خبر ورزشی استقلال دقیقا یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های اخبار ورزشی را به خود اختصاص می دهد، زیرا دو تیم استقلال و پرسپولیس از محبوب ترین و مشهور ترین تیم های فوتبال داخل کشور هستند. اما این نوع از اخبار شامل چه مواردی می شود و کدام یک از بخش های آن بیشتر مورد توجه افراد قرار دارد؟

1-بازی های تمرینی

همواره افراد تیم های فوتبال باید در تمام فصل مشغول تمرینات و بازی های تمرینی باشند تا بتوانند آمادگی جسمانی خود را حفظ کنند و میزان مهارت خود را در بازی فوتبال نیز بالا ببرند. اینکه بازی های تمرینی در کدام ورزشگاه انجام می شود، چه اتفاقاتی طی این بازی های تمرینی رخ می دهد و حتی چه حوادثی در این بین اتفاق می افتد، همگی جز خبرهایی هستند که مربوط به بازی های تمرینی می شوند.

2-خبرهای شخصی بازیکنان استقلال

زندگی شخصی بازیکنان فوتبال همیشه برای افراد و به خصوص طرفداران آن ها جالب توجه بوده است. خبرهای مربوط به ازدواج، نامزدی، طلاق، دعواهایی که این سلبریتی ها با دیگر افراد مشهور داشته اند، نظرات شخصی آن ها در خصوص موضوعات عمومی و...همگی جز خبرهای شخصی می شوند که مربوط به خبر ورزشی استقلال است.

3-بازی های دوستانه

انجام بازی های دوستانه بین تیم های فوتبال داخلی و خارجی بسیار مرسوم و عادی است. این که تیم استقلال با کدام تیم ها بازی دوستانه خواهد داشت، نتیجه بازی چه چیزی می شود و حتی تحلیل نتایج این بازی ها چه می شود همگی مربوط به خبر ورزشی استقلال است که می تواند برای افراد دوستدار ورزش بسیار جالب و جذاب باشد.

4-اسپانسرها

چهارمین مورد از خبر ورزشی استقلال مربوط به شرکت ها و گروه های تجاری می شود که اسپانسری بازی ها را به عهده می گیرند. مسلما شما نیز دیده اید که در یک بازی فوتبال بر روی لباس بازیکن ها و یا در تابلوهای تبلیغاتی دور تا دور زمین بازی تبلیغات مربوط به یک شرکت خاص وجود دارد. این تبلیغات مربوط به اسپانسر بازی ها است. خبرهای مربوط به این اسپانسرها، هزینه ای که برای بازی ها کرده اند و یا حتی مدت اسپانسری نیز می تواند مربوط به اخبار ورزشی تیم استقلال شود.

5-ستاره های خارجی

غالبا این موضوع پیش می آید که تیم استقلال و یا هر تیم فوتبال دیگری از ستاره های فوتبال خارجی دعوت می کنند تا در تیمشان بازی کنند. این ستاره های خارجی گاهی اوقات بسیار مشهور هستند و گاهی اوقات نیز بسیار گمنام اند. یکی از وظایف خبرنگاران خارجی در این حوزه آن است که بیوگرافی و مشخصات کامل این بازیکنان را برای مردم پیدا کرده و شرح دهند.

نوع بازی این بازیکنان و همچنین مقایسه مهارتی که آن ها دارند با بازیکنان داخلی و ثابت تیم استقلال نیز یکی دیگر از بخش های خبری این بازی ها محسوب می شود.

6-مسائل و مشکلات باشگاه استقلال

مورد بعدی در خصوص مسائل و مشکلاتی است که خود باشگاه استقلال با ان درگیر است. به طور مثال کمبودهای بودجه ای، نحوه نقل و انتقالات بازیکنان، نحوه برخورد با دیگر بازیکنان، امضای قرارداد با بازیکنان مختلف، بستن قرارداد با اسپانسر و...همگی جز مسائل و مشکلاتی می شوند که باشگاه استقلال با آن ها درگیر است و می تواند بخش مهمی از خبر ورزشی استقلال را به خود اختصاص دهد.

7-مقامات باشگاه

مورد بعدی مربوط به سمت و مقامات خود باشگاه می شود. مدیریت باشگاه، نائب رئیس باشگاه، مربیان و سرمربیان و... جز مقامات باشگاه می شوند. اینکه کدام یک از این افراد در فصل جدید هنوز هم در سمت خودش است و یا آن که دیگر در آن سمت فعالیت نخواهد کرد جز خبرهای مربوط به خبر ورزشی استقلال می شود.

8-مستندها

یکی از بخش های جذاب گزارشات فوتبالی می تواند مربوط به مستندهایی باشد که معمولا از بازی های سابق تیم استقلال با دیگر تیم ها تهیه می کنند. این مستندها معمولا بازی هایی که در آن ها استقلال بازی را برده است و یا به شکل بسیار بدی بازی را باخته است مورد بررسی قرار می دهد و حتی تا حدودی به نقد و بررسی آن بازی ها نیز می پردازد.

دسته دوم مستندها در خصوص موضوعاتی است که به زندگی نامه بازیکنان معروف استقلال مربوط می شود. این بازیکنان معمولا محبوبیت زیادی بین مردم داشته اند و حالا اگر از زندگی آن ها یک بیوگرافی کامل به مخاطبان ارائه شود، قطعا خوشحال خواهند شد.