زیباسازی صورت با تزریق چربی یکی از عمل‌هایی است که بسیاری از مشکلات و انحرافات صورت را درمان می‌کند. در صورتی که گاهی برخی از تزریق چربی به صورت خود باعث عدم قرینگی صورت می‌شود که از آنجایی که تزریق چربی روشی کاملاً بی خطر است به راحتی عدم قرینگی احیا می‌شود.

دلایلی که باعث انتخاب روند تزریق چربی برای پوست صورت می‌شود، یکی از آنها بدین صورت است که با گذشت زمان ویژگی‌ها صورت از دست می‌روند، پس چربی صورت که باعث جذابیت و با طراوت می‌شود، به مرور زمان صورت آنها را از دست می‌دهد، در نتیجه صورت رنگ پریده و شکست خورده به نظر می‌رسد و چین و چروک‌های زیادی را مشخص می‌کند. لیکن بهتر است که برای انجام فرآیند تزریق چربی صورت به یک پزشک حاذق مراجعه کنید تا هیچ کدام از عوارض تزریق چربی را بعد از روند درمان تجربه نکنید. فرآیند تزریق چربی به صورت از طریق مرکز کلینیک دکتر لاغری، زندگی را دوباره به چهره شما بازمی‌گرداند و باعث عالی جلوه دادن صورت شما می‌شود.

آنچه باید بدانید این است که عدم تقارن صورت بسیار رایج است. تقریباً هر فرد بعد از تزریق اولیه خود عدم تقارن را تجربه می‌کند، با این حال، در برخی بیماران این عدم تقارن صورت بعد از تزریق چربی تفاوت بسیار آشکار دارد. اگر از گروه دوم هستید، جای نگرانی نیست؛ زیرا در مرکز تزریق چربی دکتر لاغری پزشکان متعددی برای رفع عدم تقارن زاویه صورت وجود دارند.

عدم قرینگی بعد از تزریق چربی بر اثر چیست؟

عدم قرینگی بعد از تزریق چربی بر اثر چیست؟

انتقال چربی یکی از تکنیک‌هایی است که برای رفع نواقض و بخش‌های گود استفاده می‌شود. هدف از تزریق چربی اصلاح ناهمواری‌ها، تغییر شکل و کانتور به هر دو سمت صورت است. به همین دلیل ممکن است تعدادی از بخش‌های صورت بسته به بافت سلولی سریع‌تر چربی‌های منتقل شده را جذب کنند و باعث ایجاد عدم تقارن در دو سمت صورت ‌شوند. به طور کلی آناتومی طبیعی صورت همه افراد دارای قرینه نیست و قبل از تزریق چربی همه نتیجه به میزان انتظارات شما بستگی دارد. در نهایت، هدف این است که صورت متقارن با اندازه و شکلی که می‌خواهید را شما در آیینه ببینید.

یکی از پرکاربردترین روش‌ها در زمینه زیبایی شناسی پزشکی، استفاده از پرکننده‌های مبتنی بر روش انتقال چربی است. تزریق چربی، یکی از محبوب‌ترین ابزارهای صنعت مبارزه با پیری است که کاربردهای زیادی دارد، از رفع خطوط و چین و چروک­های صورت گرفته تا حجیم شدن لب‌ها، شفاف سازی استخوان گونه و ایجاد زاویه سازی روی صورت را دارد. ماندگاری تزریق چربی کاملاً بسته به روش انتخابی پزشک است و نمی‌توان مدت زمان مشخصی را برای آن شرح داد.

مراقبت‌های پیش و پس از تزریق چربی به نقل از کلینیک دکتر لاغری

مراقبت‌های پیش و پس از تزریق چربی به نقل از کلینیک دکتر لاغری

برای مراقبت‌های قبل از تزریق بهتر است که در جلسه قبل از تزریق از سؤالات و نگرانی‌های خود با پزشک سخن بگویید. قبل از شروع روند درمان بهتر است که دکتر انتظارات شما را نسب به اهمیت تقارن صورت بداند. اگر برای روند درمان خود دچار نگرانی هستید باید از جراحی ماهر و حرفه‌ای کمک بگیرید. بعد از انتخاب پزشک و مرکز تزریق چربی در تهران باید از مراقبت‌های ذیل که پس از تزریق چربی آگاه باشید‌.

  • برای کاهش تورم و کبودی تا 3 روز پس از جراحی از کمپرس یخ استفاده کنید. برای نواحی اهداکننده چربی نیز بیمار می‌تواند از این روش برای کاهش عوارض استفاده کند.
  • امکان عدم تقارن در محل‌های تزریق وجود دارد و این امری طبیعی و موقتی تلقی می‌شود و در مدت زمان بیش از سه روز از بین می‌رود.
  • برای کاهش تورم ناشی از تزریق، مصرف نمک باید کاهش یابد.
  • در طول دوره نقاهت از انجام کارهای سنگین خودداری کنید. در مورد تمرینات آسان ورزشی، بیمار می‌تواند آنها را پس از یک دوره زمانی بین یک تا دو هفته انجام دهد، همچنین تمرینات سخت ورزشی را بیمار می‌تواند پس از یک دوره زمانی بین 4 تا 6 هفته انجام دهد.

اصلاح عدم قرینگی صورت بعد از تزریق چربی

جراحی پلاستیک معمولاً به عنوان یک روش آزمایش شده و واقعی برای داشتن ظاهری بهتر در نظر گرفته می‌شود. میلیون‌ها نفر هر سال زیر تیغ جراحی می‌روند تا بدن و صورت خود را زیبا کنند و سرنوشت خود را به جراحانی که این روش‌ها را انجام می‌دهند، می‌سپارند؛ اما متأسفانه، گاهی جراحی پلاستیک به عنوان تجربه بد برای افرادی اتفاق می‌افتد و نتایج نامناسب را برای بیماران به همراه می‌آورد. در برخی موارد، ممکن است به جراحی بیشتری نیاز باشد تا اشتباه رخ داده اصلاح شود.

تنها دلیل ایجاد عارضه عدم تقارن میزان جذب چربی‌های در قسمت صورت است، به بیان ساده‌تر زمانی که تزریق انجام می‌شود، سلول‌ها برای جذب بافت‌های چربی شروع به فعالیت می‌کنند و گاهی ممکن است بر اساس همین میزان جذب و ماندگاری تزریق چربی نتوان مانع از عدم قرینگی صورت شد. گاهی عدم قرینگی صورت بسیار جزئی بوده و دکتر شما به سرعت با یک ماساژ تمام بخش‌های چربی انباشته شده را جا به جا می‌کند. کلینیک دکتر لاغری روش‌هایی را ارائه می‌دهد که می‌تواند عوارض جراحی پلاستیک بد را و عدم قرینگی صورت پس از تزریق چربی را اصلاح کند و بدشکلی‌ها را برای نتایج زیبایی که بیماران سزاوار آن هستند، ترمیم کند.

عوارض تزریق بوتاکس برای درمان عدم تقارن صورت

جستجوی زیبایی همیشه عوارضی را به همراه دارد. به خصوص در هنگام استفاده از برخی مواد قوی دائمی مانند بوتاکس که باید در نظر داشت. در وهله اول بوتاکس چیست؟ کاربردهای درمانی آن چیست؟ مضرات تزریق بوتاکس برای درمان عدم قرینگی صورت چیست؟ برای پاسخ به سؤالات بالا باید گفت که کاربردهای درمانی متعدد بوتاکس ممکن است به ما نشان دهد که این راه‌حل جادویی است که علم به ما ارائه می‌دهد و امیدهای زیادی را به همراه دارد که بیماران و کسانی که خواهان زیبایی هستند به آن دست بیابند. با این حال، هیچ فرآیند زیبایی یا درمانی وجود ندارد که خطراتی را به همراه نداشته باشد. نکاتی وجود دارد که باید قبل از تصمیم برای درمان عدم قرینگی صورت با روش تزریق بوتاکس به آنها توجه کنید.

  • این فرآیند نتایج نهایی را می‌دهد که بعداً قابل تغییر نیستند.
  • هیچ تضمینی وجود ندارد که به نتایج دلخواه برسید.
  • بوتاکس برای همیشه از عوارض عدم تقارن صورت جلوگیری نمی‌کند.

جمع بندی

اولین قدم برای جلوگیری از تزریق نادرست چربی و ایجاد عوارضی مثل عدم قرینگی صورت این است که پزشک خود را به خوبی انتخاب کنید، تنها انتخاب پزشک با تجربه متوسط کافی نیست، بلکه برای اینکه بتوانید به نتایج مطلوب برسید نیاز به یک پزشک متخصص دارید، همچنین باید تصمیم خود را به خوبی ارزیابی کنید و فرآیند تزریق و نتایج مورد انتظار را به طور مفصل با پزشک خود در میان بگذارید تا نتایج درمانی را به دست آورید.