برای خیلی ها این سوال پیش می آید که اگر من گوشی را آپدیت کنم اطلاعات من از بین میرود؟ یا نه؟ خیر وقتی شما گوشی هوشمند را آپدیت کنید کمپانی این گوشی می‌داند که شما در حین استفاده از گوشی هستید و به خاطر همین گوشی به هیچ عنوان به تنظیمات کارخانه بر نمی گردد و در واقع همان گوشی است ولی در بخش سیستم عامل کمی به روز تر میشود و تمامی اطلاعات شما درون این گوشی حفظ می شود.

نکات آپدیت موبایل

چگونه با سرعت، آپدیت های ویندوز 10 را غیر فعال کنیم؟

نکته مهم اینجاست که اگر شما یک آپدیتی را دریافت کردید و در اواسط نصب کردن این آپدیت اتفاقاتی بیفتد برای مثال خاموش شدن گوشی و یا تمام شدن باتری،می‌تواند اتفاقات بسیار بدی بی افتد و نه تنها به روز رسانی نصب نمیشود بلکه نسخه قبلی که روی گوشی شما وجود داشته است هم دچار مشکل می شود و احتمال اینکه اطلاعات شما از بین برود بسیار بالا است.

توصیه های مهم

اتصال گوشی به شارژر

پس یکی از توصیه‌های مهم این است که زمانی که شما می‌خواهید یکی از آپدیت های سیستم عامل گوشی خود را نصب کنید حتماً حتماً گوشی خود را به شارژر وصل کنید و یا حداقل گوشی شما بالای ۷۰ درصد شارژ داشته باشد.

البته یکی از ویژگی‌های خوب برخی از گوشی های هوشمند این است که اجازه نمی‌دهند کاربر با باتری در حال خاموش شدن و یا درصد پایین آپدیت را بر روی گوشی خود نصب کنند.

یکی از نکات مهم دیگر در رابطه با آپدیت گوشی این است که شما قبل از نصب آپدیت روی گوشی خود حتماً یک بکاپ از اطلاعات خود داشته باشید. میتوانید برید درون قسمت Setting گوشیتون در قسمت Cloud and accounts روی گزینه Backup and restore می توانید با این گزینه روی جیمیل خود یک بکاپ از اطلاعات شخصی خودتان بر روی گوشی هوشمندتان داشته باشید که شامل تمامی عکس ها،ویدیو ها،آهنگ ها،مخاطبین،پیام ها و …. میشود.

که اگر بعد از نصب به مشکل خوردید می‌توانید دوباره آن را بر روی گوشی خودتان restore کنید. آیا می‌توانید از طریق کامپیوتر شخصی خودتان با استفاده از نرم افزارهایی که وجود دارد یک بک آپ کلی از تمامی قسمت های گوشی خودتان بگیرید.

کدام گوشی‌های هوآوی در ماه مارس آپدیت EMUI 10 را دریافت می‌کنند؟

مراجعه به اهل فن

توصیه : یکی از بهترین راه ها که ایمنی کار را بسیار بالا می برد این است که شما برای آپدیت گوشی و یا تبلت خود به یک متخصص نرم افزار مراجعه کنید. زیرا این متخصصان روزانه گوشی های زیادی را آپدیت می کند و تجربه بیشتری از شما دارند و احتمال بروز مشکل پیش آمدن برای گوشی شما بسیار کم میشود و در هنگام بروز مشکل تمامی عواقب را باید آن متخصص نرم افزار جبران کند.

پس بهتر است با پرداخت مبلغی اندک به یک متخصص نرم افزار مراجعه کنید تا با خیال راحت و آسوده گوشی شما را آپدیت کند و نگرانی برای از دست رفتن اطلاعات و یا خرابی گوشی نداشته باشید.

بروزرسانی اندروید P : این گوشی ها آپدیت اندروید P را دریافت می کنند

غیرفعال کردن برنامه های مشکل دار

برنامه های مشکل دار را در هنگام بروز رسانی غیرفعال و یا حذف کنید زیرا بعضی از برنامه‌ها که روی گوشی شما هستند با سیستم عامل شما همخوانی ندارند و اصلاً سازگار نیستند و برای برنامه آپدیت جدید وجود ندارد. از این رو می‌تواند در هنگام نصب آپدیت سیستم عامل بر روی گوشی در هنگام مواجه شدن خطای از این برنامه نصب آپدیت به طور کلی دچار مشکل شود و روی یک صفحه سیاه بماند تا گوشی خود را فلش کنید ایا گوشی برای همیشه خاموش شود.

پس بهتر است شما قبل از آپدیت برنامه های مشکل دار را به صورت کلی حذف کنید برنامه‌ای برای جایگزین آن انتخاب کنید.
بعد از اینکه شما تمامی این مراحل را انجام داده اید می توانید با وارد شدن به پنجره تمامی اطلاعاتی که در مورد گوشی و سیستم عامل اندرویدی تان به شما می دهد رای داشته باشید مانند نسخه اندروید،مدل گوشی،نرم افزارها،به روز رسانی ها و….. .

نقد و بررسی آخرین آپدیت اپلیکیشن‌های موبایل