روابط عمومی پست بانک ایران اعلام کرد: بر طبق مفاد این تصویب نامه، مراکز آموزشی و پژوهشی، موسسات و اشخاصی که از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش و حوزه علمیه قم مجوز دریافت کرده‌اند، از این معافیت مالیاتی بهره‌مند می‌شوند.

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی کارفرمایان بکارگیرنده مددجویان بهزیستی

مصوبه‌ای مشابه در سال ۸۷ نیز در این باره به تصویب هیات وزیران در آمده بود و حالا با کامل‌تر شدن آن، مصوبه جدیدی تدوین شده است.

همچنین ارائه خدمات ورزشی توسط فدراسیون‌ها و هیات‌های ورزشی، موسسات، مراکز، اتحادیه‌ها و باشگاه‌های ورزشی و اشخاص دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان نیز مشمول این معافیت هستند.

بر اساس این گزارش، موضوع معافیت مراکز تحقیقاتی و فناوری از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، طی بخشنامه شماره 00/236/ب مورخ 17 بهمن ماه معاونت مالی و سرمایه‌گذاری پست بانک ایران به شعب استان‌ها، مناطق تهران و ادارات ستادی ابلاغ شده است.

این مصوبه به پیشنهاد مشترک، وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در هیات وزیران به تصویب رسیده است.

اعلام سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران

معافیت‌های مالیاتی برای دانش بنیان‌ها

پیش از این شرکت‌های پارک‌های علم و فناوری از پرداخت سهم عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده معاف شده بودند و اعلام شد ک عوارض و مالیات بر ارزش افزوده پارک های علم و فناوری به تقویت زیرساخت‌های پارک‌ها اختصاص پیدا خواهد کرد.

ناگفته نماند پیش‌تر نیز شرکت‌های دانش بنیان نیز از پرداخت مالیات، عوارض، حقوق گمرکی، سود بازرگانی و عوارض صادراتی و... معاف شده بودند هر چند مبحث مالیات بر ارزش افزوده در اکثر شرکت‌ها وجود دارد و هنوز به طور دائم و کامل از فرایند کاری آنها حذف نشده است. همچنین خاطرنشان می‌شود در صورتی شرکت دانش‌بنیان می‌تواند از معافیت برخوردار شود که موضوعات در کارگروه ارزیابی تائید شده باشد و به اداره امور مالیاتی ارسال شود. باید بدانید اطلاعات شرکت‌ها و موضوع‌ها در نیمه دوم سال به اداره امور مالیاتی ارسال می‌شود.

معافیت مالیاتی؛ جایزه جدید دولت به صنعتگران