به گزارش پارس نیوز، 

الهه قاسمی - فاطمه حقیقت جو نماینده محجبه‌ مجلس ششم کشف حجاب کرد، خبری کوتاه که در عین اختصار خود بیانگر چرخش 180 درجه‌ای جماعت اصلاح‌طلب است که هر روز به رنگی درآمده و خود را به رنگ و شکلی در می‌آمیزند.این نماینده مجلس که سالیان سال است در آمریکا سکونت دارد در حالی چنین اقدام شنیع و بی پروایی را انجام داده است که پیش از این هم از ازدواج سفید خود خبر داده بود.

به نظر می‌رسد، حقیقت‌جو بی حیایی و دین ستیزی را به عنوان یک اصلاح‌طلب در این زمینه به حد تمام و کمال رساند، در حالی که برخی بازیگران غربی به سمت اسلام و حجاب روی آورده و در این زمینه نسبت به بی‌بند و باری موجود در غرب اعتراض کرده‌اند.

در این شرایط وی در یادداشتی تلگرامی با بیان این نظر که «حق انتخاب پوشش حق مسلم زنان است»، برخورد با «زنان ناباور به پوشش اسلامی» را محکوم به شکست خواند و نوشته است: نافرمانی مدنی و مسالمت آمیز زنان علیه حجاب اجباری بیش از پیش ضرورت تجدید نظر در قانون مجازات پوشش اجباری را نشان می‌دهد.

حقیقت‌جو نماینده مجلس ششمی بود که با اکثریت اصلاح‌طلبان به جای حل مشکلات اساسی جامعه و توجه به مسائل معیشتی، مبارزه با فقر و بیکاری و تورم و... عمده دقت و تلاش خود را صرف طرح مسائل سیاسی، جناحی، جنجالی کرده بود

وی ادامه داده است:«من، فاطمه حقیقت جو، اعلام می‌کنم در حمایت از حق انتخاب زنان و در محکومیت هر گونه [محدودیت] علیه زنانی که مخالف حجاب اجباری هستند که با نا فرمانی مدنی و تحمل هزینه‌های سنگین در صدد رساندن صدای خود به مردم و مسوولان کشور هستند، روسری از سر خود بر می‌دارم. من مسلمانم و از سال ۱۳۸۴ که به آمریکا مهاجرت کرده‌ام به انتخاب شخصی خودم با روسری در محل کارم، میهمانی‌ها و گردهمایی‌ها حاضر شده‌ام، اما همواره مخالف اجبار حجاب می‌باشم».

عضو فراکسیون اصلاح طلبان مجلس ششم، همچنین نوشته است: «من از زمانی که نماینده مجلس بودم گرچه باورمند به حجاب بودم، از حق زنان برای انتخاب پوشش دفاع نمودم و در مصاحبه‌های مکرر بر این حق تاکید کردم. الان نیز به عنوان یک زن ایرانی مسلمان و مومن از حق انتخاب پوشش زنان دفاع می‌کنم.»

حقیقت‌جو نماینده مجلس ششمی بود که با اکثریت اصلاح‌طلبان به جای حل مشکلات اساسی جامعه و توجه به مسائل معیشتی، مبارزه با فقر و بیکاری و تورم و... عمده دقت و تلاش خود را صرف طرح مسائل سیاسی، جناحی، جنجالی کرده بود.

جماعت اصلاح‌طلب همواره درصدد بوده‌اند تا خود را در اذهان عمومی مظلوم نشان داده و ابزار نهادهایی مانند شورای نگهبان را مانعی درسر راه و کار خود نشان دهند، اما با اقدام اخیر حقیقت جو پشت پرده‌ها آشکارتر شد و مشخص شد چرا که صلاحیت خانم نماینده مجلس در اوایل دهه 80 تایید نشده است.

با رد صلاحیت اکثر اعضای حزب مشارکت در مجلس هفتم در حالیکه آنها برای ادامه حضور در مجلس نیز تمایل چندانی نداشتند، از سوی این جناح تلاش برای استفاده حداکثری از اقدام شورای نگهبان جهت ایجاد جنجال در کشور در دستور کار قرار گرفت، تحصن ۲۰ روزه نمایندگان در مجلس، روزه سیاسی، استعفای نمایندگان یکی پس از دیگری و اعلام استعفای استانداران و فرمانداران و بخشداران سراسر کشور از جمله این اقدامات بود

شاید بهتر باشد اکنون از این خانم حقوقدان و وکیل بپرسیم که آیا در آمریکایی که وی به مدت 13 سال است در آن اسکان دارد، به شهروندان اجازه داده می‌شود که هر طور دلشان خواست در جامعه حاضر شده و بر خلاف قانون حرکتی انجام دهند آیا با چنین اقداماتی از سر جهل و نافهمی می‌توان ادعای خیرخواهی برای مردم را داشت، اظهاراتی که حقیقت جو خواستار اصلاح قانون مجازات اسلامی در خصوص بی حجابی شده است و شاید در این میان نمی‌توان به وی ایراد گرفت چراکه سالیان سال است در ایران حضور ندارد و  تمام تصورات وی از آزادی پوشش مربوط به دوران هاشمی و خفقان شدیدی است که در جامعه حاکم بود.

در این میان آنچه بدون پاسخ می‌ماند حمایت اصلاح‌طلبان داخلی از مساله دختران خیابان انقلاب و مخالفت با حجاب اجباری است که به نظر می‌رسد  در اوج نوسانات نرخ ارز و نابسامانی‌های اقتصادی و سیاسی فرصتی خوبی برای دور کردن اذهان عمومی برا ناکارآمدی مورد حمایت آنان است.

از طرفی جای این نگرانی به ویژه وجود دارد که اگر حقیقت جو با ان سابقه محجبه بودنش اکنون به این وضعیت رسیده است، در حال حاضر چه توقعی می‌توان از نمایندگان شورای شهر و مجلسی داشت که تمام دغدغه آنان گربه بازی و حمایت از دختران خیابانی انقلاب است، آن‌هایی که پس از چندصباحی مشخص شد که این اقدام آنان نه برای حمایت از آرمان‌های دروغین آنان بلکه برای پولی بوده است که از سوی جریانات اصلاح‌طلب به انان داده می‌شده است.

جماعت اصلاح‌طلب همواره درصدد بوده‌اند تا خود را در اذهان عمومی مظلوم نشان داده و ابزار نهادهایی مانند شورای نگهبان را مانعی درسر راه و کار خود نشان دهند، اما با اقدام اخیر حقیقت جو پشت پرده‌ها آشکارتر شد و مشخص شد چرا که صلاحیت خانم نماینده مجلس در اوایل دهه 80 از سوی شورای نگهبان تایید نشده است.