مدیریت کسب‌وکار و سازماندهی کارمندان وظیفه‌ای بسیار سنگین است که بدون استفاده از ابزارهایی برای برنامه‌ریزی، محاسبه حقوق و دستمزد، تنظیم لیست بیمه و... امکان‌پذیر نمی‌شود. به همین دلیل بسیاری از مدیران از ابزارها و نرم‌افزارهای مختلفی برای ثبت اطلاعات کارمندان، تنظیم لیست بیمه، محاسبه حقوق، مدیریت پرسنل دورکار و... استفاده می‌کنند اما متاسفانه بیشتر نرم‌افزارهای حضور و غیاب و مدیریت کارمندان از زبان فارسی پشتیبانی نکرده و کارایی چندانی برای کسب‌وکارهای ایرانی ندارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با بررسی انواع اپلیکیشن حضور و غیاب، بهترین آن‌ها را مشخص کرده و به مدیران و صاحبان کسب‌وکار معرفی کنیم. خبرهای خوبی در راه است؛ در ادامه همراه ما باشید!

مهم‌ترین ویژگی‌های اپلیکیشن حضور و غیاب

یکی از مهمترین مواردی‌که صاحبان و مدیران کسب‌وکار باید به آن توجه داشته باشند انتخاب ابزار و نرم‌افزارهای مناسب است؛ چراکه به این‌صورت می‌توان زمان رسیدگی به امور کارمندان را سرعت بخشیده و از بروز خطای انسانی جلوگیری کرد. اپلیکیشن حضور و غیاب یکی از بهترین ابزارهایی است که مدیران کسب‌وکار می‌توانند از آن برای مدیریت پرسنل دورکار و تمام‌وقت خود استفاده کنند. اما به نظر شما یک نرم‌افزار حضور و غیاب کاربردی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

۱

پشتیبانی از زبان فارسی

برخی از افراد تصور می‌کنند که با وجود تسلط مدیران کسب‌وکار به زبان انگلیسی، نیازی به استفاده از اپ حضور و غیاب فارسی‌زبان وجود نخواهد داشت. اما این تصور اشتباه است؛ چراکه اپلیکیشن‌های خارجی طبق تاریخ میلادی تنظیم شده و به همین دلیل برای مدیریت ادارات، شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی مناسب نیستند. در واقع کسب‌وکارهای ایرانی به اپلیکیشنی نیاز دارند که به تاریخ شمسی تنظیم شده باشد و تعطیلات رسمی کشور را شامل شود.

مدیریت پرسنل دورکار

پس از شیوع بیماری کرونا بسیاری از شرکت‌ها تصمیم گرفتند تا با برخی از کارمندان خود به صورت دورکاری همکاری کنند و با گذشت مدت‌زمان کوتاهی مشاهده کردند که با دورکاری کارمندان، بازدهی آن‌ها افزایش یافته و سود بیشتری حاصل می‌شود. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها این روند کاری را ادامه داده‌اند اما به این‌صورت مدیریت پرسنل دورکار نسبتاً دشوار می‌شود. بنابراین به یک نرم‌افزار حضور و غیاب نیاز است تا در کنار مدیریت کارمندان تمام‌وقت، بتوان پرسنل دورکار را نیز به‌درستی مدیریت نمود.

ساختار چندشعبه‌ای

بسیاری از شرکت‌های بزرگ شعبه‌هایی را در شهرهای مختلف ایران و دیگر کشورها تاسیس می‌کنند. بنابراین، به اپلیکیشن ثبت تردد و حضور و غیابی نیاز دارند که ساختاری چندشعبه داشته باشد و بتوان در آن شعبه‌های مختلفی را تعریف کرد.

بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب فارسی‌زبان

متاسفانه در ایران اپلیکیشن‌های زیادی برای حضور و غیاب کارمندان وجود ندارد اما معدود اپلیکیشن‌های موجود از امکانات کاملی برخوردار هستند. در این میان اپلیکیشن حضور و غیاب دایان بهترین نرم‌افزار حضور و غیاب آنلاین ایرانی است؛ چراکه از نظر امکانات و طراحی بسیار کامل است و حتی در مقایسه با نمونه‌های خارجی عملکرد بهتری دارد.

۲

از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم‌افزار حضور و غیاب دایان می‌توان به پشتیبانی از زبان فارسی، رابط کاربری ساده، ساختار چند شعبه‌ای، امکان مدیریت کارمندان تمام‌وقت و دورکار، راه‌اندازی سریع و آسان و... اشاره کرد. بنابراین، در این اپلیکیشن می‌توان برنامه کاری کارمندان را طبق تاریخ شمسی تنظیم کرده و به این‌صورت تعطیلی‌های رسمی کشور را در نظر گرفت. علاوه‌برآن ممکن است برخی از شرکت‌های خصوصی در روزهای مشخصی به‌غیر از پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی تعطیل باشند؛ در این شرایط می‌توان تعطیلی‌های مورد نظر را به اپلیکیشن اضافه کرده و از ثبت غیبت برای کاربران جلوگیری کرد. به عبارت دیگر نرم‌افزار حضور و غیاب کارا قابلیت شخصی‌سازی دارد و به همین دلیل مدیران می‌توانند با استفاده از آن مدیریت بهتری روی کارمندان خود داشته باشند.

مهم‌ترین امکانات اپلیکیشن حضور و غیاب دایان

از مهم‌ترین امکانات اپلیکیشن حضور و غیاب دایان می‌توان به مدیریت خودکار، ثبت ورود و خروج، تعریف شیفت کاری، مرخصی و ماموریت، محاسبه عملکرد، گزارش اضافه‌کار، درخواست مرخصی روزانه و ساعتی، گزارش غیبت، گزارش تاخیر، گزارش تردد و... اشاره نمود. در واقع این اپلیکیشن تمامی امکانات لازم برای مدیریت کسب‌وکارهای کوچک تا بزرگ را دارا است و به همین دلیل در تمامی شرکت‌ها، ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی قابل استفاده می‌باشد. جالب است بدانید که نرم‌افزار حضور و غیاب دایان به هیچ‌گونه سخت‌افزار و زیرساخت احتیاجی ندارد. بنابراین، می‌توان آن‌را در کوتاه‌ترین زمان ممکن راه‌اندازی و استفاده نمود. همچنین امکان ثبت‌نام رایگان اپلیکیشن دایان برای تمامی مدیران و صاحبان کسب‌وکار فراهم می‌باشد و این افراد می‌توانند پس از ثبت‌نام امکانات موجود در این اپلیکیشن را بررسی کرده و در صورت تمایل از آن استفاده کنند.

استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب دایان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مهم نیست کسب‌وکار شما در چه حوزه‌ای باشد یا چه تعداد کارمند تمام‌وقت، پاره‌وقت یا دورکار را استخدام کرده باشید، در هر صورت می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب دایان کنترل بهتری روی کارمندان و پرسنل خود داشته و از ایجاد خطای انسانی جلوگیری کنید. بنابراین، نرم‌افزار حضور و غیاب دایان را به شرکت‌های کوچک و بزرگ، اصناف و فروشگاه‌ها، کسب‌وکارهای چندشعبه‌ای، استارت‌آپ‌ها، فریلنسرها و... پیشنهاد می‌دهیم.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات کامل‌تر در رابطه با ویژگی‌ها و امکانات اپ حضور و غیاب دایان از شنبه تا چهارشنبه بین ساعت ۹ الی ۱۷ عصر با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۱۲۶۵۱ تماس گرفته و از کارشناسان مربوطه مشاوره‌ای کاملاً رایگان دریافت کنید.