محدودیت در فضاهای نوشتاری مسئله‌ای است که همه ذهن‌های خلاق  بیش از یک بار از آن رنج برده‌اند. داشتن چشم اندازهای خلاقانه  همیشه تضمینی برای موفقیت واقعی نیست. راه های بی شماری برای کمک به تقویت خلاقیت ما وجود دارد، از جمله استفاده از تخته وایت برد برای ایده پردازی! در اینجا سه ​​روش وجود دارد که استفاده از تخته سفید می تواند به افزایش خلاقیت شما کمک کند:

نوشتن با دست به رشد خلاقیت کمک می کند

نوشتن با دست به رشد خلاقیت کمک می کند

جالب است که همه  افراد خلاق و سرشناس ظاهرا یک چیز مشترک دارند: آنها ترجیح می‌دهند تلاش‌های خلاقانه‌شان را با دست طراحی کنند که یک دلیل روانشناختی پشت روش های آنها وجود دارد؛ وقتی می نویسیم، یک مدار عصبی منحصر به فرد به طور خودکار فعال می شود. یک تشخیص اصلی از ژست در کلام نوشته شده وجود دارد، نوعی تشخیص توسط شبیه سازی ذهنی در مغز شما و به نظر می رسد که این مدار به روش های منحصر به فردی که ما متوجه نشده بودیم کمک میکند. یادگیری آسان تر می شود.

نوشتن، عملکردهای امواج مغزی منحصر به فردی را ایجاد می کند که در نهایت نحوه درک ما از اطلاعات را تغییر می دهد.نوشتن با دست به ما کمک می کند تا تمرکز خود را بر آنچه مهم است حفظ کنیم، زیرا مغز حرکات دست را هنگام نوشتن تفسیر می کند.

حالا به این فکر کنید زمانی که با یک گروه طوفان فکری می کنید، آیا همیشه ایده ها و اطلاعات را ثبت نمی کنید؟ یادداشت کردن این افکار روی یک سطح بزرگ سفید باعث می‌شود که ایده‌های تازه تری به دهنتان خطور کنند، این کار بحث گروهی را تسهیل می‌کند. به عنوان یک گروه، می‌توانید آنچه را که روی تخته وایت برد نوشته اید، تفسیر کنید، در حالی که به طور همزمان سعی می‌کنید مشکل یا راه‌حل را در ذهن خود حل کنید.

شما می توانید برای سفارش تابلو وایت برد و ماژیک با کیفیت با مناسب ترین قیمت به وبسایت شیدکو shidco.org  برای خرید لوازم آموزشی مراجعه کنید.

نوشتن با ماژیک وایت برد آبی رنگ  به تقویت خلاقیت کمک می کند

نوشتن با ماژیک وایت برد آبی رنگ  به تقویت خلاقیت کمک می کند

بله، شما آن را درست خواندید. استفاده از ماژیک وایت برد آبی در واقع بهره وری مغز را بهبود می بخشد! در مطالعه ای که توسط دانشگاه بریتیش کلمبیا انجام شد، تأیید شد که رنگ های قرمز و آبی عملکرد مغز را بهبود می بخشد. این مطالعه نشان داد که رنگ قرمز به افزایش توجه به جزئیات کمک می کند، در حالی که آبی برای کمک به افزایش تفکر خلاق مناسب است.

موضوع استفاده از ماژیک های وایت برد آبی رنگ، محدود به پرورش ذهن خلاق نیست، رنگ آبی منجر به کارکرد بهتر مغز می شود و برای همین است که مدارس و دانشگاه ها، بیشتر ماژیک ابی رنگ می خرند. شما هم می توانید خلاقیت های آبی رنگ خود را با ماژیک های وایت برد شیدکو امتحان کنید.

رنگ آبی چیزی است که ما اغلب آن را با مفاهیم آرامش بخش، مانند اقیانوس یا آسمان آبی مرتبط می کنیم. بنابراین، از این نظر، ممکن است تصور اینکه رنگ دارای نوعی قدرت روانی بر خروجی خلاقانه فرد است، چندان دور از ذهن به نظر نرسد. اگر به گذشته نگاه کنیم که چگونه در دوران جوانی به ما یاد داده بودند که مطالعه کنیم، ممکن است به یاد بیاورید که برای حفظ اطلاعات، دستورالعمل‌های مطالعه کد رنگ و برگه‌های یادداشت را به شما آموزش داده‌اند. اینجا هم همین ایده است. به جز استفاده از رنگ‌های فردی برای تقویت ایده‌های خاص، ما به سادگی به حضور روانی رنگ آبی برای تقویت فعالیت خلاقانه تکیه می‌کنیم.

خلاقیت به روش سرگردانی ذهنی؛ به ما اعتماد کنید، این چیز خوبی است

Doodling  یا سرگردانی ذهنی چیزی به نظر می رسد که بی نظم است - اما در واقع آنقدرها هم بد نیست. doodling در واقع چیز خوبی است. دودلینگ به مغز کمک می‌کند تا الگوهای فکری برانگیزاننده تولید کند و به افکار خلاقانه عمق بیشتری بدهد.

این مفهوم از طریق مطالعه دیگری که توسط دانشگاه بریتیش کلمبیا انجام شده است، تقویت شده است. نظریه‌پردازان در این مطالعه پیشنهاد کردند، «سرگردانی ذهن، حالت ذهنی منحصربه‌فردی را برمی‌انگیزد که ممکن است به شبکه‌های مغزی مخالف اجازه دهد تا با هم همکاری کنند». بنابراین روند فکر خود را به عنوان دو صفحه از یک مقاله تصور کنید که هر قطعه نشان دهنده یک ایده منحصر به فرد است که به خودی خود برجسته است. افکار ما به شیوه ای بسیار مشابه کار می کنند. هر چه ذهن ما زمان بیشتری را صرف سرگردانی کند، فرآیند فکر ما فعال تر می شود.  روی وایت برد همه افکار سرگردان خود را بنویسید و همه را با هم ببینید. در واقع ما می‌توانیم به طور همزمان به چندین چیز فکر کنیم و فرصت‌هایی برای ارتباط بین افکارمان ایجاد کنیم و در نتیجه خلاقیت را افزایش دهیم.