مرسدس بنز یکی از شرکت هایی پرطرفدار و محبوب جهانی است. اصالت مرسدس بنز آلمانی می باشد. و مرسدس بنز به تازگی از خودرو جدید خودش رونمایی کرده است.

مرسدس بنز 300SLR

شاهکار جدید مرسدس بنز/عکس

پیش از این رکورد گران‌ترین خودرو جهان در اختیار یک دستگاه فراری 250 GTO‌ مدل 1963 بود که در سال 2018 توسط بنیان‌گذار و مدیر عامل WeatherTech، دیوید مک نیل، به قیمت 70 میلیون دلار خریداری شد.

باید توجه داشت که مرسدس بنز 300SLR یک خودرو غیرقابل تعویض محسوب می‌شود، چرا که این خودرو کلاسیک یکی از ارزشمندترین گنجینه‌های موزه مرسدس بنز محسوب می‌شود و فروش آن مبلغ قابل توجهی را در مقایسه با بودجه سالانه موزه مرسدس بنز شامل نمی‌شود. به گفته بنز، مبلغ حاصل از فروش مرسدس بنز 300SLR برای تاسیس صندوق مرسدس بنز استفاده خواهد شد که وظیفه آن ارائه بورسیه‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه محیط زیست و کربن زدایی برای جوانان است.

عکس / مرسدس بنز درپیتی

به گفته اولا کالنیوس، مدیرعامل گروه مرسدس بنز، با صندوق مرسدس بنز ما می خواهیم نسل جدیدی را تشویق کنیم که راه های خلاقانه رودولف اولنهاوت را دنبال کند و توسعه دهند. فن‌آوری‌های جدید شگفت‌انگیز با کمک این صندوق توسعه خواهند یافت، به‌ویژه آن‌هایی که از هدف حیاتی کربن‌زدایی و حفظ منابع حمایت می‌کنند.

بررسی مرسدس بنز SL۵۰۰ و پاگودا