یک. سال 1400 و به تعبیری قرن جاری در واپسین ساعات است. سالی که گذشت برای ملت ایران افت‌وخیزهای فراوانی داشت. انتخابات پرشور خردادماه، تغییر دولت و به‌تبع آن تغییر بسیاری از رویکردها در مذاکرات خارجی و سیاست داخلی، بهره مندی تمام اقشار مردم از واکسن و به افسار کشیدن اسب سرکش بیماری کووید 19 و مذاکرات وین، ازجمله مهم ترین رخدادهای سال 1400 بوده است.
تا چند روز دیگر، سده ای از سر ما می گذرد که در آن، پدران و مادران انقلاب کرده اند و حکومتی الهی را به‌جای طواغیت بر منصب نشانده اند، بهترین فرزندان ملت با خون خود، از نهالی که کاشته اند، حراست نموده اند و در تمام پیچ وخم ها، گام اول انقلاب محکم برداشته‌شده است.
دو. در سال جاری، من و همکارانم در روزنامه« رسالت»، نزدیک به 300 شماره را تقدیم نگاه دقیق و پرمهرتان کرده ایم. از این تعداد، بیش از هفتاد درصد عناوین نخست روزنامه، موضوعات اجتماعی، مسائل اقتصادی و معیشتی، حوزه های زیست محیطی و یا دغدغه های یک قشر و صنف خاص همچون معلمان، خانواده سلامت، محیط بانان، بیماران و به ویژه اقشار محروم بوده است.
افتخار ما، قلم زدن و نوشتن برای شماست و خود را مدیون و از مردم و برای مردم می دانیم و در رفت وآمد دولت ها، مجالس و جریان ها هم، اثبات کرده ایم که جز مردم، وامدار هیچ حزب و جریان و گروهی نیستیم. بنا بر آمارها، به لطف الهی و محبت مخاطبان روزنامه «رسالت»، تعداد خوانندگان این روزنامه در سال جاری، افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشته و جایگاه روزنامه «رسالت» در رتبه بندی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با رشد سی نمره ای نسبت به ارزیابی پیشین، در جمع روزنامه های برتر ایران رسیده است.

سه. انتظار می رود که 1401، سال گشایش برای ملت ایران به ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت باشد که البته برخی روزنه های آن از هم اکنون نمایان است.
پایان همه گیری کرونا، ثبات در بازارها، افزایش ارزش پول ملی، به ثمر رسیدن مذاکرات بین المللی، گسترش رویکرد نگاه به شرق و به ویژه همسایگان، رشد اقتصادی 8 درصدی، تورم تک رقمی، شفافیت در سامانه های اداری، استخدامی و مالی و افزایش جذب سرمایه داخلی و خارجی، از عمده توقعات و انتظارات ملت ایران در سال 1401 است.
ناگفته پیداست که برخی از این انتظارات، به ویژه اعداد و ارقام اقتصادی مطرح‌شده، ازجمله وعده های رئیس جمهور محترم در ایام انتخابات ریاست جمهوری بوده است.
چهار. آخرین جمعه سال، مقارن شده با میلاد موعود آخرالزمان و بهار طبیعت و روزها، مقارن شده با ربیع الانام و نضرة الایام. خوش آن‌که حال‌وروز دل ما نیز به برکت این تقارن، به احسن الحال مبدل شود و بهار حقیقی بشریت، تحقق یابد.