ولودیمیر زلنسکی (زادهٔ ۲۵ ژانویهٔ ۱۹۷۸) کمدین و رئیس‌جمهور کنونی اوکراین است. وی ۲۱ آوریل ۲۰۱۹ بدون پیشینهٔ کار سیاسی و با پیروزی بر رئیس‌جمهور پیشین اوکراین پترو پروشنکو با بدست آوردن ۷۰ درصد آرا به عنوان رئیس‌جمهور اوکراین انتخاب شد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین این هفته پس از آن که روسیه نیروهایش را در نزدیکی مرزهای اوکراین مستقر کرد، "روز وحدت" را ایجاد کرد و بر اساس آن، پرچم اوکراین بر سر در تمامی مدارس، بیمارستان‌ها و بسیاری از فروشگاه‌ها نصب شد

جنگ روسیه و اوکراین

پیامد جنگ اوکراین در بازارهای نفت، گاز و مواد غذایی چه خواهد بود؟

در حالی که روسیه از کنترل کامل آسمان اوکراین خبر داده است، ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین از همتای آمریکایی خود و ناتو درخواست کرد تا بر فراز بخش‌های مهم کشورش منطقه پرواز ممنوع اعمال کنند.

وب سایت آمریکایی «اکسیوس» نوشت که زلنسکی از جو بایدن و ناتو خواسته است که «منطقه پرواز ممنوع» را بر فراز مناطق مهم در کشورش اعمال کنند و «اگر غرب این کار را انجام دهد، اوکراین متجاوز را بدون خونریزی شکست خواهد داد».

رئیس جمهور اوکراین با بیان اینکه «تحریم ها در مسیر درستی قرار دارد»، خاطرنشان کرد: علاوه بر جدا کردن بانک مرکزی روسیه از سامانه سوئیفت و ارائه بیشتر موشک‌های «استینگر» و تسلیحات ضد تانک، نیاز است که غرب یک منطقه پرواز ممنوع بر روی بخش‌های وسیعی از کشور اوکراین ایجاد کند.

زلنسکی گفت: اوکراین می تواند متجاوز را شکست دهد و ما این را به جهان نشان می دهیم، اما متحدان ما نیز باید سهم خود را انجام دهند.

مشروبات الکی و سیگار در رختکن تیم اوکراین +عکس