افرادی که قصد خرید دوچرخه مناسب برای خود را دارند، نیاز است نکات بسیاری را مدنظر قرار دهند و با درنظر داشتن آن ها به خرید دوچرخه مناسب برای خود بپردازند. مواردی که نیاز است پیش از خرید دوچه به آن توجه گردد شامل سن دوچرخه سوار، قیمت دوچرخه و نوع استفاده ای که از آن خواهید کرد. اگر قصد خرید دوچرخه مناسب برای خود را دارید با ما همراه باشید تا شما را در خرید و کسب آگاهی لازم یاری نماییم. در این مقاله راهنمای خرید دوچرخه ساده، حرفه ای و برقی از سایت ایمالز را به شما ارائه می دهیم.

سایز دوچرخه

توجه به سایز دوچرخه دارای اهمیت بالایی است. گفتنی است که سایز فریم و سایز چرخ برای دوچرخه سواران متفاوت می باشد و متناسب با ویژگی فیزیکی آنان انتخاب می گردد. باید به مواردی همچون فاصله زین تا رکاب در زمانی که ایستاده و یا نشسته اید، فاصله زین تا فرمان و سایز چرخ نیز توجه داشته باشید تا انتخابی مناسب را تجربه کنید. توجه به این نکات سبب می گردد از دوچرخه سواری لذت ببرید و دچار مشکل نشوید.

قیمت دوچرخه

حتما نیاز است به بودجه ای که برای خرید کنار دوچرخه گذاشته اید توجه داشته باشید و متناسب با قیمت دوچرخه اقدام به خرید نمایید. همانطور که می دانید دوچرخه ها طبق نوع استفاده تقسیم بندی می گردند که شامل نوع حرفه ای، نیمه حرفه ای و آماتور می باشد. هر یک از این نوع دوچرخه ها از قیمت های متفاوتی برخوردار هستند.

دوچرخه کوهستان

دوچرخه کوهستان مانند دوچرخه های شهری نمی باشند و دارای تایرهای پهن هستند. برای این تایرها آج هایی در نظر گرفته شده است که سبب می گردد تا اصطکاک با سطح زمین بیشتر گردد و مانع از لیز خوردن دوچرخه کوهستان در مسیرهای لغزنده و ناهموار و نامناسب گردد. حتما این نوع دوچرخه ها باید از دنده برخوردار باشند تا به راحتی امکان حرکت در مسیرهای ناهموار و دشوار فراهم گردد. از اصلی ترین قطعات موجود در دوچرخه ها کوهستان دو شاخ می باشد که تولید شده از فلز مقاوم و مستحکم هستند که مانع از آسیب رسیدن به چرخ ها و دیگر قطعات وصل شده به آن می گردد.

دوچرخه برقی

3

تولیدکنندگان برای دوچرخه برقی از موتور الکتریکی کوچکی استفاده نموده اند که کمک شایانی هنگام دوچرخه سواری به دوچرخه سوار خواهد نمود. در بازار می توانید انواع گوناگون دوچرخه برقی را مشاهده نمایید. برخی از مدل های دوچرخه برقی از یک موتور برقی کوچک برخوردار می باشند که هنگام پدال زدن بسیار به شما کمک خواهند نمود برخی دیگر از مدل ها تشابه بسیاری یه یک موتور سیکلت کوچک دارند. در چند سال اخیر شاهد تولید بسیار دوچرخه های برقی در مقایسه با دیگر دوچرخه ها می باشیم.

دوچرخه ثابت

بسیاری از افراد اگر قصد بهره گیری از ورزش های هوازی را داشته باشند به سراغ رایج ترین روش که همان دوچرخه ثابت می باشد می روند که از مزیت های بسیاری برخوردار است و نمی توان گفت که تفاوتی خاصی در قیاس با راه پیمایی و راه رفتن سریع دارد. استفاده از دوچرخه ثابت در یک اتای کوچک نیز امکان پذیر می باشد و می توانید شما به راحتی به ورزش هوازی بپردازید. مزایای دوچرخه ثابت شامل اختصاص فضای اندک به خود و تولید صدای بسیار کم می باشد. اگر باشگاه های ورزشی را دیده باشید متوجه خواهید شد که دوچرخه ثابت از محبوبیت بالایی برخوردار است و ورزشکاران بسیاری جهت تناسب اندام، ورزش دوچرخه سواری، فرم دهی عضلات و ماهیچه های پا، بهتر کردن وضعیت قلبی - عروقی، چربی سوزی و بهبود دستگاه تنفسی به استفاده از دوچرخه ثابت می پردازند. برای دوچرخه ثابت پدال هایی قرار داده شده است که ورزشکار باید آنها را همانند یک دوچرخه به حرکت در آورد. لازم به ذکر است که می توانید دوچرخه ثابت را در دو نوع ایستاده و نشسته تهیه نمایید.

دوچرخه کودک

نوع دیگر از دوچرخه های موجود در بازار دوچرخه کودک یا دوچرخه بچگانه می باشد که جز بهترین و سالم ترین ورزش ها برای کودکان به شمار می رود که می توان با هزینه کم اقدام به خرید آن نمود. شایان ذکر است که دوچرخه ای که برای کودک خود خریداری می کنید باید متناسب با قد او باشد و علاوه بر آن از ویژگی های دیگری نظیر تناسب با وزن کودک و سن کودک بودن برخوردار باشد. حتما به سراغ مدلی بروید که مناسب برای کودک شما باشد. به دلیل وجود تنوع بالا در دوچرخه کودک ممکن است والدین دچار سردرگمی و تردید شوند به همین سبب توصیه می کنیم ابتدا به بودجه ای که برای خرید دوچرحه بچگانه در نظر گرفته اید توجه داشته باشید و علاوه بر آن ویژگی هایی که ذکر شد را مدنظر قرار دهید تا دایره انتخابات شما کاهش یابد و انتخاب برایتان راحت تر و آسان تر گردد.

خرید بهترین دوچرخه از سایت ایمالز

4

سایت ایمالز به عنوان بزرگترین موتور جستجوی کالای کشور، قیمت انواع دوچرخه را از سایت های مختلف جمع آوری و آن ها را به صورت لیست های مقایسه ای در اختیار شما قرار می دهد تا امکان مقایسه قیمت ها و خرید دوچرخه با بهترین قیمت فراهم شود. علاوه بر امکان مقایسه قیمت دوچرخه ، امکان مشاهده مزایای خرید از سایت های مختلف نیز فراهم است تا بتوانید بهترین دوچرخه را خریداری کنید. برای خرید دوچرخه مناسب و مشاهده قیمت روز دوچرخه، به سایت ایمالز مراجعه کنید.