جک ریلی پارکینگ یکی از سیستم های کاربردی در ورودی ساختمان هاست که امکان باز و بست درب را به صورت کشویی فراهم می آورد. این جک ها منجر به حرکت درب به سمت راست یا چپ و بر روی ریل مخصوص می گردند. مهمترین مزیت جک های کشویی، عدم نیاز به فضای زیاد در پشت درب جهت باز و بسته شدن آن می باشد. در نتیجه می توان از تمام فضای پارکینگ به بهترین نحو استفاده نمود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با مزیت ها و کاربردهای جک پارکینگ ریلی آشنا سازیم.

انواع سیستم های جک ریلی پارکینگ

سیستم های جک ریلی پارکینگ بر اساس نوع ساختار و نحوه باز شدن دارای سه مدل می باشند. این مدل ها عبارتند از درب ریلی تک لنگه، درب ریلی دو لنگه و درب ریلی تلسکوپی. هر یک از این مدل ها علاوه بر تفاوت ظاهری، از باب عملکرد و میزان فضایی که برای باز شدن اشغال می کنند، تفاوت های دیگری هم دارند. در ادامه به بررسی هر کدام از مدل های جک پارکینگ کشویی به طور جداگانه می پردازیم:

1- درب ریلی تک لنگه

همان طور که از نام این مدل درب پارکینگی پیداست، دارای یک لنگه است. زمانی که درب فرمان باز شدن دریافت می کند، تک لنگه آن به سمت راست یا چپ بر روی ریل مخصوص حرکت خواهد نمود. سپس درب برای ورود و خروج کاربر باز می شود. این مدل جک ریلی برای باز شدن نیاز به زمان نسبتا طولانی ای دارد. به همین منظور بهتر است از آن برای ساختمان هایی با ورودی کم عرض استفاده شود. البته لازم به ذکر است که درب ریلی تک لنگه نیاز به فضایی هم اندازه با عرض درب در یکی از طرفین ورودی دارد، تا هنگام باز شدن دچار مشکل نشود.

2- درب ریلی دو لنگه

درب ریلی دو لنگه دارای دو لت است که هنگام باز شدن هر لت به یک سمت دیوار حرکت می کند. به همین منظور زمان باز شدن و بسته شدن آن، نصف زمان باز شدن درب های تک لنگه با ابعاد ورودی یکسان است. این درب ها مناسب استفاده در مکان هایی هستند که فضای کافی در یک سمت ورودی برای باز شدن درب وجود ندارد. اما ورودی ساختمان در میانه دیوار قرار گرفته است. نصب این مدل جک برقی امکان استفاده حداکثری از فضای پارکینگ را برای مالک ساختمان فراهم خواهد آورد. به همین منظور انتخابی ایده آل برای پارکینگ های کوچک می باشد.

۱۳

3- درب ریلی تلسکوپی

درب ریلی تلسکوپی عملکردی مشابه درب های شیشه ای تلسکوپی دارد. با این تفاوت که متریال به کار رفته در ساخت آن معمولا از جنس چوب و فلز است. این درب ها معمولا دارای چند لت متحرک و یک لت ثابت هستند. هنگامی که درب باز می شود، لت های متحرک به صورت کشویی و در راستای ریل خود به حرکت درآمده و به ترتیب پشت لت ثابت و یا دیوار کناری قرار می گیرند. در نتیجه به فضای زیادی هنگام باز شدن در طرفین ورودی نیاز ندارند. این مدل جک ریلی با هدف رفع ایرادات و معایب دو مدل قبلی روی کار آمد و مشکل عدم دسترسی به فضایی هم اندازه لت های درب در طرفین ورودی را حل نمود. بنابراین می توان از آن در پارکینگ هایی که با محدودیت فضایی بهره گرفت.

درب ریلی تلسکوپی خود دارای دو مدل یک طرفه و دو طرفه است. انتخاب نوع جک ریلی تلسکوپی بستگی به موقعیت ورودی پارکینگ و میزان ترددهای ساختمان در طول شبانه روز دارد.

4- درب ریلی 90 درجه

درب ریلی 90 درجه قابلیت جمع شدن در زاویه را دارد. به طوری که هنگام باز شدن، پنل های درب به صورت 90 درجه به سمت دیوار مجاور حرکت می کنند. این مدل جک ریلی انتخابی ایده آل برای پارکینگ هایی است که فضای کافی برای باز شدن درب در طرفین ورودی ندارند. علاوه بر این در فضای داخل پارکینگ نیز با محدودیت مواجه بوده و نیاز به استفاده بهینه از تمام فضا دارند.

۱۴

مزایای جک ریلی پارکینگی چیست؟

قطعا بررسی جوانب و ویژگی های یک محصول پیش از خرید آن منجر به انتخابی ایده آل و کارآمد خواهد شد. از این رو بهتر است پیش از تصمیم به خرید جک ریلی پارکینگی با مزیت ها و قابلیت های آن به طور کامل آشنا شوید:

 • ظاهر درب ریلی بسیار ساده و به دور از طراحی های پیچیده است.
 • طول عمر درب های کشویی نسبت به دیگر مدل های درب اتوماتیک بالاتر است. علت این امر سادگی در ساختار درب های ریلی و عدم استفاده از قطعات متعدد است.
 • این درب ها را می توان بر اساس نوع نیاز کاربر به سیستم هایی نظیر ریموت کنترل، کارت و گوشی هوشمند متصل نمود. به این ترتیب هنگام ورود و خروج، افراد می توانند از راه دور فرمان باز و بست را برای درب ارسال نمایند.
 • تولید صدای بسیار کم هنگام باز و بست شدن از دیگر ویژگی های جالب توجه جک ریلی پارکینگ است. بنابراین می توان از آن در ساختمان هایی با ترددهای مداوم شبانه بهره گرفت.
 • متریال به کار رفته در ساخت پنل های درب ریلی بسیار متنوع است. به طوری که می توان از چوب، آهن، فولاد و ... در ساخت پنل های آن بدون هیچ محدودیتی استفاده نمود.
 • در پارکینگ هایی با محدودیت فضایی می توان از جک ریلی کمک گرفت تا قادر به استفاده از حداکثر فضای پارکینگ باشید.

معایب جک ریلی پارکینگ چیست؟

حال که با ویژگی ها و مزایا استفاده از جک ریلی پارکینگ آشنا شدید، بهتر است نگاهی به معایب آن هم بیاندازیم. این کار دید بازتری برای خرید و سفارش درب های کشویی در اختیار شما خواهد گذاشت.

 • درب ریلی برای باز شدن نیاز به فضایی هم اندازه با لنگه های متحرک خود در طرفین دارد. بنابراین در پارکینگ هایی که عرض کمی دارند، قابل استفاده نیست.
 • سرعت حرکت لنگه های جک ریلی پارکینگ نسبت به دیگر مدل های درب اتوماتیک کم است. به همین منظور باید زمان بیشتری را در انتظار باز شدن و یا بسته شدن درب صرف نمود.

۱۵

راهکارهایی جهت بهبود عملکرد جک ریلی پارکینگ

تا اینجا با مدل های مختلف جک ریلی و مزایا و معایب آن ها آشنا شدیم. حال قصد داریم راهکارهایی برای بهبود عملکرد این مدل درب ها به شما ارائه دهیم تا هنگام استفاده از آن ها تجربه بهتری کسب کنید:

 1. در تابستان ها و مواجه با تابش مستقیم نور خورشید، سایبانی برای چشمی های درب در نظر بگیرید.
 2. در فاصله های زمانی چند ماهه، چشمی درب را به طور کامل تمیز کنید.
 3. در زمستان ها و روزهای سرد سال اطراف موتور الکتریکی درب را با پشم شیشه بپوشانید. این عمل به پیشگیری از یخ زدگی موتور در هوای سرد کمک زیادی می کند.
 4. تمام قسمت های متحرک درب ریلی اعم از ریل، غلتک، جک پارکینگ و فنرها را در فواصل زمانی مشخص روغن کاری کنید.
 5. در صورت مشاهده صدای زیاد هنگام باز و بست شدن درب، در اسرع وقت نسبت به تراز کردن لنگه های درب اقدام نمایید.
 6. باتری های ریموت کنترل را به طور مرتب چک کرده و در صورت نیاز تعویض کنید.

نکات مهم پیش از خرید جک ریلی پارکینگ

در صورتی که قصد خرید جک ریلی پارکینگ را دارید، بهتر است مواردی را در نظر داشته باشید. اولین مورد مربوط به میزان بودجه شما می باشد. پیشنهاد می کنیم ابتدا بودجه خود را برای خرید درب ریلی مشخص نموده، سپس بر اساس آن اقدام به انتخاب مدلی مناسب نمایید. این کار به شما کمک می کند هنگام خرید دیدی روشن و واضح نسبت به محصولات و امکانات آن ها داشته باشید. مسئله بعدی شرکت سازنده جک پارکینگ ریلی است. بهتر است به سراغ برندهایی بروید که امتحان خود را قبلا پس داده اند. این کار ریسک خرید شما را پایین تر آورده و رضایت از خریدتان را در آینده بیشتر خواهد نمود. بنابراین پیشنهاد ما بر این است که هنگام خرید به سراغ بهترین برند جک پارکینگ بروید تا در نهایت کیفیت بهتری را تجربه کنید.

در حال حاضر برندهای ناآشنای بسیاری در بازار وجود دارد که اعتماد به آن ها کاری دشوار است. به همین منظور پیشنهاد می کنیم به سراغ برندهای معتبر و دارای گارنتی بروید تا اگر در آینده با مشکلی مواجه شدید، بتوانید برای رفع آن کاری کنید. در پایان توصیه می کنیم پیش از خرید از تجربه کاربران دیگر و راهنمایی های کارشناسان این حوزه کمک بگیرید تا انتخابی ایده آل و عاقلانه داشته باشید.

۱۶

سوپر لایف نامی آشنا در حوزه جک ریلی پارکینگ

نصب و استفاده از جک ریلی پارکینگ به هر شکلی، بستگی به شرایط پارکینگ ساختمان ها دارد. زیرا تمام پارکینگ ها شرایط نصب درب های ریلی را ندارند و از فضای کافی در طرفین برای باز شدن درب برخوردار نیستند. بنابراین زمانی انتخاب بهترین در برقی رقم می خورد که کاربر با آگاهی و دانش کافی به انتخاب و خرید درب اتوماتیک بپردازد.

درب پارکینگ باید با شرایط ساختمان مورد نظر هماهنگ بوده و قادر به رفع نیازهای ساکنان آن باشد. در کنار این موارد انتخاب برندی نام آشنا و معتبر این اطمینان را به کاربران می دهد که درب پارکینگشان از کیفیت لازم برخوردار است.

سوپر لایف یکی از سازندگان برتر کشور در حوزه درب های اتوماتیک است. این مجموعه در طول سال های فعالیت خود بر آن بوده با شناسایی دقیق نیازهای کاربران، محصولاتی باکیفیت و هم رده رقبای اروپایی خود تولید نماید. به طوری که امروزه آن را در بازار ایران به عنوان برادر با کیفیت برندهای ایتالیایی می شناسند.

شرکت سوپر لایف در طول سال های فعالیت خود، به تجارب زیادی در زمینه تولید درب اتوماتیک دست یافته است. رضایت مشتریان در طول این سال ها نشان دهنده کیفیت بالای محصولات ارائه شده توسط این برند هستند.

برای اطلاع یافتن از محصولات سوپر لایف و یا دریافت مشاوره از کارشناسان ما می توانید از طرق زیر اقدام نمایید:

آدرس وب سایت: https://www.superlife24.com

تلفن تماس: ۰۲۱۸۴۲۱۶