سامسونگ آن هم در شرایطی که سیستم پخش صوتی دستگاه شما فعال است جای نگرانی ندارد و ممکن است گاهی اوقات اتفاق بیافتد. با این حال این مشکل، دلایل دیگری نیز دارد که در این مطلب که توسط دیبا پشتیبان بعنوان نمایندگی تلویزیون سامسونگ در زمینه تعمیرات تهیه شده است با این دلایل و راهکارهای رفع آن‌ها آشنا می‌شویم.

ایراد در قطعات؛ عامل قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ

گاهی از اوقات قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ می‌تواند نگرانی زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در صورت بروز این مشکل باید علت این قطع شدن را در قطعاتی جستجو کنید که مربوط به تولید و پردازش تصاویر هستند.

اگر با قطع شدن تصویر کماکان صدای برنامه را دارید فقط باید به بررسی قطعاتی بپردازید که مربوط به تصویر هستند. به عنوان مثال در برخی از مدل‌های تلویزیون سامسونگ شما دارای تصویری بدون صدا هستید که این موضوع می‌تواند بع علت وجود نقص در خرابی نور پس زمینه یا همان بک لایت باشد.

تنظیمات مربوط به مکان تلویزیون برای حل مشکل قطع شدن صدا

با استفاده از کنترل تلویزیون می‌توانید وارد بخش تنظیمات مربوط به زبان و مکان بشوید. یکی از دلایل اصلی قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ اعمال تنظیمات بر روی موقعیت مکانی نادرست است. در صورتی که اطلاعات چندانی در این رابطه و نحوه ورود به این بخش از تنظیمات ندارید، می‌توانید از دفترچه راهنمای تلویزیون خود استفاده کنید.

قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ به دلیل خرابی بلندگو

گاهی از اوقات مشکل قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ به دلیل بروز خرابی در بلندگوهای تلویزیون است. در چنین شرایطی برای رفع مشکل باید به سراغ یه تکنسین ماهر بروید، زیرا تعمیر این موارد مربوط به قطعاتی سخت‌افزاری است.

معمولا در شرایطی که دلیل قطع شدن صدا بلندگوها باشند، قبل از اینکه مشکل به صورت کامل خود را نشان دهد صدایی شبیه به خش خش از تلویزیون شنیده می‌شود. اگر به نحوه وصل شدن سینما خانگی به تلویزیون در زمان نصب و راه‌اندازی دستگاه خود توجه کافی نداشته باشید، این موضوع خود می‌تواند یکی از دلایل تاثیرگذار در بروز این مشکل باشد.

خرابی برد؛ از دلایل قطع شدن صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ

یکی از اصلی‌ترین دلایل قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ و سایر برندهای موجود در بازار، اختلال در عملکرد برد اصلی است. اگر می‌خواهید با کارکرد این قطعه آشنا شوید؛ باید به شما بگوییم که برد اصلی در واقع قطعه‌ای که با استفاده از آن صدای تلویزیون دیکود شده مورد پردازش قرار می‌گیرد. در نهایت صدای دیکود شده به آمپلی‌فایر یا همان تقویت‌کننده ارسال می‌شود.

اتصال لپ‌تاپ با کابل HDMI؛ از دلایل کمتر مورد توجه قطعی صدا

یکی از مواردی که شاید بسیاری از خانواده‌ها در زمان بروز مشکل قطع شدن کامل صدای تلویزیون سامسونگ به آن توجه نکنند، اتصال لپ‌تاپ با کابل HDMI به تلویزیون سامسونگ است. برای حل این مشکل ابتدت به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از سالم بودن کابل  HDMI اطمینان حاصل کنید. سپس به سراغ تنظیمات مربوط به دستگاه و لپ‌تاپ خود بروید. در چنین حالتی بلندگوی لپ‌تاپ را در قسمت مربوط به تنظیمات بلندگو قرار دهید و تلویزیون سامسونگ را به عنوان پخش‌کننده‌ای پیش‌فرض قرار دهید.

توصیه‌هایی برای پخش دوباره صدا از تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ

گاهی از اوقات شما می‌توانید با انجام برخی از اقدامات ابتدایی مشکل قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ را به حداقل برسانید. البته شایان ذکر است که در بیشتر موارد این مشکلات نیازمند راهکارهای تخصصی هستند. اولین چیزی که باید آن را امتحان کنید، چرخه قدرت استاندارد به سبک قدیمی است. ابتدا بهتر است تلویزیون سامسونگ خود را خاموش کرده و اگر آن را به صورت دیواری نصب کرده‌اید، از دیوار جدا کنید.

یک دقیقه وقت بگذارید. سپس تلویزیون را مجددا به برق متصل کنید و چند بار آن را روشن کنید. مانند بسیاری از مشکلات سخت‌افزاری، خاموش روشن کردن غالبا می‌تواند مشکلاتی از این دست را به صورت موقت برطرف کند. مرحله دیگری که می‌توانید برای عیب‌یابی انجام دهید، تست تشخیص صدا در تلویزیون است. برای انجام این کار باید به منوی پشتیبان تلویزیون مراجعه کنید. برای انجام این کار لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا با استفاده از کنترل دستگاه گزینه منو را انتخاب کنید
  • به سراغ منوی پشتیبانی بروید
  • سپس گزینه "Self Diagnosis" و در نهایت "Sound Test" را انتخاب کنید

پس از اینکه این مراحل را به صورت کامل طی کردید، تلویزیون سامسونگ شما باید از بلندگوهای داخلی خود صدا پخش کند. اگر صدایی را می‌شنوید، پس مشکل قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ مربوط به اجزای تلویزیون نیست. اگر به هیچ عنوان صدایی به گوش نمی‌رسد، مشکل می‌تواند در اتصال صدا در خود تلویزیون یا بلندگوهای داخلی باشد.

تجربه چه می‌گوید

بر اساس تجربیات چندین ساله برخی دیگر از مشکلات نیز وجود دارند که می‌توانند بر روی کیفیت صدای خروجی دستگاه شما تاثیرگذار باشند. بهتر است از یک بلندگو یا نوار صوتی خارجی استفاده کنید. در اغلب موارد شما می‌توانید با استفاده از تغییر مسیر صدا به یک دستگاه دیگر مشکلات صدای تلویزیون سامسونگ خود را برطرف کنید. یکی دیگر از مواردی که لازم است بررسی کنید پورت‌های HDMI است.

ابتدا تمامی دستگاه‌های خود را از برق بکشید و مجددا آن‌ها را به پورت‌های مختلف تلویزیون وصل کنید. یکی از نکات بسیار مهمی که لازم است در این زمینه به آن توجه کنید، تمیزی و عاری از هرگونه آشغال بودن درگاه‌ها است. آن دسته از دستگاه‌هایی که با بلوتوث سازگار هستند ممکن است در مسیر‌یابی صوتی به شکل درست دچار اختلال شده باشند. اگرچه ممکن است از چنین ویژگی در زمان نصب تلویزیون استفاده نکرده باشید اما ممکن است خود همین موضوع سبب بروز خطایی در تلویزیون شما بشود که فرکانس بلوتوث را فعال کرده باشد.

رفع مشکل قطع شدن صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ

قطع شدن صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ؛ مشکلی پیچیده اما قابل حل

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای رفع مشکل قطع شدن کامل صدای تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ قبل از انجام هر کاری ابتدا با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید. زیرا اگر مشکل سخت‌افزاری باشد بدون کمک گرفتن از تعمیرکاران حل نخواهد شد. خوشبختانه تمامی راهنمایی‌ها و خدمات مرتبط به تعمیر مشکلات صدا در تلویزیون سامسونگ، در نمایندگی‌ها و مراکز معتبر ارائه خدمات پس از فروش سامسونگ مانند دیبا پشتیبان samsungposhtiban.com به متقاضیان این خدمات ارائه می‌‌شود. در این مراکز دستگاه و تجهیزات پیشرفته‌ای در اختیار تعمیرکاران است که باعث می‌شود آن‌ها مشکلات را به سادگی حل کنند. شما می‌توانید در هر کجای ایران که هستید با این مراکز تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید.