اینترنت فضایی را برای ما به وجود آورده است تا به وسیله آن بتوانی کارهای گوناگونی انجام دهیم. در واقع این روزها استفاده‌های فراوانی از آن می‌شود که به نسبت گذشته بسیار بیشتر هم شده است. این تغییرات باعث شده است تا این نتیجه را بگیریم که با پیشرفت‌های فراوانی فناوری همراه بوده‌ایم و باید از تکنولوژی روز در کارهای خود استفاده کنیم.

میزبانی ابری با استاندارد های روز فناوری

ما تا به حال مطالب زیادی را در مورد اینترنت و امکانات آن در دسترس قرار داده‌ایم که برای آشنایی بیشتر، توصیه می‌کنیم حتما سری به آن بزنید. سرورها که نگهدارنده اطلاعات در فضا آنلاین هستند بخش مهمی از اینترنت به شمار می‌روند که این روزها به وفور مورد استفاده افراد قرار می‌گیرند. امروزه انواعی از سرورها به وجود آمده‌اند که بهره بردن از هر یک به سلیقه و نوع نیاز استفاده کننده بستگی خواهد داشت.

در این بین، سرور مجازی را باید یکی از مدل‌های مهم این سرورها به شمار آورد که خود به چند دسته تقسیم می‌شود و برای مصارف گوناگونی هم کاربرد دارد. در همین راستا، در این مقاله قصد داریم تا در خصوص سرورهای مجازی و انواع آن با هم صحبت داشته باشیم و ببینیم که در اختیار داشتن آن چگونه است. پس در صورتی که شما هم کسب و کاری دارید و یا فعالیتتان وابسته به داشتن این نوع از سرورها است، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

سرور مجازی چیست؟

 

امروزه بسیاری از کسب و کارها از سرور مجازی برای تحقق اهداف خود استفاده می‌کنند. به وسیله این سرور، شما به یک سرور جداگانه از رایانه شخصی خود در اختیار دارید، که کاملا هم از آن خودتان و یا تیمتان خواهد بود و از ویژگی های خاص سخت افزاری و نرم افزاری در کنار آنلاین بودن همیشگی بدون خاموشی و قطعی نوسان در سرعت شبکه استفاده می کنید. حال در این سرور می‌توانید فعالیت‌های گوناگونی از جمله دانلود، آپلود و ایجاد سایت و یا انجام معاملات مالی که امروزه به عنوان ترید شناخته می شود و یا هر چیز دیگری را انجام دهید.

Cloud vps

به بیان دیگر، این طور به نظر می‌رسد که شما با داشتن سرور مجازی، کامپیوتری مجزا در اختیار دارید که به آن متصل می شود و از ویژگی خاص آن استفاده می کنید؛ کامپیوتری که مزایای فراوانی را هم به همراه دارد. به عنوان مثال، سرور مجازی دیگر نیازی به نگرانی از تحریم نخواهد داشت به دلیل اینکه خارج از ایران می باشد و از اینترنت کشور دیگری استفاده می کنید. همچنین حجم نامحدود و سرعت اینترنت VPS نیز بسیار بالا خواهد بود و این خود مزیت بسیار مهمی به شمار می‌رود در انجام تمام کارهای شما.

به سرور مجازی "وی پی اس" نیز گفته می‌شود که در زبان انگلیسی با نام کامل Virtual Private Server شناخته می‌شود. سرور مجازی را باید زیر مجموعه سرور اختصاصی کامل به شمار آورد که کار شما را تا حد بسیار زیادی انجام خواهد داد و می تواند تمام نیاز شما با گسترش تجارت شما پوشش دهد و سرور های مجازی کلود می توانید در هر لحظه بزرگتر کنید.

 

سرور ابری چیست؟

سوال دیگری که کاربران زیادی از ما داشتند، این بود که سرور ابری چیست و چه کاربردهایی در آن به چشم می‌خورد؟ در پاسخ باید گفت که سرور ابری یا همان Cloud Server، نوعی از سرور مجازی اختصاصی به شمار می‌رود که به وسیله آن هم می‌توان کارهای گوناگونی انجام داد. این سرور کاملا در محیط رایانش ابری به وجود آمده است و در وقت و شاید هزینه شما هم صرفه جویی به عمل آورد.

ارائه خدمات میزبانی ابری با کیفیت بالا

شما به جای این که نسخه فیزیکی از یک سرور را داشته باشید، می‌توانید آن را به صورت مجازی تهیه نمایید. هزینه‌های یک سرور ابری ممکن است با دیگری تفاوت‎‌هایی داشته باشد و آن هم به خاطر نوع سرور و حجم و سرعت اینترنت آن است که در لحظه کاربر می تواند منابع سرور خود را افزایش دهد و نیاز خود را پوشش دهد بدون اینکه نیاز باشد هزینه زیادی بابت تعویض سخت افزار بدهد به همین دلیل است که شرکت ها در حال انتقال زیرساخت خود از سرور فیزیکی اختصاصی خود به سرور های کلود می باشند.

کاربردها و دلیل استفاده از سرور مجازی

به نظر شما یک سرور مجازی به جز موارد گفته شده، دیگر چه کاربردهایی می‌تواند در خود داشته باشد؟ در این بخش از مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

1- شما با این نوع از سرورها قادر هستید تا میزبانی وب سایت‌های پرمصرف را در دست بگیرید. البته این نوع از سایت‌ها همیشه هم پرمصرف نیستند و گاهی با مصرف متوسط یا حتی پایین‌تر از آن دیده می‌شوند. با این حال، بهتر است از این سرورها برای این مواقع بهره برد.

2- بهره بردن از سرور مجازی برای وب سرویس‌ها نیز مانعی نخواهد داشت. از وب سرویس‌های بسیار پرکاربرد و عمومی هم باید به میل سرور و دیتابیس سرور اشاره داشت که امروزه در همه کسب و کارها وجود دارند.

3- شما با استفاده از سرور مجازی می‌توانید ارتباط ثانویه با دیگران برقرار کرده و در یک شبکه داخلی خصوصی تبادل اطلاعات بسیار مطمئن داشته باشید.

4- ممکن است کارهایی داشته باشید که به اینترنت پر سرعت نیاز دارد، اما اینترنت خودتان پاسخگوی این نیاز نباشد. از این رو، این هم یکی دیگر از قابلیت‌های سرور مجازی است برای مثال اگر بخواهید شما در بازار فارکس کار کنید نیاز به سرور مجازی فارکس دارید که بتوانید به صورت 24 ساعته روشن باشد و با سرعت بالا معاملات مالی شما را انجام دهد.

5- کنترل سیستم‌ها انجام مانیتورینگ و ایجاد اتوماسیون برای بهتر کردن عملکرد هر یک از آن‌ها را می‌توان از دیگر وظایف سرورهای مجازی به حساب آورد.

6- همان طور که در بالا هم گفته شد، کارهایی هستند که شما باید آن‌ها را انجام دهید و در عین حال نیاز دارید تا تحریم‌ها را دور بزنید. سرور مجازی در این شرایط قطعا یاری رسان شما خواهد بود.

سرور مجازی ترید چیست؟

مدلی از سرورهای مجازی را باید سرور مجازی ترید یا همان vps ترید به شمار آورد. همان گونه که خودتان هم حدس می‌زنید، این نوع از سرورهای مجازی بیشتر برای انجام معاملات در بازارهای گوناگون به کار می‌رود. افرادی که در بازارهای سرمایه گذاری و به خصوص ارزهای دیجیتال فعالیت دارند، می‌توانند از این دسته از سرورها بهره ببرند.

سرور مجازی ترید مناسب افرادی هست که در بازار مالی کریپتو فعالیت دارند

متاسفانه بسیاری از صرافی‌های مشهور جهان که قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای مالی دارند، ایران را تحریم کرده‌اند. از این رو، اگر حتی بخواهیم از وی پی ان هم استفاده کنیم، ممکن است سرمایه خود را به دلیل همین تحریم‌ها به باد دهیم. با وجود این که گفته می‌شود باید وی پی ان پولی در این شرایط تهیه کرد، اما بهترین کار این است که سرور مجازی ترید برای خود داشته باشید.

به وسیله وی پی اس ترید می‌توانید در بازارهای گوناگونی مانند ارزهای دیجیتال، فارکس و موارد دیگر سرمایه گذاری کرده و خیالتان از بابت امن بودن سرمایه‌تان هم راحت باشد. متاسفانه افراد زیادی هستند که بدون توجه به این موضوع، سرمایه خود را وارد چنین صرافی‌هایی می‌کنند که با گذرد زمان نیز متوجه نابودی آن‌ها می‌شوند. شما هرگز نباید دست به چنین کاری بزنید و بهترین استراتژی این است که خرید سرور مجازی ترید را در دستور کار قرار دهید.

سرور مجازی لینوکس چیست؟

سازندگان سرورها می‌توانند سیستم عامل‌های مختلفی را در نظر داشته باشند. یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین آن‌ها هم لینوکس است. سرور مجازی لینوکس نیز در نوع خود کاربردها و مزایای فراوانی دارد. برای نمونه از این سرور برای میزبانی سایت‌هایی که تحت php و یا اسکریپت‌های وردپرس و موارد مشابه هستند، استفاده می‌شود بزرگترین و محبوب ترین سیستم عامل رقیب سیستم عامل ویندوز مجموعه سیستم عامل های لینوکس هست که میزان قابل توجهی از سرور های مجازی سرور های لینوکسی هستند.

شما قادر هستید تا سرور مجازی لینوکس را برای موقعیت‌های مکانی گوناگون تهیه کنید. با پرداخت این هزینه، قادر خواهید بود تا مدیریت بهتری بر روی سایت خود داشته باشید و روز به روز شاهد پیشرفت کسب و کار خود باشید و در لحظه اگر نیاز به رم و پردازنده بیشتری داشته باشد با 3 کلیک سرور ابری خودتان بزرگتر کنید بدون آنکه لحظه ای سایت دچار تداخل شود.سخن پایانی

این مقاله با هدف آشنایی با تعریف سرور مجازی و انواع آن نوشته شده است که امیدواریم از مطالعه آن لذت برده باشید، شرکت دیاکو وب با هدف ارائه راهکار های مطمئن فناوری و ارائه خدمات ابری از کشور های مختلفی از جمله

2bd4cf3e-b11a-4065-b713-e2ccfef58916

  • ایران
  • ترکیه
  • فنلاند
  • آلمان
  • هلند
  • فرانسه
  • سنگاپور

ارائه خدمات میزبانی به صورت حرفه ای در سطح استاندارد های جهانی می کند که می توانید از این خدمات و یا دریافت مشاوره با شماره تماس 02191301515 در ارتباط باشید. آدرس سایت "DIAKOWEB.COM"