رحیم زارع (زاده ۱ بهمن ۱۳۵۴ در سرچهان) سیاستمدار ایرانی است. رحیم زارع نماینده دوره های نهم ، دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در استان فارس است. او هم‌‌چنین عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی است.چندی پیش رحیم زارع، طی نامه‌ای به دادستان کل کشور خواستار مسدودسازی صرافی‌های بین المللی ارز دیجیتال شده بود و در آن به طور خاص به کوینکس اشاره کرده بود که مسدود شدن این صرافی را می‌توان در راستای اجرایی شدن این نامه دانست.

مجلس

نماینده مجلسی که کشف حجاب کرد

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس در تشریح مصوبات این کمیسیون، گفت: با تصویب کمیسیون، کارور (اپراتور)های ارائه دهنده خدمات مخابراتی، علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ سی (۳۰) ریال از استفاده‌کنندگان خدمات مزبور دریافت و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز می‌کنند و درآمد حاصله تا سقف یک‌هزارمیلیارد ریال جهت اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار و خیابانی در اختیار سازمان بهزیستی و پنج هزار میلیارد ریال مابقی نیز صرف شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد شد.

بررسی پرونده احسان علیخانی و مهران مدیری درصحن مجلس

وی ادامه داد: حق الامتیاز و حق السهم دولت از کارور(اپراتورها)های ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی پس از پایان قرارداد فعلی آنها به میزان دو درصد افزایش یافته و منابع درآمدی حاصل از این افزایش از هر اپراتور، تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال با نظارت وزارت ارتباطات و فناوری صرف توسعه زیرساخت همان اپراتور در بستر شبکه ملی اطلاعات می‌شود.  منابع حاصل از حق‌السهم دولت از کارورها و ‌شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت مازاد بر یکصد و شانزده هزار میلیارد ریال صرف مواردی همچون حمایت از تولید محتوا در فضای مجازی، توسعه اقتصاد دیجیتالو سرمایه گذاری در آن، توجه به توسعه هوش مصنوعی و شبکه ملی اطلاعات می شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس در پایان گفت که ۱۰۰ میلیارد تومان جهت حمایت از معلولان شدید تحت پوشش بهزیستی در اختیار سازمان بهزیستی قرار می گیرد .

عکس شاد و مجلسی خانم مجری