سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دوشنبه درباره آخرین تحولات سیاسی مربوط به لبنان و منطقه سخنرانی کرد. سید حسن نصرالله در ابتدای سخنان خود به عملیات استشهادی فلسطینیان اشاره کرد و گفت که با تمام احترام در کنار قهرمانی مردم فلسطین به خاطر ایجاد زندگی شرافتمندانه و آزادی مقدسات امت اسلام می‌ایستیم.

سید حسن نصرالله

سرتیم حفاظت "سید حسن نصرالله" کیست؟+ تصاویر

وی ادامه داد: آنچه امروز در فلسطین اشغالی جریان دارد دارای مولفه‌های زیادی درباره مساله نبرد با رژیم صهیونیستی و آینده این رژیم غاصب است.

به گزارش العالم، سید حسن نصرالله افزود: از همه ملت‌های جهان اسلام به ویژه در لبنان می‌خواهم که به طور گسترده در فعالیت‌های مربوط به روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماره رمضان شرکت کنند.

نصرالله گفت: جنایت‌های رژیم صهیونیستی تنها فلسطینی‌ها را در مقاومتشان مصمم‌تر خواهد کرد. آنچه که در فلسطین اشغالی اتفاق می افتد، معانی زیادی درباره جنگ با دشمن و آینده رژیم اسرائیل دارد.
نصرالله تأکید کرد: کسانی که بر روی شکست ملت فلسطین حساب باز کرده‌اند، در توهم به سر می‌برند.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: مقاومت در نبرد آوریل ۱۹۹۶، توانست معادله حمایت از غیر نظامیان در برابر تجاوزات اسرائیلی را بر دشمن تحمیل کند و این معادله کماکان به لطف مقاومت ادامه دارد.
وی با بیان اینکه برخی سفارتخانه‌ها برای تحقق اهداف حامیان خود در انتخابات، در تلاش برای به تعویق انداختن انتخابات بودند، تصریح کرد: می‌توانیم این را اعلام کنیم که سفارت آمریکا در بیروت بیشترین تلاش برای به تعویق انداختن تاریخ انتخابات را داشته است.

عکس/ سید حسن نصرالله در لباس رزم