محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران درخصوص نشست امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز طرح اصلاح قانون نظام صنفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ۳ ماده از این طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

مجلس شورای اسلامی

پخش زنده اینترنتی مجلس شورای اسلامی

وی افزود: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون در جریان بررسی طرح مذکور مزایا و معافیت‌های واحدهای تولیدی به واحدهای تولیدی صنفی نیز تسری پیدا می کند.

سخنگوی کمیسیون جهش تولید مجلس اظهار داشت: بر اساس این مصوبه کارگروهی متشکل است از وزارتخانه‌های سمت و اقتصاد و نیز دستگاه اجرایی مربوط به این بخش مصادیق معافیت‌ها و مزایای در نظر گرفته شده برای واحدهای تولیدی که بناست به واحدهای تولیدی صنفی نیز تسری پیدا کند را تعیین می‌کنند.

عکس دیده نشده از رهبر انقلاب در مجلس شورای اسلامی

زنگنه خاطرنشان کرد : همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون در جریان بررسی طرح اصلاح قانون نظام صنفی بنا شد تا آیین نامه چگونگی پرداخت جرائم و هزینه‌های پلمپ و فک پلمپ واحدهای صنفی در کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد و دادگستری مشخص شود.

وی افزود: بر اساس این مصوبه بنا شد تا درآمدهای حاصل از جرائم واحدهای تولیدی و پرداخت هزینه‌ها و فک پلمپ این بخش به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز شده و در بودجه‌های سنواتی به نیروی انتظامی اختصاص پیدا کند.

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس اظهار داشت: همچنین در جلسه امروز طرح اصلاح قانون معدن مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به دلیل کمبود وقت ادامه بررسی‌ها درباره این طرح به جلسات بعد موکول شد.

مراسم ختم والده نایب‌ رئیس اول مجلس شورای اسلامی