حمید لبخنده فارغ‌التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود. حمید لبخنده پس از یک دروه بیماری و انجام عمل جراحی، بر اثر عوارض پس از عمل ساعت 6 عصر روز شنبه 18 دی ماه درگذشت. حمید لبخنده در عرصه کارگردانی تلویزیونی نیز فعالیت داشت و مجموعه‌هایی مانند «در پناه تو» و «در قلب من» را ساخت.

حمید لبخنده

بیوگرافی حمید لبخنده

حمید لبخنده کارگردان  سرشناس سینما و تلویزیون که سال ها در عرصه فیلمسازی فعالیت داشت متاسفانه در ۱۸ دی ۱۴۰۰ دار فانی را وداع گفت.

ایشان متولد ۲۵ تیرماه ۱۳۳۰ در شهر اهواز بوده و فیلم ها و سریالهای پربیننده را کارگردانی کرده بود .

از سریال های ماندگار آقای لبخنده می‌توان به سریال راویان اخبار در سال ۱۳۶۵ و در پناه تو در سال ۱۳۷۴ و پیدا و پنهان در سال ۱۳۸۳ اشاره کرد.

سریال تلویزیونی در پناه تو را می توان مهمترین اثر این هنرمند باسابقه کشورمان دانست.

آقای لبخنده متاهل بود و صاحب دو فرزند دختر و پسر به نامهای گلناز و نیما بودند

تحصیلات و سوابق

آقای حمید لبخنده در رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر تحصیل کرده بود او در سال ۱۳۴۶ با ثبت نام در کلاسهای بازیگری دکتر حسین علی طباطبایی وارد دنیای هنر شد .

اولین تجربه حرفه ای او در کارگردانی سال ۱۳۶۵ سریال راویان اخبار بود که در آن بازیگرانی همچون داریوش مودبیان و مرضیه برومند و رضا بابک بازی می کردند

سریال حکایت نامه حمید لبخنده

ایشان در سال ۱۳۶۸ سریال حکایت نامه را کارگردانی کرد بازیگران شناخته شده همچون حبیب الله دهقان سبب و رضا فیاضی در آن حضور داشتند.

سریال در پناه تو

سریال در پناه تو ماندگارترین سریال آقای حمید لبخنده بود که در سال ۱۳۷۴ در شبکه دوم سیما بر روی آنتن رفت در این سریال بسیاری از چهره‌های شاخص سینما و تلویزیون ایران حضور داشتند سعید پورصمیمی و ثریا قاسمی و ایرج راد و حسن جوهرچی و لعیا زنگنه بازیگران این مجموعه را تشکیل می دادند این سریال به شدت مورد استقبال مخاطبان تلویزیونی قرار گرفت.

آخرین کار تلویزیونی او رازهای یک خانه در سال ۱۳۹۰ بود.

آقای لبخند در سینما نیز تجربه کارگردانی نیز داشت فیلم سینمایی آبی به کارگردانی ایشان در سال ۱۳۷۹ تولید شد و در آن هنرمندانی همچون هدیه تهرانی و بهرام رادان و حسن جوهرچی بازی می کردند.