ولودیمیر الکساندرویچ زلنسکی (زادهٔ ۲۵ ژانویهٔ ۱۹۷۸) کمدین و رئیس‌جمهور کنونی اوکراین است. وی ۲۱ آوریل ۲۰۱۹ بدون پیشینهٔ کار سیاسی و با پیروزی بر رئیس‌جمهور پیشین اوکراین پترو پروشنکو با بدست آوردن ۷۰ درصد آرا به عنوان رئیس‌جمهور اوکراین انتخاب شد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین این هفته پس از آن که روسیه نیروهایش را در نزدیکی مرزهای اوکراین مستقر کرد، "روز وحدت" را ایجاد کرد و بر اساس آن، پرچم اوکراین بر سر در تمامی مدارس، بیمارستان‌ها و بسیاری از فروشگاه‌ها نصب شد.

رئیس جمهور اوکراین

پیامد جنگ اوکراین در بازارهای نفت، گاز و مواد غذایی چه خواهد بود؟

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین امروز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به اینکه «تصمیمات اخیر روسیه در خصوص به رسمیت شناختن مناطق جدایی‌طلب، حمله به اوکراین است»، گفت: «روسیه حاکمیت ما را نقض کرده است و آینده امنیت اروپا اکنون در اوکراین مشخص شده است».

زلنسکی در سخنرانی خود با تأکید بر اینکه ما تصمیمات یکجانبه روسیه را نقض یکجانبه توافقات مینسک می‌دانیم، افزود: «سازمان امنیت و همکاری اروپا باید اجازه داشته باشد تا برای جلوگیری از تشدید تنش کار کند».

در این زمینه، وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه صد و یکمین تحریم‌های جدید آمریکا با هدف تحت فشار قرار دادن روسیه برای تغییر رویکردش است، اعلام کرد «به شدت به تحریم‌های تحمیلی آمریکا، پاسخ خواهیم داد».

رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که تفاهم نامه بوداپست کارساز نیست، بنابراین کی‌یف در حال حاضر به ضمانت‌های امنیتی واضح و مشخص، از جمله تضمین‌های روسیه نیاز دارد.

وی ادامه داد: اوکراین اکنون به تضمین‌های امنیتی واضح و ملموس نیاز دارد. زیرا ما می خواهیم بدانیم که می توانیم از مردم و خانه هایمان محافظت کنیم و نه فقط از خودمان. در اینجا بسیار مهم است که مورد حمایت شرکا قرار بگیریم. و با توجه به استقرار 150000 سرباز روسی در مرز اوکراین و اشغال موقت کشور، فکر می‌کنم روسیه باید در زمره کشورهایی باشد که تضمین‌های امنیتی واضح ارائه می‌کنند.

مشروبات الکی و سیگار در رختکن تیم اوکراین +عکس