لادن طباطبایی ایرانی متولد 9 اردیبهشت 1349 در تهران و فارغ التحصیل رشته بازیگری از دانشگاه هنرهای زیبا دانشگاه تهران میباشد.همسر لادن طباطبایی  سعید تهرانی کارگردان ، تهیه کننده و بازیگر است.سها که به بیماری اوتیسم مبتلاست به همراه لادن طباطبایی در امریکا زندگی می کنند.

لادن طباطبایی

ماجرای کامل مهاجرت لادن طباطبایی به آمریکا

بیوگرافی  لادن طباطبایی

لادن طباطبایی ایرانی متولد 9 اردیبهشت 1349 در تهران و فارغ التحصیل رشته بازیگری از دانشگاه هنرهای زیبا دانشگاه تهران میباشد.

 همسرش سعید تهرانی کارگردان ، تهیه کننده و بازیگر است.او مادر 2 فرزند است، پسری 23 ساله به نام شاهین و دختری 7ساله به نام سها..

او مادری جدی و مهربان است و با پسرش شاهین، بیشتر دوست و رفیق است. یک دلیلش هم شاید فاصله سنی کم اوست با پسرش. لادن طباطبایی حوالی 20 سالگی مادر شده.

لادن طباطبایی با ورود به دانشکده هنرهای زیبا فعالیت هنری خود را آغاز کرد. او دوره سه ماهه کارگاه آزاد فیلمسازی را زیر نظر فریدون جیرانی و فرخ انصاری گذراند و فعالیت دانشجویی را در زمینه تئاتر عروسکی، کارگردانی عروسکی و عروسک گردانی دنبال کرد.

او همزمان در نمایش های مختلف دانشجویی شرکت کرد و پس از آن به صحنه تئاتر حرفه ای راه یافت. تئاتر «لیلی بی مجنون» را در مقام نویسنده و کارگردان و بازیگر به اجرا درآورد و جایزه برگزیده جشنواره تئاتر کوثر را از آن خود کرد. او همچنین بازیگر برگزیده از دوازدهمین جشنواره تئاتر شد. لازم به ذکر است طباطبائی در سال 1379 موفق به ساخت فیلمی کوتاه (24 دقیقه) با عنوان «تار و پود» شد. 

او تاکنون موفق به دریافت جوایز متعدد در سینما و تئاتر شده است. در تاریخ 17 شهریور 1391 لادن طباطبایی در برنامه هفت اعلام کرد که قصد دارد برای همیشه از سینما و تلویزیون خداحافظی کند.

لادن طباطبایی پاسخ ادعای همسر سابقش را داد + عکس

جوایز و دستاوردها

بازیگر برگزیده از دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر فجر برای نمایش سورنا و مادر لوک

بازیگر برگزیده جشنواره تاتر کوثر، برای نمایش لیلی بی مجنون

بازیگر برگزیده شبکه تهران برای فیلم تلویزیونی بلند گریه کن

بازیگر برگزیده جشنواره ویدیویی کوثر برای فیلم تلویزیونی بلند گریه کن

بازیگر برگزیده آفاق فیلم برای فیلم تلویزیونی گامی در تاریکی

لادن طباطبایی و پسر بزرگش + عکس

لادن طباطبایی