هنگام انتخاب و خرید تجهیزات نظافت صنعتی، توجه به چند نکته می تواند به شما در انتخاب بهترین ابزار نظافتی کمک کند. قبل از آن، در نظر گرفتن بزرگی و کوچکی محیط در انتخاب این تجهیزات فوق العاده ضروری است. به دلیل اینکه هر چه وسعت محیطی که می خواهید نظافت کنید بزرگتر باشد، نیاز به دستگاه هایی با اندازه ها و مخزن های بزرگ‌تر است تا بازدهی مورد نظر بدست بیاید. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که، به همان اندازه که قدرت و ظرفیت این دستگاه های صنعتی بیشتر شود، قیمت آن ها نیز افزایش پیدا می کند. در انتخاب تجهیزات نظافتی مانند کف شوی صنعتی یا واترجت صنعتی باید دقت داشته باشید محصولی که انتخاب می کنید کیفیت مطلوب را داشته و از خدمات پس از فروش برخوردار باشد. در این صورت خیالتان از کیفیت دستگاه و عملکرد آن راحت خواهد بود و با اطمینان بیشتری خرید خواهید کرد.

یکی از دلایل خرید تجهیزات صنعتی از شرکت های معتبر، ارائه گارانتی تضمینی و خدمات پس از فروش است. شرکت های تولید کننده تجهیزات نظافتی به دلیل اعتماد کامل به محصولات و تولیدات خود، آن ها را با گارانتی معتبر تر و همچنین با مدت زمان بیشتری ارائه می دهند. عوامل دیگری که در انتخاب تجهیزات صنعتی به شما کمک می کند و باید در نظر بگیرید، حجم و نوع و میزان آلودگی یا آلوده شدن با توجه به رفت و آمد و عوامل محیطی است. تمامی موارد را باید با کارشناسان این حوزه در میان گذاشت تا آن ها بهترین دستگاه را از نظر کاربرد و هزینه به ما پیشنهاد دهند.

اسکرابر صنعتی فرنام

منظور از تجهیزات نظافت صنعتی چیست؟

نظافت صنعتی یعنی استفاده از تجهیزات نظافتی مکانیزه که شامل تجهیزاتی نظیر اسکرابر یا کف شوی ها و کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی، جاروبرقی صنعتی و... می باشد. از این تجهیزات برای نظافت و شستشوی سطوح مختلف در محیط های صنعتی و تجاری استفاده می شود. در این شیوه نظافتی دستگاه های نظافتی مختلفی طراحی شده اند که با در نظر گرفتن حجم و نوع آلودگی آنها را در صنعت های مختلف استفاده کرد. تجهیزات نظافت صنعتی با بالا بردن سطح کیفی نظافت و سرعت عملیاتی سختی و زحمت نظافت را کم کرده و باعث افزایش بازدهی در محیط های صنعتی می شود.

کاربرد های تجهیزات نظافتی

از آنجایی که به منظور نظافت هر گونه آلودگی یک نوع دستگاه نظافت صنعتی طراحی شده است. به جرأت می توان گفت که از تجهیزات نظافت صنعتی می توان در تمامی حوزه های نظافتی استفاده نمود. از کاربرد های معمول این تجهیزات می توان به کفشویی سطوح کف اشاره نمود. سطوح کف خطوط تولید، انبار ها و مراکز تجاری به طور منظم به کفشویی نیاز دارند تا تمیز و عاری از آلودگی باشند. کفسابی، بخارشویی کف و دیوار و شیشه ها، جمع آوری آلودگی سطوح کف و سایر سطوح و نظافت محوطه های وسیع از دیگر کاربرد های انواع مختلف تجهیزات نظافت صنعتی هستند. هریک از تجهیزات نظافتی باید با انتخاب صحیح برای کاربرد مد نظر در محیط های صنعتی، تجاری و … استفاده شوند.

با توجه به نوع آلودگی و فضایی که قرار است نظافت شود، دستگاه های نظافت صنعتی متفاوتی طراحی و تولید شده اند. از پرطرفدار ترین و مهم ترین این دستگاه ها می توان به اسکرابر ها و واترجت ها اشاره کرد که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اسکرابر سرنشین دار یا کفشوی خودرویی فرنام صنعت

چگونگی نظافت سطوح کف با کف شوی صنعتی

دستگاه کف شوی یا اسکرابر صنعتی از پرکاربرد ترین تجهیزات نظافتی می باشد که برای شستشوی کف زمین مورد استفاده قرار می گیرد. کف شوی های صنعتی با سیستم مکانیزه سطوح کف را شستشو می دهند و با سیستم خشک کن، کف را به خوبی خشک می کنند. به طور کلی کفشوی های صنعتی از نظر نوع هدایت به دو دسته کفشوی دستی و اسکرابر سرنشین دار تقسیم بندی می شوند. نیروی محرک این دستگاه ها بسته به نوع مدل می تواند از طریق باتری و یا کابل با اتصال مستقیم به برق شهری تامین شود.

زمین شوی های صنعتی برای شستن زمین در همه‌ی محیط های داخلی مثل انبار ها، خط تولید کارخانجات، پارکینگ ها و مراکز اداری و تجاری قابل استفاده هستند. از مزیت های استفاده از کف شوی صنعتی می توان به سرعت نظافت آن اشاره کرد. سرعت بالای حرکت دستگاه و نظافت سریع همراه با شستشوی با کیفیت باعث افزایش کارایی و عملکرد نظافتی این دستگاه شده است. از همه مهمترین عوامل انتخاب این دستگاه، صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه های جانبی می باشد.

واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی فرنام صنعت

شستشوی سطوح مختلف و تجهیزات صنعتی با واترجت صنعتی

از پراستفاده ترین تجهیزات نظافتی فرنام صنعت ، واترجت صنعتی می باشد. تنوع کارایی این دستگاه کارواش باعث شده بتوان از آن در زمینه های زیادی بهره گرفت. بطور مثال در یک کارخانه صنایع فولاد، ماشین آلات صنعتی به مرور زمان دچار آلودگی های شدید محیطی مانند رسوبات، جرم های عمیق و لکه های روغنی می شوند. کثیفی و آلودگی هایی که به راحتی پاک نخواهند شد و برای از بین بردن آن ها نیاز به تجهیزاتی داریم که به توان به طور خیلی حرفه ای و آسان برای نظافت مورد استفاده قرار داد. واترجت صنعتی یکی از آن تجهیزاتی است که با استفاده از آن می توان تمام نقاط از جمله لا به لای لوله ها، موتور خونه، دستگاه های کوچک و بزرگ، سطوح کف و حتی دیوار ها را با فشار متناسب و مورد نظر خود شستشوی دهیم. به منظور از بین بردن آلودگی، واترجت ها از قدرت فشار آب، دمای خروجی آب و نوع نازل بهره می برند.

با توجه به مثالی که زدیم، در بیشتر صنایع با توجه به سطح کثیفی، ممکن است آلودگی تنها با فشار زیاد آب از بین نرود. اما با استفاده از واترجت آب گرم می توان آن ها به سادگی هر چه تمام تر بطور کامل تمیز و حذف کرد. شستشو قطعات و ماشین آلات صنعتی، محوطه ها، دیوار، سطوح کف و دیوار ها و انجام کارهایی مثل رنگ بری و زنگ بری با کمک واترجت صنعتی قابل انجام است. تجهیزات نظافتی فرنام صنعت با سابقه‌ای طولانی در زمینه ارائه انواع دستگاه های اسکرابر صنعتی و واترجت صنعتی و دیگر تجیهزات مناسب نظافت می باشد. برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت محصولات می توانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید:

سایت شرکت فرنام صنعت: www.farnamsanat.com

شماره تماس: 02158453000