خرید نهال بادام از بهترین ارقام موجود می تواند به احداث باغ بادام بسیار کمک کند. اگر تصمیم دارید باغ بادام راه اندازی کنید، یا حتی می خواهید باغ قدیمی خود را توسعه بدهید، نیاز دارید که انواع نهال بادام با بازدهی عالی را انتخاب نمایید. خرید نهال های بادام، یعنی همان ارقامی که با شرایط آب و هوایی منطقه شما سازگار باشند، یک مهارت است. نهال های بی کیفیت یا ناسازگار با شرایط اقلیمی باغ، چیزی جز ضرر برای باغداران به دنبال ندارد.

به همان اندازه که مراقبت از گیاهان و درختان در باغ مهم است، همان قدر هم خرید نهال بادام اهمیت دارد. یک باغ بزرگ یعنی نیازهای باغداران برای توسعه و افزایش بهره وری، بسیار قابل توجه است؛ چه بسا توجه به نیازهای درختان بادام در باغ، هزینه هایی را ایجاد می کند. بنابراین، خرید نهال باید طبق یک چک لیست انجام گیرد.

راهنمای کاربردی برای خرید نهال بادام و احداث باغ

کاشت نهال بادام در باغ، بسیار ساده تر از آن چیزی است که تصور می کنید؛ اما خرید نهال بادام، چیزی فراتر از این است؛ و به دقت زیادی نیاز دارد. برای راه اندازی باغ بادام می توانید انواع ارقام نهال بادام را بررسی کنید و بهترین نمونه را خریداری نمایید.

با ما همراه باشید تا فوت و فن های خرید نهال بادام و راه اندازی باغ را برایتان توضیح دهیم. این موارد می توانند یک راهنمای کاربردی برای علاقه مندان به باغداری به حساب بیایند.

قبل از خرید نهال بادام، باغ را آماده کنید

فرض می کنیم که شما یک باغدار هستید و می خواهید بهترین ارقام نهال بادام را بخرید؛ بهتر است برای استفاده حداکثری از زمان خود، ابتدا باغ را آماده کنید. چند مرحله مهم به شما آموزش می دهیم که قبل از خرید نهال بادام، حتماً اجرا کنید و سپس نهال ها را به باغ خود بیاورید.

برای درک بهتر مراحل آماده سازی باغ برای کاشت نهال های بادام، این قسمت را به صورت فهرست گونه معرفی می کنیم:

  • از آنجایی که بهترین فصل برای کاشت نهال های بادام، پاییز و زمستان است، توصیه می کنیم باغ را در فصل بهار، آماده کنید.
  • خاک باغ را به این صورت آماده سازی کنید؛ چمن ها و علف های هرز را از خاک بیرون بیاورید؛ با انتهای بیل، کلوخه ها را خرد کنید؛ این کار، بافت خاک را سست تر می کند. همچنین می تواند بستر را برای رشد ریشه ها فرآهم سازد.
  • در فصل بهار، پس از زیر و رو کردن خاک، بهتر است مقداری کودهای آلی به زمین اضافه کنید. برای شروع، کود کمپوست، بهترین انتخاب است. این کود را در حالتی اضافه کنید که زمین، مرطوب است اما خیس خیس نیست.
  • اگر لازم است زمین را آبیاری کنید. میزان خیس بودن یا مرطوب بودن خاک باغ برای کاشت نهال ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. قبل از خرید نهال بادام در این باره با فروشنده یا کارشناس نهالستان صحبت کنید.
  • نهال بادام را بخرید و به باغ بیاورید.
  • بر حسب نوع نهال که خریده اید، گودال های مناسب با عمق استاندارد حفر کرده و نهال ها را بکارید.

4 تا از بهترین ارقام نهال بادام برای راه اندازی باغ

4 تا از بهترین ارقام نهال بادام برای راه اندازی باغ

1-     خرید نهال بادام اصلاح شده

یکی از بهترین گزینه ها برای خرید نهال بادام، نهال های اصلاح شده هستند. این نهال ها دارای ویژگی های برجسته ای بوده که آنها را برای سودآوری باغ، مناسب ساخته اند. نهال بادام اصلاح شده در برابر آفت های گیاهی، بیماری ها و خشکی، مقاومت خوبی دارد. این ارقام را نباید در مناطقی بکارید که شرایط سردسیری و سرمازدگی در آنجا رخ می دهد.

2-     خرید نهال بادام زودبازده

با خرید نهال بادام زودبازده می توانید در اولین سال یا دومین سال پس از کاشت، باردهی نهال ها را شاهد باشید. برای آن دسته از باغدارانی که به توسعه باغ در سال های اولیه راه اندازی فکر می کنند، نهال های زودبازده، انتخاب خوبی هستند. نهال بادام آذر، نهال بادام تونو، نهال بادام فرانیس، نمونه ای این ارقام نهال هستند.

3-     خرید نهال بادام خوشه ای

خرید نهال بادام خوشه ای

یکی دیگر از انواع نهال بادام با بازدهی بالا، نهال های خوشه ای هستند. خرید نهال بادام خوشه ای نه تنها باعث رونق باغ می شود، بلکه در آینده می توانید به بهترین روش ها، باغ را توسعه بدهید. باردهی درختان بادام خوشه ای از هر نظر ایده آل است. در هر شاخه از این درختان، بادام ها به صورت خوشه ای و پربار رشد می کنند. بیشترین حجم تولید بادام از این ارقام را در سال پنجم شاهد خواهید بود.

4-     خرید نهال بادام دیرگل

بهترین انتخاب برای خرید نهال بادام، ویژه مناطق سردسیر، نهال بادام دیرگل است. زمان گلدهی و شکوفه دهی این نوع نهال ها، اوایل بهار است. بهترین نهال که می تواند با سرمای بهاره و زودرس مقابله کند، همین نوع نهال های بادام است. این را می توانیم یکی از مهم ترین مزایای خرید آن بدانیم.

اگر باغ بادام شما در منطقه ای قرار دارد که مستعد سرمای بهاره است و یخبندان ممکن است اتفاق بیوفتد، خرید نهال بادام دیرگل را پیشنهاد می دهیم. سرما می تواند شکوفه های بادام را از بین ببرد و درختان، محصول خود را از دست می دهند. وقتی این نوع نهال ها را در باغ می کارید، باید مراقب بیماری ها و آفت هایی باشید که به سراغ این درختان می آیند. مشورت با یک باغدار باتجربه یا کارشناسان نهالستان معتبر می توانید این مشکلات را پشت سر بگذارید.

خرید نهال باکیفیت و شناسنامه دار از نهالستان پالیز

خرید نهال باکیفیت و شناسنامه دار از نهالستان پالیز

تا به اینجای مطلب با انواع ارقام مناسب برای خرید نهال بادام آشنا شدید. حتماً به این موضوع مهم پی برده اید که انتخاب درست نهال ها می تواند نتایج بسیار لذت بخش داشته باشید و طعم شیرین سودآوری باغ بادام را به شما بچشاند!

به این ترتیب، بهترین و معتبرترین نهالستان در ایران را برای خرید نهال ها به شما معرفی می کنیم. نهالستان پالیز، مرجع تولید انواع نهال بادام، نهال گردو و نهال میوه است. این مجموعه حرفه ای با بیشتر از 50 سال سابقه درخشان در این زمینه توانسته نیازهای تمامی باغداران را برآورده سازد. بهترین ارقام نهال بادام را می توانید با خیال آسوده از این مرکز تهیه نمایید. نهال های بادام در این نهالستان، همگی شناسنامه دار و مجوزدار هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خرید نهال بادام، قیمت نهال بادام و خرید عمده نهال می توانید به وبسایت نهالستان پالیز www.paliznahal.ir مراجعه نمایید و با کارشناسان تماس بگیرید.

شماره تماس: واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز  ۰۹۰۲۱۸۳۲۳۹۳ – ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳

آدرس دفتر: آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۱۷ شهریور، نرسیده به تقاطع خیابان شهدا، شرکت پالیز

آدرس گلخانه: آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب؛ کمربندی شمالی؛ میدان ولایت؛ اتوبان ولایت