میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر تاکید کرد که سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران بسیار موفقیت‌آمیز بوده است. در ادامه گزارش میخائیل اولیانوف را در این باره مشاهده می نمایید.

میخائیل اولیانوف

گزارش اولیانوف از "دیدار مفید" امروزش با علی باقری

وی ادامه داد: دو طرف درباره گام‌های مشخص با هدف حل‌وفصل مسائل پادمانی باقی مانده در یک دوره زمانی معقول و منطقی به توافق دست یافتند. این دستاورد بزرگی است!

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که روز گذشته به منظور انجام گفت‌وگوهای فنی با مسئولان سازمان انرژی اتمی کشورمان به تهران سفر کرده بود با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این ملاقات ضمن تاکید بر ضرورت رویکرد مستقل، حرفه‌ای و بی‌طرفانه آژانس، اهمیت تقویت روابط و همکاری های آژانس با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های فراتر از مباحث نظارتی و بازرسی و از جمله حمایت از صنعت هسته ای صلح آمیز ایران را نیز مورد تاکید قرار داد.

گفت‌وگوی اولیانوف و مورا درخصوص احیای برجام

امیرعبداللهیان همچنین ابراز امیدواری کرد با مذاکرات و تفاهمات حاصله بین آژانس و سازمان انرژی اتمی زمینه اجرایی شدن توافقات بیش از پیش فراهم  شود.

امیر عبداللهیان اظهار امیدواری کرد در سفر مدیرکل آژانس، اعتماد متقابل و همکاری‌های طرفین بیش از پیش تقویت شود.

همچنین رافائل گروسی متقابلا بر رویکرد فنی و حرفه‌ای بر تقویت روابط و همکاری ها و یافتن راه حل‌های خلاقانه تاکید کرد.

وی در ادامه بر آمادگی آژانس برای حمایت از پروژه های مشترک در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای تاکید کرد و دیدار خود از کشورمان را نشانه‌ای از اراده برای گفتگو و درک متقابل، حل مسائل و ارتقای همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

طرفین در این ملاقات روند همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی را مثبت و موفق خواندند.

پیام توئیتری اولیانوف درباره دیدار با عراقچی و هیأت ایران در وین