از قدیم الایام مزایای معماری سنتی را در مسیرهای گردشگری داخلی و در شهرهای کویری و حاشیه کویر در صورت اقامت و اطراق در خانه های تاریخی و قدیمی از نزدیک لمس می کردیم ، وزش باد خنک از بادگیرهای تعبیه شده بر بام ها این خانه ها ، گرمی و سختی راه را بر مسافران آسان می کردند ولی ازدیاد جمعیت و بوجود آمدن نیازهای جدید و تبدیل آن خانه ها به فضاهای تاریخی و ایجاد فضای جدید برای زندگی و تغییر فرهنگ و دیدگاه انشان ها و بنوعی تغییر زندگی یدی به زندگی فکری ، الزامات جدیدی را می طلبید که دیگر معماری سنتی پاسخگوی این تغییرات نبود .

این نقطه ای برای شروع سبک های نو و مدرن در طراحی ویلا و خانه بود و همچنین محل زندگی نیز تغییر کرد و طراحی ویلا رونق گرفت.

شروع طراحی به سبک مدرن ویلا

بلاتکلیفی در میان فرهنگ جدید و قدیم ، طرح های بدقواره زیادی را در شهرها رقم زد که این موضوع بیشتر ناشی از عدم آشنایی مردم و معماران قدیمی از الزامات و نیازهای جدید زندگی شهری ودر بکارگیری در طراحی ویلا ، ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری و ... بود.

 

پس از تغییرات سبک زندگی مردم در سال های گذشته ، سبک مدرن بسیار مورد توجه قرار گرفت و طی سالیان متمادی این سبک به رشد کاملی در طراحی پروژه های معماری رسید . با افزایش جمعیت و آلودگی شهرها ، مناطق خوش آب و هوای اطراف شهر ها و مناطق شمالی ایران بسیار مورد توجه قرار گرفت و طراحی و اجرا ویلا مدرن رونق گرفت .

1

در طراحی ویلا مدرن استفاده از شیشه های بلند در نما و پرهیز از جزئیات اضافه از ویژگی های اصلی این طرح به شمار می رود . همچنین سبک مدرن بنام سبک بدون زمان نیز شناخته می شود چرا که با داشتن اِلمان های خاص در طراحی نما و داخلی خانه ، هیچگاه قدیمی نشده و همواره طبق ترند های جهانی میباشد و روز به روز به طرفداران این سبک افزوده می شود.

معماری مدرن چیست ؟

هنر معماری مدرن در بکارگیری بیشترین امکانات در کمترین فضاهای مسکونی و ویلایی میباشد . همچنین رعایت کمترین هدر رفت انرژی و صرفه اقتصادی در خنک کردن و گرم کردن فضاهای طراحی شده می باشد که متاسفانه در ایران به این موضوع مهم با که دستورالعمل های متعدد تدوین و تنظیم گردیده ، کمترین بها داده شده و صرفا جنبه تجاری پروژه مورد توجه قرار گرفته و با با هزینه های پایین در طراحی و ساخت پروژه ها ، بیشترین خسارت ها را برای سرمایه گذاران ، محیط زیست و منابع طبیعی بوجود آورده اند .

2

چرا ویلا دوبلکس را انتخاب کنیم؟

طراحی ویلا دوبلکس مزایا فوق العاده ای دارد که در ادامه به آن اشاره میکنیم . امروزه بدلیل بالا رفتن هزینه خرید زمین ویلا ، معمولا قطعات زمین به بخش های کوچکتری تقسیم و بفروش میرسد . در نتیجه بدلیل کوچک بودن فضا طراحی و ساخت ویلا دو طبقه میتواند این موضوع را به خوبی پوشش دهد.

یکی از مزایا دو طبقه بودن طراحی ، امکان استفاده در زمین های کوچک میباشد که باعث افزایش راندمان طراحی و ساخت خواهد شد . طراحی ویلا کوچک در حال حاضر بسیار مورد توجه قرار گرفته و بدلیل قطعات کوچک زمین و هزینه های بالای ساخت ، طراحی ویلا دوبلکس در زمین های کوچک برای بالا بردن متراژ زیربنا بسیار کاربرد دارد و مورد توجه قرار گرفته است.

3

 

 

امکانات و ویژگی های ویلا مدرن

اولین اصل در طراحی ویلا بحث عملکرد آن است و در سبک مدرن به این موضوع توجه بسیاری شده است . در واقع در طراحی ویلا مدرن عملکرد و کارایی حرف اول را می زند و اساس طراحی مدرن میباشد.

همچنین استفاده از تکنولوژی روز مدرن جهانی در بحث سازه ، بخش های داخلی ویلا و امنیتی نیز به خوبی در این سبک مورد توجه قرار میگیرد . احترام به محیط زیست و محیط اطراف ویلا ، ایجاد احساس آرامش در محیط ویلا و زیبایی با وجود سادگی از دیگر ویژگی های مهم طراحی ویلا مدرن میباشد.

اگر به طراحی ویلا لوکس نیز علاقه داشته باشید باید بدانید لزوما هزینه های سنگین سبک کلاسیک نباید متحمل شوید با ویلایی مدرن و خاص میتوانید حس لوکس بودن را به خوبی منتقل نمایید.

طراحی ویلا لوکس به سبک مدرن

اما در طرفی دیگر در زمان کنونی ، طراحی ویلا لوکس به سبک مدرن نیز بسیار فراگیر شده است و شما می توانید ویلای رویایی خود را به صورت مدرن و خاص با هزینه کمتر (ولی همانقدر لوکس) داشته باشید.

در این نوع طراحی ویلا علاوه بر لوکس بودن باید تمامی امکانات رفاهی یک ویلای خاص از جمله استخر ، باغ ویلا و ... را داشته باشید تا هنگامی که برای آخر هفته به ویلای خود می روید تعطیلاتی جذاب و با آرامش را داشته باشید.

4

براس طراحی و ساخت ویلا باید اصول زیادی را رعایت کنید که این موارد را باید به مهندسین دژار بسپارید و نگرانی درباره آن نداشته باشید . در طراحی لوکس مدرن باید بین پلان ویلا و نما ویلا هماهنگی بسیاری با توجه به سبک ویلا وجود داشته باشد. یکی دیگر از اصولی که باید در طراحی ویلا لاکچری رعایت شود این است که به نحوه قرارگیری ساختمان از لحاظ موقعیت و شرایط آب و هوایی دقت شود، با ما باشید تا شمارا با دیگر اصول و قوانین طراحی ویلای لوکس به سبک مدرن آشنا کنیم.

دژار در طراحی معماری ، آن مفاهیم و مواردی که دیگران مورد توجه قرار نمی دهند را با بکارگیری از آخرین متدهای معماری مدرن روز دنیا ، مورد استفاده قرار می دهد تا بتوانند پروژه متوازن و زیبا را طراحی نمائیم. گروه مهندسین دژار به عنوان شرکت تخصصی طراحی ویلا در ایران ، شما را از صفر تا 100 امر طراحی و اجرا ویلا یاری میکنند. پروژه های اجرایی گروه مهندسین دژار گویا این واقعیت و توان مهندسی شرکت میباشد. برای ارتباط با مجموعه تخصصی دژار تنها لازم است به سایت WWW.DEZHARCO.COM  مراجعه کنید یا با شماره 02126458051 تماس حاصل فرمائید.