سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران، با انتشار بیانیه‌ای نام ۵۰ نفر از روانشناسانی که بصورت غیر قانونی فعالیت می‌کنند را آورده است. این درحالی است که تعدادی از این افراد در اینستاگرام دنبال کننده‌های بسیاری دارند. انتشار اسامی افراد غیر روانشناس فاقد مجوز از سوی سازمان نظام روانشناسی که در آن نام محمود انوشه، فرهنگ هلاکویی، ایمان سرورپور و علیرضا شیری در این لیست ۵۰ نفره میباشد.

هنوز تعرفه‌های پزشکی ابلاغ نشده / برای کم لطفی به کادر درمان در مورد کرونا زود است !

روانشناسی

در متن این بیانیه آمده است:" به اطلاع مردم عزیز کشورمان میرساند،بر طبق تبصره ۳ ماده ۴ و ماده ۵ قانون تشکیل سازمان از مراجعه به افراد فاقد شماره نظام روان شناسی و مشاوره جهت مشاوره روان شناسی یا کلاس‌های آموزشی حضوری و آنلاین خودداری نمایید. در ضمن این لیست اولیه است. بقیه افراد فاقد مجوز در آینده بروز رسانی خواهد شد."

این درحالی است که بسیاری از این افراد که خود را تحت عنوان روانشناس معرفی کردند در شبکه‌های مجازی از جمله اینستاگرام دنبال کننده‌های بسیاری دارند و کلاس‌های متعددی را برای مراجعه کنندگان خود برگزار می‌کنند. شهرت تعدادی از آنها به حدی است که طرفدارانشان کتاب‌ها و فایل‌های سخنرانی آنها را می‌فروشند.

فرهنگ هلاکویی، محمود انوشه، ایمان سرورپور، علیرضا شیری از  جمله افرادی هستند که نام آنها در این لیست آمده است.