رشته حسابداری در کشور ما و اغلب کشورهای دنیا رشته پر درآمدی است و بسیاری در دوره‌های آموزش حسابداری بازرگانی و همچنین آموزش حسابداری بازار کار شرکت می‌کنند تا بتوانند در آینده بازار کار خوبی برای خود به وجود آورند. در حال حاضر کشور ما در شرایط اقتصادی خاصی به سر می‌برد و به جهت نوسان قیمت‌ها اغلب کسب و کارها به داشتن حسابدار حرفه‌ای و فردی که آگاه به علم حسابداری و امور مالی باشد نیازمندند. به این ترتیب چنانچه شما بتوانید در دوره آموزش حسابداری شرکت کنید و دانسته‌های خود را در این امر افزایش دهید، می‌توانید در بازار کسب و کار امروز موفق باشید. ما در این مطلب سعی داریم درباره ویژگی‌های رشته حسابداری صحبت کرده و دو نمونه دوره آموزش حسابداری را به شما معرفی کنیم. در انتها نیز آکادمی آگاه حساب کاردان را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید این دوره‌ها را به صورت آنلاین در این مجموعه فراگیرید.

۱۰۰

حسابداری چه رشته‌ای است؟

حسابداری در واقع رشته‌ای است که توسط آن می‌توان فرایند‌هایی مانند جمع‌آوری اطلاعات، طبقه‌بندی داده‌ها، ثبت و تهیه گزارشات مالی مربوط به‌ آن‌ها را انجام داد به طوری که مدیران بتوانند از این داده‌های تنظیم شده برای تصمیم گیری‌های بعدی در کسب و کار خود استفاده نمایند.

آموزش حسابداری اصولا به دو روش انجام می‌شود. روش تئوری و تجربی. در روش تجربی افرادی که مایلند در این رشته فعالیت کنند به آموزشگاه‌های حسابداری مراجعه کرده و موارد مهم در این رشته ضمن انجام بسیاری از روش‌های حسابداری به صورت تجربی و عملی به آن‌ها آموزش داده می‌شود و این افراد می‌توانند به عنوان مثال با آموزش حسابداری بازرگانی و یا آموزش حسابداری بازار کار به راحتی جذب بازار کار شوند و در یکی از شرکت‌ها، کارخانجات و یا تولیدی‌هایی که نیاز به حسابدار دارند، مشغول به کار شوند. اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که در آموزش‌های تجربی نمی‌توان تمامی مباحث حسابداری را فراگرفت و بسیاری از آموزش‌ها مانند ثبت اسناد ارزی و .. تنها در دانشگاه آموزش داده می‌شود. 

در روش تئوری علاقمندان به آموزش رحسابداری به عنوان یک رشته تخصصی در دانشگاه مشغول می‌شوند. فرقی نمی‌کند شما در رشته‌های تجربی، ریاضی و یا علوم انسانی تخصیل کرده باشید، به دلیل آن که این رشته یکی از رشته‌های شناور دانشگاهی به شمار می‌آید بنابراین می‌توان در صورت قبولی وارد این رشته شد و پس از کسب مدرک نیز جذب بازار کار شوند.

چرا کسب و کارها به حسابدار نیازمندند؟

در گذشته کسب و کارها ساده‌تر بودند و صاحب مغازه و یا مدیر یک شرکت می‌توانست به تنهایی به امور حسابداری مجموعه خود رسیدگی نماید. اما امروزه به لحاظ شرایط اقتصادی و پیشرفتی که در اغلب کسب و کارها به وجود آمده، حتما به وجود یک همکار حسابدار نیاز است زیرا پارامترهای جدید، تغییر روند مالیاتی و قوانین جدید در این خصوص باعث پیچیده‌تر شدن امور حسابداری در کسب و کارهای مختلف شده و برای رسیدگی به این موارد نیاز به فردی است که آموزش حسابداری بازرگانی یا بازار کار را گذرانده باشد و در این رشته از مهارت‌های کافی برخوردار باشد.

حسابداری بازرگانی چه رشته‌ای است؟

رشته حسابداری و آموزش‌های مرتبط با آن انواع مختلفی دارد که یکی از آن‌ها آموزش حسابداری بازرگانی است. در این رشته فرد می‌تواند سود و زیان وارد بر شرکت را بررسی نماید و این مورد می‌تواند از مهم‌ترین موضوعات در حسابداری بازرگانی باشد. از آن جا که حسابداری بازرگانی نقش به سزایی در موفقیت یک تجارت دارد لازم است شرکت‌ها و یا کسب و کارهای مختلف در حوزه بازرگانی بتوانند سود و زیان شرکت را نظم داده و به طور منظم صورت‌های مالی را در اختیار داشته باشند.

۱۰۱

همچنین آموزش حسابداری بازرگانی به فرد حسابدار کمک می‌کند تا بتواند ضمن تسلط بر قوانین مالیاتی و بیمه‌ای، امور مربوط به ثبت اسناد و بایگانی آن‌ها، مکاتبات اداری، کار با ماشین‌های اداری، تنظیم گزارش و سندهای مالی، روش‌های انجام امور بانکی را به درستی انجام دهد. همچنین فردی که دوره آموزش حسابداری بازرگانی را طی کرده باشد می‌تواند امور مالی مربوط به شرکت‌های بازرگانی را نیز سامان بخشد. چنانچه آموزش حسابداری بازرگانی با نرم افزار سپیدار را بگذرانید می‌توانید مباحث حسابداری را در سه فصل رفتار سازمانی، حسابداری مقدماتی و آموزش نرم‌افزار سپیدار فرا گرفته و در شرکت‌های بازرگانی مشغول به کار شوید. در این دوره می‌توانید بازاریابی و رفتار سازمانی، حسابداری مقدماتی و همچنین آموزش حسابداری و پروژه عملی را فراگیرید. در ادامه بیشتر به دوره آموزش حسابداری در آکادمی آگاه حساب کاردان خواهیم پرداخت.

آموزش حسابداری بازار کار

یکی دیگر از شاخه‌های آموزش حسابداری به آموزش حسابداری بازار کار مربوط می‌شود. در این رشته فرد می‌تواند علاوه بر یادگیری روش‌های حسابداری بر روش کار تنظیم حساب شرکت‌های بزرگ و کوچک نیز تسلط یابد. چنانچه در دوره آموزش حسابداری بازار کار شرکت نمایید، می‌توانید در هر شرکتی به عنوان حسابدار و حتی رئیس بخش حسابداری مشغول به کار شوید. مزایای دوره آموزش حسابداری ویزه بازار کار را می‌توان در موارد زیر خلاصه نمود.

  • در این دوره با مفاهیم اصول کاربردی حسابداری آشنا می‌شوید.
  • می‌توانید با نرم افزارهای حسابداری هلو و سپیدار کار کنید.
  • امکان ورود به بازار کار برای شما فراهم خواهد شد.

۱۰۳

آکادمی آگاه حساب کاردان

مجموعه آگاه حساب کاردان با این ایده فعالیت خود را آغاز کرده است که هر شخص یا مجموعه‌‌ای با هر مقدار سرمایه و دارایی و همچنین با توجه به میزان بدهی‌هایی که دارد در جایگاهی قرار می‌گیرد که شایسته آن است و برای آن که بتواند جایگاه خود را تغییر دهد، باید تلاش بیشتری کرده و بر توانمندی‌های خود بیفزاید تا در جایگاه‌های بالاتر قرار گیرد. به همین منظور مجموعه آگاه حساب سعی کرده تا شرایطی را فراهم نماید تا صاحبان کسب و کارهای مختلف و همچنین افرادی که علاقمندند در دوره‌های آموزش حسابداری بازرگانی و بازار کار شرکت نمایند، بتوانند بهترین دوره‌ که با کسب و کار و یا نیازشان متناسب است را انتخاب کنند. نکته مهم در خصوص دوره‌های آموزش حسابداری آکادمی آگاه حساب کاردان آن است که کاملا پروژه محور طراحی شده و حسابدار می‌تواند به تمامی موضوعاتی که در این رشته به آن نیاز دارد واقف شود. طبیعتا همین اجرایی بودن بر آکادمیک بودن آن ارجحیت دارد. برای اطلاع از دوره‌های آموزش حسابداری این آکادمی می‌توانید سایت این مجموعه را به آدرس الکترونیکی https://agahhesab.org/ ببینید.